Hij gaat niet anders dan op vakantie. Die man doet verder echt helemaal geen ene reet. En half Nederland is niet leider van een land wat in de fik staat. Deze meneer wel en wordt er ook grof voor betaald.
Niet echt handige actie nee Maar denk niet dat het veel invloed heeft op het grootste gedeelte van de bevolking, in elk geval niet op het gedeelte wat nut en noodzaak van de maatregelen wel inziet. jij hebt echt géén idee hè ... Nou, lul maar lekker raak, maar ik zou nog niet eens een week met ze willen ruilen.
Dit was toch dezelfde koning die nog geen twee maanden geleden in opspraak was omdat de 1,5 meter blijkbaar niet op hem van toepassing was toen hij zich in Griekenland (of all places) gezellig met zijn locale restauranthouder liet fotograferen? Als iemand in de ultieme voorbeeldpositie had hij toch wel in kunnen schatten dat zijn 'ikke ikke ikke mentaliteit' een bepaalde boodschap uit zou dragen? Dat hij binnen 2 maanden wederom de fout ingaat zegt m.i. meer dan genoeg over de minachting die hij overduidelijk voelt voor het klootjesvolk.
Haha ja wel bijzonder dat iedereen valt over het tripje naar Griekenland. Met een privé jet, het is ze gegund hoor en geef ze eens ongelijk. Het is toch logisch dat zij in die positie zitten en zich dat kunnen veroorloven op verschillende fronten? Dat is dan nu eenmaal het verschil tussen hen en de gewone burger ofzo. Zie er geen kwaad in.
Nou dat laatste ook dus. Pittige taak hoor. En dat is geen grap.. elke stap die ze zetten wordt gecontroleerd. Zo zie je maar..
Rare redenering vind ik dat. Als Jantje in de sloot springt, dan kan ik wel in een plas stappen. Hij heeft zijn verantwoordelijkheid. Jij hebt de jouwe. Én eerlijk? Ik zou niet naar een dierentuin of museum gaan. Het mag. Maar het advies is dat te beperken. Voor mij betekent dat dus gewoon dat we nergens heen gaan. Deze herfstvakantie gaan we gamen, films kijken en gewoon buiten spelen.
Uitgerekend voor economen levert de koning JAARLIJKS 4 tot 5 miljard euro op aan orders ed uit de handelsmissies. Dus ja... 350 miljoen euro is een schijntje vergeleken met wat hij opbrengt. Wel naar het grote plaatje kijken he!
Ik zou niet met de koninklijke familie willen ruilen, ik vind ook niet dat ze de hele dag op hun reet zitten. Toch vind ik het een enorme domme keuze om naar Griekenland tr vliegen als hier net een halve lockdown is aangekondigd en je een paar maand eerder als koning de 1,5 meter in datzelfde land compleet negeerde.
Goed, ik heb er mijn vraagtekens bij door wie dit precies is uitgerekend en of die vijf miljard echt komt doordat ons koningshuis meegaat met een handelsmissie. Is ook niet exact uit te rekenen naar wat ik erover kan vinden. Ik ben geen fan, maar dat laat zich raden Ik vind het nog steeds behoorlijk dom om in deze tijden, wanneer het land waar je koning van bent in brand staat, op vakantie te gaan.
Genoeg "gewone burgers" die vanavond ook naar hun 2de huis in buitenland vertrekken. Daar hebben we in Nederland duizenden van. Ik vind het overigens ook niet de slimste actie van hen (understatement), maar vergelijking met "gewone burgers" gaat hier volledig mank want dat is precies wat deze ook doen. Zijn overigens ook zat met voorbeeldfuncties.
Hier twee alleenstaande ouders, vader en moeder zijn na hun scheiding nooit meer hertrouwd. Vader is 78, moeder is 75. Wonen op ruim een uur rijden van ons af. Ze zijn beiden gelukkig (nog) niet hulpbehoevend maar met name mijn moeder had een druk sociaal leven en dat is grotendeels weggevallen. Ik zie hen beiden steeds meer wegkwijnen. We zien hen nu al sinds het begin van deze ellende misschien nog 1x in de 2 maanden. Sorry, maar met Kerst laat ik ze niet alleen zitten. Al moet ik er compleet in astronautenpak op de bank zitten.
Maar is het niet zo dat een ander niet kan bepalen wat een ‘gewoon mens’ is? Niet alles is van de buitenkant te zien. Als ik naar mezelf kijk: ik ben in het verleden vaak depressief geweest en nog steeds is het elke dag een strijd om aan de goede kant van de lijn te blijven. Sinds het begin van Corona is de uitdaging nog groter geworden: nauwelijks meer naar het werk kunnen, familie nog maar mondjesmaat kunnen zien, het gevoel dat je opgesloten zit. Ja, ik ben me ervan bewust dat sommigen deze problemen zullen zien als een ‘luxeprobleem’ en ja, ik weet dat ik me gelukkig mag prijzen met mijn gezondheid en die van mijn dierbaren om me heen. Maar dat betekent niet dat die andere kant er ook niet is en mag zijn. Sociaal contact is ook een eerste levensbehoefte..
Ja het is ook gewoon triest. Mijn moeder is al heel lang weduwe en heeft maar een kleine kennissenkring. Ze is nogal op zichzelf. Ik vind het zo sneu dat ze daar maar alleen in die flat zit. Nu is ze verder wel goed gezond en doet nog wel zelf haar boodschappen en vermaakt ze zich wel met tv of internet maar het zijn wel eindeloze dagen. Met kerst laat ik haar ook niet alleen zitten. Desnoods inderdaad in een astronautenpak Jij ook sterkte ermee. Zijn lastige tijden.
Nou dan ben ik toch degene die zich daar tegen gaat verzetten. Er is ook voor mij een grens. Wij zitten sinds februari in semi-lockdown, want dat corona vertrouwden we voor geen meter en mn vader ging al niet echt lekker. Dochter mocht vanwege dr ademhaling (van zichzelf) 10 weken niet naar kdv ondanks vitale functies. Dat was een geluk bij ongeluk, want mn vader bleek terminaal. Buitenboel nog verder op slot ivm toenemende zorg vraag (wassen, verschonen, emotioneel etc). Wij dragen al heel wat maanden maskers (in nederland) onze sociale contacten zijn gelimiteerd tot 3 personen (niet per dag, maar in TOTAAL, waren er 4 maar mn vader is overleden) en de rest gaat digitaal allemaal. Geen vrienden over de vloer, geen verjaardagen gevierd Geen uitjes naar het strand/dierentuin oid Voldoende afstand ook in supermarkten Geen bouwmarkten of meubelboulevards Alleen buiten voor 1x in de week boodschappen en wat niet online kan (dus ook minimaal) Ik werk remote behalve de 5 keren dat ik op kantoor verzocht werd sinds maart Enige uitzonderingen zijn: Man moet voor de klas staan en dochter heeft 2 dagen kdv Maar ik laat mn moeder niet alleen zitten, noch mn schoonouders. Nu zijn we ook wel de aangewezen mantelzorgers voor hun (is nu weinig te mantelzorgen behalve gewoon even buurten, bak koffie en een praatje). Maar ik vind dat we er ons meer dan goed genoeg aan houden en vertik het om mee te gaan in verdere inperking middels een sociaal verbod.
Weet je, ik heb sowieso een mening over het koningshuis - ik vind dat niet meer van deze tijd en ook niet passend in een democratie. Ik vind onze koning, koningin en prinsessen leuk, maar hun positie echt totaal achterhaald. En ik vind ook niet dat mensen - inclusief de koning - nu op vakantie zouden moeten gaan, ook niet naar gele gebieden, en ikzelf ga ook echt niet naar bv een vakantiepark binnen NL nu, ook de dierentuin laten we voor wat hij is etc. Dus voor mij staat naar Griekenland vliegen echt ver af van wat ík acht dat verstandig is in deze situatie. Doordat ik sowieso niet zoveel heb met het feit dat wij een koninkrijk zijn, kan de voorbeeldfunctie van de koninklijke familie me ook echt gestolen worden. Als mijn buurman naar Griekenland kan vliegen zonder een tik over z’n vingers van de Tweede Kamer, dan kan Willem-Alexander dat wat mij betreft ook.