Voor. Ik hoor het nu trouwens veel van mensen die dit ook graag willen. Het steeds maar half doen lijkt niet te werken. Voor de zorg en de bedrijven is dit killing.
Over die mondkapjes is van alles gezegd. Ik snap wel dat mensen hun bedenkingen erbij hebben. Verder zijn er genoeg landen die met een goed testbeleid de boel onder controle houden. Kijk naar IJsland, Denemarken enz.
Het verschil met de eerste golf is dat mensen toen bang waren. En de meeste mensen zijn gewoon niet meer bang. Dat is de reden dat niks echt gaat werken nu behalve idd een intelligente lockdown misschien waarbij je alles weer dichtgooit. Ik denk echter dat ze dat proberen te vermijden gezien het economische belang. Voor de duidelijkheid: ik zit niet te wachten op een lockdown, maar als we daar uiteindelijk uitkomen doe dan maar beter nu meteen.
IJsland... Waar het totale bewoner aantal van het hele land overeenkomt met het inwoneraantal van een flinke stad in Nederland. Daarbij wonen de mensen daar niet dicht op elkaar. Denemarken heeft ook flink wat inwoners minder. Ik vind dat een beetje appels met peren vergelijken.
ik hoop dat ze daarna de test en trace kunnen toepassen, testen mensen in quarantaine en goed contactonderzoek.
Ja maar dan nog een stuk minder mensen die getest moeten worden Daarbij... Ik heb de indruk dat zij een stuk beter naar de adviezen en voorschriften van hun overheid luisteren. En dan is de noodzaak om te testen en onderzoek volgens mij een stuk minder.
Ik denk dat het komt omdat begin augustus ons zelfbedachte coronadashboard al aangaf dat er extra maatregelen nodig waren.... maar toen zaten alle bestuurders lekker vakantie te vieren in zuid-frankrijk. We zijn te laat begonnen met regels weer aanscherpen. Het was ook onverstandig om in de zomerperiode te stoppen met persconferenties.
Ik denk dat covid als eerste de handdoek in de ring moet gooien, wij gaan dit niet winnen vrees ik. Ik denk net als jij....het is pleisters plakken tot de volgende golf.
Denemarken is net iets groter dan nederland. En niet vergelijkbaar, mensen daar kunnen allemaal getest worden, ze hebben daar een mega lab gebouwd die bijna automatisch die tests uitvoert(Was afgelopen week een item over in het nieuws). Die hebben echt netjes hun test systeem op orde. En de bevolking luistert ook beter dan de Nederlanders(Dat werd bij Jinek door die handbalster verteld, estevana polman). Wij zouden er een goed voorbeeld aan kunnen nemen.
Gisteren bij Jinek zaten mensen uit verschillende landen. Daar zag je idd wel een groot cultuurverschil. Sommige landen luisteren gewoon direct als de overheid wat vraagt. Er zat ook een gedrags therapeut... of zoiets. Die man was ook goed hoor!
De bevolkingsdichtheid in Denemarken is 133 per km2. De bevolkingsdichtheid in Nederland is 416 per km2. Ijsland, let op 2.8 per km2. Kun je totaal niet vergelijken.
Dat denk ik ook, maar ik geloof daarbij ook in een stukje eigen verantwoordelijkheid, want het waren lang niet alleen de bestuurders die in het buitenland hun vakantie aan het vieren waren.
Niemand zegt van niet volgens mij, maar daarom heeft het nog geen zin om het vergelijken met andere landen.
Ik ben ook wel voor als we daarna van dit gedoe af zijn. Alleen gaat niet zomaar ineens de druk op de zorg er af aangezien de opnames altijd achterlopen op besmettingen. Zal 4 weken lock down dan wel genoeg zijn?
Met 4 weken ga je het echt niet halen, dus dat zal dan verlengd worden en weer verlengd worden. Leuk, mag je na 3 maande. Weer naar buiten Om vervolgens binnen no time weer binnen te zitten, want dat virus hoeft maar ergens op te laaien en je bent weer terug bij af.