Hier begon de juf, toen een andere juf en nu 3 kinderen uit de klas. School blijft tot nu toe ook open maar ik krijg echt de griebels...
Maar kunnen scholen niet afzonderlijk dicht (over op digitaal onderwijs)? Bv wanneer een bepaald percentage leerlingen corona heeft. En dat percentage landelijk afspreken. Want nu wordt er alleen maar gesproken over óf alle scholen open óf alle scholen dicht. Maar dat is in sommige regio's misschien helemaal niet nodig..
Maar veel kinderen worden niet eens getest. Maar geloof dat de school zelf mag beslissen open en dicht maar landelijk is beleid zoveel mogelijk open.
Ja, oké. Maar daar is geen vast beleid voor. De ene school gaat dicht bij 1 besmetting, een andere school blijft open bij 60 besmettingen.
Dat klopt inderdaad, op een school hier in het dorp was 1 leerkracht besmet, maar wel te dicht bij anderen geweest. Dus die school is een week dicht geweest. Uiteindelijk bleek er verder niemand besmet, maar ze hebben inderdaad weer 1 week vanaf thuis les gegeven.
Iedere school is nu eenmaal anders. Aantal leerlingen, aantal collega's, hoeveelheid ruimte, vaste lokalen of lopen etc etc. Je kunt dat niet vangen in landelijk beleid.
Nou wij kwamen vanmorgen dus in een compleet lege teststraat aan. En met compleet leeg bedoel ik dus echt dat wij de enige waren. Ook geen personeel te zien. man een kwartier kwamen ze tevoorschijn. Ze hadden dus pauze.. dus lege teststraten komen echt wel voor. Test viel reuze mee enige wat me echt opviel was dat er tussen mij en mijn man geen handschoenen verwisseld werden. Nu maakt dat bij ons dus niks uit omdat we thuis ook geen afstand kunnen bewaren. Maar ze heeft wel aan mijn neus gezeten dus hoop dat ze ze wel verwisseld heeft voor de persoon na mij. Ik ben iig blij dat wij de eerste waren na de pauze en ik dus gezien heb dat ze schone handschoenen aantrok.
Oh jakkes, op zulke dingen let ik ook altijd. Bij onze test straat moet je eerst je neus snuiten, dus moet je een zakdoekje pakken uit zo’n tissue box; ik ben heel overdreven, maar ik pak er dan twee en gebruik dan de tweede.. omdat ik niet weet wie er voor mij met zijn vingers aan heeft gezeten. Erg hè.. zo ben ik haha. Maar de laatste keer werd de tissue mij aangegeven en toen vroeg ik me ook af of de blauwe handschoentjes wel verwisseld waren. Ik neem uiteraard aan van wel haha.
RIVM meldt 10.211 positieve tests, deels cijfers van zaterdag door vertraging https://www.nu.nl/coronavirus/6086168/rivm-meldt-10211-positieve-tests-deels-cijfers-van-zaterdag-door-vertraging.html (via @NUnl)
Ja, rond de 9400 toch? Zeggen ze in dat artikel in elk geval, heb zelf niet zitten rekenen, haha. Hopelijk morgen dan ook weer ietsie minder!
We moesten een kwartier wachten en keken recht de teststraat in. Er gingen echt wel meer dingen niet 100% volgens de regeltjes. Laat mij die zeikerd maar zijn. Ik mag geen kritiek leveren volgens sommigen maar vraag me echt af wie zich nou voor 100% aan de regels houdt als het zelfs in de teststraten niet gebeurd. Medewerkers zonder mondkapje binnen een meter van elkaar in een koffiehokje, meerdere malen met je handen aan een mondmasker zitten ( in een teststraat ) iemand met een sjaal voor ipv een mondkapje, Na de pauze werden door de testers de mondkapjes niet verwisseld en dan alleen het idee van de handschoenen.. Je kon echt alles zien. Zelfs mijn man die mij ook regelmatig een zeikerd noemt viel het op. Dus ik ben blij dat wij direct na de pauze aan de beurt waren en iig schone handschoenen hadden. Al is het puur voor mijn gevoel en weet ik niet hoe het de mensen na ons vergaan is. Medewerkers waren stuk voor stuk super vriendelijk en hadden alle begrip voor onze krijsende baby in de auto die we zelfs eerst even moesten troosten van ze. Je moet dit werk toch ook maar willen doen. Chapeau hoor.
Ik heb daar dus geen seconde over nagedacht Maar. Ze raken je toch niet aan? Ik heb in elk geval alleen direct contact met dat stokje gehad. Dacht ik. Begin spontaan te twijfelen Enniwee. Ik neem toch maar even aan dat ze daar weten wat ze doen
Heel vreemd! Ik ben al 3 keer getest en geen 1 keer hebben ze aan me gezeten. Ook niet aan m’n neus. Alleen met dat staafje!