Sinterklaasliedjes vraag België

Discussie in 'De lounge' gestart door tuc, 16 nov 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. tuc

    tuc Niet meer actief

    Even een vraagje aan de Belgen onder ons.
    Graag geen discussie over het onderwerp.
    Ik draai in deze tijd met alle kinderen die hier komen graag sinterklaasliedjes, en ik vind studio100 ontzettend gezellig om naar te luisteren.
    Hier in NL hebben een aantal liedjes een metamorfose gehad, ze zingen niet meer over zwarte piet en niet meer over stoute kinderen.
    Nu heb ik al een hele oude cd van studio 100, maar is dat bij nieuwere liedjes in België ook of speelt dat daar niet zo.
    Ik heb nl geen idee.
     
  2. juf1987

    juf1987 Fanatiek lid

    30 sep 2014
    1.917
    1.809
    113
    Leerkracht
    België
    Hallo,

    Ik heb nog niets gehoord/gelezen over het herschrijven van de sinterklaasliedjes... Dus ik vermoed dat het hier niet zo speelt.
     
    tuc vindt dit leuk.
  3. Ansel

    Ansel Actief lid

    11 aug 2019
    495
    640
    93
    Vrouw
    Als je op YouTube ‘Sinterklaasliedjes Studio 100’ intikt, dan kom je op een hele reeks video’s terecht die Studio 100 in november 2016 online geplaatst heeft (wel niet super recent dus). In deze video’s lijken de liedjes nog gebaseerd op de oorspronkelijke teksten.

    Binnenkort wordt er door Studio 100 een Sinterklaasshow gegeven op televisie. Ik was van plan om met de jongste te kijken. Zal er eens op letten welke muziek wel/niet aan bod komt.
     
    tuc vindt dit leuk.
  4. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.746
    18.856
    113
    Vrouw
    Nog niets van gehoord.
    Maar mss idd binnenkort bij de show wel aanpassingen.

    Ik kan mis zijn maar de Sint word volgens mij in België ook minder echt gevierd.
     
  5. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ja klopt 6 december toch, de show is ook online te zien, ik wilde ook kijken. Ben benieuwd.
     
  6. tuc

    tuc Niet meer actief

    Minder gevierd in welke zin bedoel je?
    Wat is hier in NL meer denk jij?
     
  7. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.746
    18.856
    113
    Vrouw
    Bijvoorbeeld huizen versieren voor de Sint. Ik ken niemand die dat doet.

    Schoen meerdere keren zetten.
    Ken ik ook niet.

    En ook gewoon zo vroeg al starten met alles.
    Weken vooraf al die spanning opbouwen.
     
    tuc vindt dit leuk.
  8. tuc

    tuc Niet meer actief

    O echt? Ik dacht dat dat in BE ook was.
    Verder doen wij voor NL se begrippen ook weinig. Wel wat jij benoemd, maar al die festiviteiten overal gaan wij nooit af. Maar dat heeft vooral met de kinderen te maken;)
     
  9. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.746
    18.856
    113
    Vrouw
    Ja ik kan het van thuis niet als een groot fees, manlief ook niet en ik zie dat bij familie en vrienden ook niet echt.
    Mss is dat bij de andere dames anders. Lijstje maken met wat je wil, brief opsturen (de post heeft een speciaal adres voorzien) en dan de schoen zetten de dag voor Sint komt en klaar :D.
     
    tuc vindt dit leuk.
  10. Tulp21

    Tulp21 Niet meer actief

    In België word wel sinterklaas gevierd maar niet zo uitbundig als in Nederland. Daarnaast is er in België ook niet zo'n commotie als in NL over 'zwarte' pieten.
    Wat ik zelf ook ervaar is dat België niet snel mee gaat in veranderingen.
     
    tuc vindt dit leuk.
  11. tuc

    tuc Niet meer actief

    O dat vind ik best heerlijk eigenlijk om het zo te doen:roflmao:
     
  12. Emilie69

    Emilie69 Niet meer actief

    Ik zag trouwens bij de intocht van de Sint dit weekend (op ketnet) dat zwarte Piet niet meer zwart was (wel roetstrepen), maar wel nog wel zwarte Piet werd genoemd. Het leeft hier minder denk ik.
     
    tuc vindt dit leuk.
  13. mamaLFX

    mamaLFX Nieuw lid

    22 okt 2019
    2
    1
    3
    Vrouw
    Wij gaan elk jaar naar de sinterklaasshows van studio 100 en ze hebben wel 1 (of meerdere) liedjes aangepast. Ik weet niet meer exact welk liedje maar, ze zingen 'lieve piet' ipv 'zwarte piet'.
     
    tuc vindt dit leuk.
  14. Streepjespyjama

    26 sep 2020
    39
    23
    8
    Vrouw
    Volgens mij is de hele discussie rond Piet wel iets typisch Nederlands. Vanuit België lees ik daar echt veel minder tot niks over. Wat de liedjes betreft, ik heb sommige liedjes al in 3 verschillende nieuwe versies voorbij horen komen, ik ben benieuwd of er een nieuwe "vaste/landelijke" tekst voor die liedjes gaat komen zoals dat er ook voor de oude liedjes was.
     
  15. tuc

    tuc Niet meer actief

    Haha ja die verschillende versies valt mij ook op. Ik zing ze al 36 jaar hetzelfde, maar ik merk dat de oppaskinderen die hier komen de liedjes anders zingen en mij erop wijzen dat ik het fout zing:roflmao:
    Beroepsmatig vind ik het dus wel interessant om te volgen, en ga ik uiteraard mee met de veranderingen.
     
  16. juf1987

    juf1987 Fanatiek lid

    30 sep 2014
    1.917
    1.809
    113
    Leerkracht
    België
    Ja ik herken wel wat @Neuzeke zegt... Hier mogen de kinderen van mij wel in het weekend hun schoen zetten (dus niet alleen 5/12) maar krijgen ze "alleen" snoepgoed erin. Ik zie in Nederland ook veel kinderen die verkleed zijn als piet, dat is iets dat je bij ons ook niet snel zal zien... Huizen versieren, ze willen nu zoals de berenjacht, spiekpieten kleven op de ramen, daar zie ik wel veel van passeren op mijn facebook, bij mijn vrienden en familie.

    Die suprises die ik zie voorbij komen, dat is ook niet iets wat wij kennen.

    Wij vieren wel sinterklaas, heel zeker wel, ik vind het ook echt fantastisch, maar toch minder uitbundig dan bij jullie.
     
    Neuzeke en tuc vinden dit leuk.
  17. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.746
    18.856
    113
    Vrouw
    Dit idd.
    De schoen zal in de toekomst ook wel terug meer gezet worden, als de kleinste het allemaal meer snapt (dan zal het ook enkel snoep zijn). Maar de grote geloven niet meer en eigenlijk boeit het hen ook niet zoveel meer.
    Ze vinden het wel leuk als ze iets krijgen en vinden het tof om alles klaar te zetten voor hun kleine broer maar dat is het.
     
  18. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.510
    8.437
    113
    Het huizen versieren is echt iets van de laatste jaren denk ik. Ik ken echt niemand in mijn omgeving (Noord Nederland) die dat doet.
    Surprises en gedichten doen we zelf niet aan, kinderen wel op school vanaf groep 5. Dat is wel typisch Nederlands denk ik. Deden we vroeger ook al op school.
    Schoen zetten met cadeautjes is er denk ik ook ingeslopen in Nederland, ik ken het van vroeger uit niet en onze kinderen krijgen die paar keer dat ze de schoen mogen zetten alleen wat pepernoten/Sinterklaassnoepgoed er in.

    In Nederland is de commercie er denk ik ook goed in om te zien waar een "gat" in de markt is.
    Shows had je vroeger niet, alleen de intocht op tv, plaatselijk en op school.
    Net als versiering voor in huis bijv.

    Hetzelfde werkt het met bijv. Halloween, leefde hier totaal niet, maar door de commercie en wat je er aan rommel voor kunt kopen in de winkel krijgt het steeds meer voet aan de grond.

    Maar goed, ik dwaal af :D Sorry was niet mijn bedoeling het topic te vervuilen :oops:
     
    juf1987 vindt dit leuk.
  19. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.746
    18.856
    113
    Vrouw
    Welk doel hebben die surprises eigenlijk?
    Knustel prul met als doel?
     
  20. tuc

    tuc Niet meer actief

    Een creatieve manier om een cadeautje te geven
     

Deel Deze Pagina