Of jij niet. Homoseksueel ben je namelijk niet vanzelf, het is een keuze om seksueel actief te zijn. Homofiel zijn daarentegen, kies je niet voor. Zoals ik al aangaf, ik ken meerdere mensen die bewust celibatair leven (om uiteenlopende redenen) en die zijn dus niet seksueel actief.
Maar als God werkelijk zou oordelen, zou je dat niet meer aan je kind hoeven te vertellen. God heeft iedereen gemaakt, ook diegene die geboren is als homoseksueel en wie ben jij als sterveling om God zijn werk af te kraken?
Zoek de betekenis van homofiel/homoseksueel eens op in de dikke van Dale.. Het is hetzelfde namelijk. En die mensen leven bewust celibatair, waarom? Omdat het voor hun zo goed voelt? Of omdat ze denken dat het zo hoort vanwege hun geloof.
Zo zit er een jongen bij dochter in de klas die alleen met meisjes omgaat, veel meisjesdingen leuk vindt e.d. Door de meeste jongens in de klas wordt hij dus niet geaccepteerd en uitgemaakt voor homo, ook sommige meiden uit de klas negeren hem liever. Dochter komt juist voor hem op en gat veel met hem om. Dat buitensluiten en echt een taboe maken van homoseksualiteit heeft imho ook veel met cultuur te maken. Zoals je ook vaak Marokkanen bijvoorbeeld weg ziet rennen bij het zien van een hond,omdat die onrein is en alsof je je hele garderobe weg moet gooien als je een hond aanraakt, terwijl in andere culturen dat veel minder kf helemaal niet is. Ja, het wordt gezien als zonde, maar het is ook een hele grote zonde om je beter te voelen dan h wie dan ook en al helemaal om te kleineren/pesten/buitensluiten/discrimineren van mensen.
Wie heeft er last van dat ik seksueel actief ben met een vrouw. We doen het niet in het openbaar en onze huizen zijn geïsoleerd. Niemand die het merkt en niemand die het recht heeft daar een mening over te hebben.
Kan je dat uitleggen? Voor zover ik weet is seksualiteit namelijk een keuze. Is dat niet zo volgens jou?
Jij vindt het normaal dat iemand de rest van zn leven maar geen seks moet hebben omdat er zulke bekrompen mensen zijn die dit veroordelen?
Snap ik ook niet. Tuurlijk eet ik echt wel eens iets wat ik minder lekker vind maar mijn zoon vind het bijv wel heel lekker. Maar dingen wat ik echt vies vind eet ik niet..
Klopt. Dat denk ik ook. In NL worden homo's zelfs in elkaar geslagen omdat ze hand in hand lopen terwijl het in landen als Marokko juist gebruikelijk is om als 2 vrienden (zonder liefdesrelatie) hand in hand te lopen. En dat laatste; precies! Daarom vind ik deze discussie ook zo lastig, want ik voel me totaal niet beter dan anderen, maar dat wordt me nu (obv woorden die verkeerd worden geïnterpreteerd) wel in de schoenen geschoven.
Misschien is het voor jou een beetje voor te stellen als je het omdraait. Stel er was een geloof of meerdere geloven die zeiden dat het een zonde is om hetero te zijn. En als je het al bent dat het dan al helemaal verboden is om seksueel actief te zijn. Dus om ook maar op enigerlei wijze affectie te tonen naar je geliefde.
Ik vraag me dan wel af wat mijn boodschap zou zijn, volgens jou? Hoe het begon was namelijk dat er werd gesteld dat "gelovigen homoseksuelen afwijzen". Nee, daar ben ik het dus niet mee eens: ik kan het niet eens zijn met bepaalde keuzes maar dat wil m.i niet zeggen dat ik dan de persoon ook afwijs.
Dat probeer ik nu ook al pagina's lang uit te leggen, maar volgens mij vinden sommigen het lastig om deze twee los van elkaar te zien.
Oeh ja, maar dat is dus niet oké. Als mijn zoon of zoons homo zijn dan behandel ik ze niet anders dan dat ze hetero zouden zijn. Ik ben niet mijn kinderen, mijn kinderen zijn hun eigen persoon. Ik kan er met mijn hoofd niet bij dat mensen onder het mom van geloof hun kind (in alles) zo te kort zouden komen. Maargoed, met alles wat er gebeurd in de wereld in naam van het geloof verbaasd het me eigenlijk ook niet.
Dat kan ik me goed voorstellen hoor, ik doe/zeg/vind namelijk genoeg dingen die binnen andere geloven niet toegestaan zijn. Maar dat is dan hun levenswijze, en ik heb de mijne, zolang we normaal met elkaar omgaan vind ik dat geen probleem.