Corona nieuws deel 6

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door bosi333, 29 okt 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.576
    8.546
    113
    Daar kan ik me wel in vinden ja.
    Uiteraard gaat er steun naar de bedrijven, heb nog niet gelezen wat er vanmorgen is bekend gemaakt, maar gaat dat altijd fair? Komt het geld dan wel altijd op de goede plek terecht? Ik hoop uiteraard van wel!
    Maar zijn daar de mensen die nu zonder werk zitten ook mee geholpen?
    Door de regelingen kon personeel nog aanblijven, maar dat houdt ergens op natuurlijk.
     
    Novi vindt dit leuk.
  2. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.361
    16.755
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik heb 2 pubers in huis en die lijden er niet onder maar ze hebben er wel last van. Ze kunnen niet naar feestjes. Als ze eens met een groepje buiten zijn moeten ze er continue op bedacht zijn dat er geen handhaving komt. Veel leerlingen vallen uit in het onderwijs ivm het online lessen. Ze mogen niet naar school als ze eens een keer kuchen maar er zijn ook veel schrijnende gevallen. Een onveilige thuissituatie en niet naar school kunnen omdat je thuis online lessen moet volgen. Ze kunnen niet tot nauwelijks sporten,
    Nu komt er ook nog een vuurwerkverbod en daar baalt mijn 17 jarige zoon enorm van. Al die jongens kijken er een heel jaar naar uit en dat kan dan ook weer niet. Zijn examenjaar afgelopen schooljaar is in het water gevallen. Geen exameneis naar Italië, geen eindfeest, geen uitbundige diploma uitreiking. Ze komen er echt wel overheen maar leuk is anders.
     
    Novi vindt dit leuk.
  3. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.277
    6.803
    113
  4. susanne85

    susanne85 VIP lid

    13 aug 2007
    9.832
    886
    113
    Noord Holland
    Volgens mij 2 varianten. Deze van jou post en moderna toch? Althans dat dacht ik gelezen te hebben
     
    bosi333 vindt dit leuk.
  5. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.741
    7.507
    113
    Vrouw
    Verschillende. Zorgpersoneel Pfizer, kwetsbare ouderen en gehandicapten volgens mij die van moderna. Wat de rest dan zou moeten krijgen weet ik niet...

    Las inderdaad net een artikel dat er de laatste 10? Jaar een explosie aan (voedsel) allergieen onder o.a. kinderen is en dat die dat vaccin dan niet zouden mogen hebben. Of afgeraden. Hetzelfde met mensen met een kinderwens en mensen die medicatie krijgen voor immuunsysteem.
     
  6. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.741
    7.507
    113
    Vrouw
    Ik hoop dat hier snel duidelijkheid over komt. Ze hebben het nu alleen over die vaccins maar misschien is het wel helemaal niet nodig om iedereen te vaccineren?
    Zou mooi zijn dat je gewoon een keuze zou krijgen. Vaccinatie nemen of bijv bloed laten onderzoeken op antistoffen.
    Heb je genoeg antistoffen? Dan hoef je geen vaccinatie en mag je alles gewoon doen, net als gevaccineerden.

    Ik laat mn honden en katten bijvoorbeeld niet standaard volgens eetschema enten. Ja als pup en kitten de basisentingen. Daarna laat ik ze jaarlijks titeren en aan de hand van de bloeduitslagen wordt bepaald of ze een enting nodig hebben of nog voldoende beschermd zijn. Bepaalde entingen zijn bii dieren 3 jaar of langer werkzaam en worden dan wel jaarlijks gegeven. Ik vind het persoonlijk onnodig dat er jaarlijks "troep" ingespoten wordt.
    Er wordt wat boed afgenomen en gekeken of er genoeg antistoffen tegen de ziekte aanwezig is. Is dat goed? Dan een aantekening in het vaccinatieboekje dat hond/kat nog goed beschermd is. Hond/kat mag dan gewoon bijv pension waar een vaccinatieplicht is.

    Hoop dat dit ook met corona zou kunnen. Ik heb corona gehad en ben echt benieuwd of er hoeveel antistoffen ik evt heb. Ik denk eerlijk gezegd ook dat je antistoffen opbouwt en beter beschermd bent en het minder snel nog een keer zal krijgen.
     
    Cin85 vindt dit leuk.
  7. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.576
    8.546
    113
    Waar zou dat toch door komen?
    Het is mij ook wel eens opgevallen.
    Kinderen zitten op 2 verschillende scholen en op de ene school nog nooit ergens rekening hoeven houden met een traktatie, geen allergieën.
    Andere school is een traktatie die iedereen kan eten een utopie. Heel bijzonder.
    Begrijp me niet verkeerd, ik zal me altijd inspannen om voor iedereen wat lekkers mee te geven en als het even kan voor iedereen dezelfde traktatie :)
    Maar vind het wel bijzonder.
     
  8. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.741
    7.507
    113
    Vrouw
    Ja hier ook. Toen ik nog op school zat waren er nauwelijks Allergieën. De enigste waar we rekening mee moesten houden waren 2 kindjes met diabetes. We hadden echte kerstbomen, planten, vloerbedekking en met dierendag/spreekbeurt mocht je je kleine huisdier meenemen.

    Is allemaal veranderd. Zeil ivm huisstofmijt-allergieen/astma enz van diverse kinderen, geen dieren meer op school, planten en kerstbomen eruit, soms wel 2-3 kinderen met een allergie voor bepaalde voedsel. Echt heel apart...
     
  9. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.277
    6.803
    113
  10. Snoopy1983

    Snoopy1983 VIP lid

    11 feb 2008
    9.543
    4.729
    113
    Vrouw
    Oh ik zie het idd:roflmao: ik zag het net voorbij komen op fb bij linda.nl dus dacht zal even een echte nieuwssite erbij pakken.
     
    bosi333 vindt dit leuk.
  11. Snoopy1983

    Snoopy1983 VIP lid

    11 feb 2008
    9.543
    4.729
    113
    Vrouw
    Ik denk voor een groot deel door kennis. Artsen weten steeds meer en er wordt meer onderzoek gedaan. Vroeger liepen kinderen waarschijnlijk langer door met jeuk onder het mom eczeem. Of hadden bv chronisch diarree. Net als bv ADHD of ADD. Vroeger waren ze 'gewoon druk'. En nee dat laatste bedoel ik niet vervelend, het is juist goed dat we nu dus meer weten en dat ze eventueel de juiste medicatie kunnen krijgen waardoor bv concentreren op school beter gaat.
     
    HappyRabbits en Mamafiets vinden dit leuk.
  12. Madelie

    Madelie VIP lid

    14 jun 2014
    11.479
    8.738
    113
    Ik heb de twee bijsluiters van het vaccin van Pfizer gelezen. Die voor de gebruiker. En die voor de professionals. Het vaccin mag niet worden gegeven aan kinderen onder de 16 jaar. Terwijl er in de onderzoeksfase wel jongere kinderen hebben meegedaan.
    En wat ik erg schokkend vond. In de bijsluiter voor de gebruiker staat dat vrouwen niet binnen 2 maanden na vaccinatie zwanger mogen raken. In de bijsluiter voor de professionals staat echter genoemd dat het onbekend is of het vaccin van invloed is op de fertiliteit. o_O Ja dat hebben ze in zo'n korte tijd niet kunnen testen natuurlijk. Nu was ik al niet van plan om mij te laten vaccineren. Maar als ik dat wel van plan was geweest had ik alleen hier al om er van af gezien. Als je als fabrikant mbt zulke belangrijke zaken geen duidelijkheid kunt verschaffen, dan snap ik niet dat zoiets op de markt mag komen.
     
    tuc vindt dit leuk.
  13. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    6 nov 2013
    5.041
    5.261
    113
    Het is toch duidelijk waarom. Ze kunnen daar niets over zeggen omdat het vaccin niet (voldoende) getest kon worden op zwangere vrouwen. Het is dus niet onveilig voor zwangeren. Maar ze weten er voor deze groep onvoldoende over. Zelfde is natuurlijk van toepassing op mensen met tal van verschillende ziektes en aandoeningen.

    Hetzelfde is overigens van toepassing op Covid gedurende zwangerschap en bevalling. Daar weet men net zo min iets vanaf.
     
    Aszz, ellessinia, HappyRabbits en 5 anderen vinden dit leuk.
  14. Madelie

    Madelie VIP lid

    14 jun 2014
    11.479
    8.738
    113
    Uuh ja, het is duidelijk ja. Dat is namelijk wat ik zelf al schreef namelijk dat ze dat niet hebben kunnen testen

    'Het is dus niet onveilig voor zwangeren' schrijf jij. Maar dat weten ze dus helemaal niet aangezien ze dat onvoldoende hebben kunnen onderzoeken. Niet dat ik van plan was ooit nog zwanger te worden, maar dat is dus wat ik met mijn bericht wilde zeggen, dat er zoveel onbekend is, juist omdat ze maar zo kort hebben getest en omdat er niets over de lange termijn effecten kan worden gezegd zegt mij voldoende.
     
    Dogpaw vindt dit leuk.
  15. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.576
    14.159
    113
    Vrouw
    Zojuist de bijsluiter gelezen, wat jammer nou zowel mijn man en ik mogen het vaccin niet hebben om medische redenen en de kinderen zijn te jong. :roflmao:
     
    Spectre en Madelie vinden dit leuk.
  16. tuc

    tuc Niet meer actief

    En dan wordt er gezegd dat wanneer zo'n vaccin langs de Nederlandse eisen komt je er van uit kunt gaan dat het veilig is, tja als je het op veel aspecten niet hebt kunnen testen vanwege de tijd, dan kan men niet claimen dat het voor hen onveilig is nee, de data ontbreekt.
    Maar niet onveilig (of: we weten het niet) betekend niet automatisch veilig.
     
    SAARC, sprits en Madelie vinden dit leuk.
  17. tupp

    tupp VIP lid

    13 jun 2009
    22.876
    19.321
    113
    Vrouw
    lerares basisonderwijs
    En daarom staat netjes in de bijsluiter dat de groepen over wie nog te weinig bekend is, niet ingeënt mogen worden. Lijkt mij een veilige oplossing.
     
    Mar76, Mamafiets, Syane en 6 anderen vinden dit leuk.
  18. Beukenhaag

    Beukenhaag Fanatiek lid

    17 mei 2020
    1.618
    1.748
    113
    Misschien heb ik het verkeerd gelezen, maar alleen bij mensen met immuunziekten (zoals hiv) en mensen met ernstige bloedstollingsziekten wordt het pfizer vaccin toch afgeraden?
    Ik weet natuurlijk niet wat jullie medische achtergrond is, maar ik zou graag weten of ik iets minder heftigs over het hoofd zie..:)
     
  19. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    1 dec 2014
    7.404
    5.315
    113
    Laten we even niet vergeten dat ook andere medicatie niet zomaar op zwangere vrouwen getest wordt, en dat zinnetje over de zwangerschap staat op enorm veel bijsluiters. Medicatie testen op gezonde zwangere vrouwen is uiteraard niet direct ethisch ;), en dat wordt dan ook alleen gedaan als men van mening is dat een zwangere vrouw veel baat heeft bij bepaalde medicatie. Als het dan regelmatig gebruikt is, komt er iets in te staan als “uit ervaring wordt ervan uit gegaan dat deze medicatie geen gevaar oplevert tijdens de zwangerschap”.
     
    Mar76, Aszz, Mamafiets en 4 anderen vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina