Ik ben eind februari uitgerekend. De voornaam staat vast. Het wordt Fem ♡ Nu wil ik haar graag vernoemen naar mijn moeder. Ze heet Herma. Maar vernoemen vinden we leuk als het ook beetje lekker & hip klinkt. Voor zover kom ik nergens op help ! We hebben al een zoontje. Hij heet Lux. Iemand een leuk idee ?
Rhea of Marea! ♡ Is het eerste wat in me opkomt en vind het beiden 1 van de prachtigste namen op aarde. Wel met letterhussel dus (en bij Marea een a erbij), maar persoonlijk vind ik dat vele malen mooier dan je kindje persé eenzelfde naam of vergelijkbaar (zoals bijv. Hermien) geven terwijl dat i.m.o. mega ouderwetse namen zijn. Maar das wel persoonlijk natuurlijk. Er zijn ook mensen die zweren bij persé 1 op 1 willen vernoemen, ook al is de naam nog zo oubollig. Ieder z'n ding O, en Mare is ook nog een hippe optie! Als je meer van direct zichbaar vernoemen bent is Hermien dus een optie Of Erma. Hopelijk heb je wat aan m'n suggesties
Oh bedankt voor jullie suggesties zeg. Super fijn dit. Persoonlijk vind ik vernoemen ook oudbollig haha. Maar ons zoontje is vernoemd naar Jan. Mijn schoonvader en nu een meisje.. dacht meteen ja, zo bijzonder om dan naar mijn mams te vernoemen. Inderdaad maak het mezelf goed lastig haha. Vindt Mae ook erg mooi. Kwam ook al uit op Hermae maar of ik het perse heel mooi vindt Vindt Marea ook mooi. Oke thanks ga ze even laten zien aan mn man.
O ja tuurlijk! Zouden zo opties van mij geweest kunnen zijn als ik nog even verder had gepuzzeld op dat late tijdstip
Och jeetje dat is idd lastige vernoeming om herkenbaar te houden en modern te maken. T komt van Hermannus en google geeft mij deze opties en modern valt tegen haha: Een veelgebruikte vrouwelijke vorm is Hermina. Deze naam komt bijna 36.500 keer voor. Harmina wordt ruim 8.500 keer gebruikt, Hermine 6.500 keer, Hermien 2.000 keer. Andere vrouwelijke varianten zijn Hermanna, Harmanna en Hermana. De naam Hermanna wordt door 5.000 vrouwen gedragen, Harmanna door bijna 3.000 vrouwen en Hermana door 1.700 vrouwen. Harmke is de naam van bijna 4.500 vrouwen, Herma komt 3.000 keer voor, Harma 1.400 keer. En als je zoekt op betekenis? Naam met soortgelijke betekenis?
Ik opper hier wel eens de naam Amra, vind ik zelf mooi en heeft wat letters hetzelfde als Herma. Amre zou ook kunnen, heeft ook de E er nog in, of... Amreh, Herma omgedraaid, en op die manier toch een soort van letterlijke vernoeming. Of draaf ik nu door? Of Emra/Emrah
Wij hebben onze dochter als tweede naam Marah gegeven. Vernoemd naar mijn moeders naam Harma. Dus zoiets zou ook kunnen
Wauw. Merah vind ik dus wel een kanshebber nu. Haha Fem Merah Klinkt wel lekker. En de naam Herma volledig terug te vinden! Thanks
Amra ook mooi. Andere namen iets te vaag, moeilijk ?! Kan niet zo goed uitleggen haha. Ben wel van de Hollandse namen ofzo. Denk dat dat het is. Super lief jullie ideeën !!
Heeft je moeder maar 1 voornaam? Wij hebben onze oudste vernoemd naar mijn schoonvader maar wel zijn tweede naam gekozen (en afgekort). Btw, Hera klinkt wel mooi als ik zo denk. Ook bij Fem