Corona nieuws deel 6

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by bosi333, Oct 29, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. juf1987

    juf1987 Fanatiek lid

    Sep 30, 2014
    1,924
    1,827
    113
    Leerkracht
    België
    Maar hoe zeker is het dat als er enkele maatregelen losgelaten worden ook de zorg meer onder druk zal zetten... Dat is toch ook niet gebeurd in mei/juni?

    Ik denk niet dat die studenten dan eventueel zorgen voor meer druk op de ziekenhuizen...
     
  2. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,679
    113
    Jij beseft dat dat niks nieuws is? Ik ken de ggz, ik heb zelf 8 maanden op de wachtlijst gestaan met ernstige-maar-niet-acute klachten voor ik op intake kon - de wachtlijst voor de daadwerkelijke behandeling duurde nog eens maanden. Daarnaast ken ik mensen die de afgelopen maanden wél echt acuut psychische zorg nodig hadden, en dat was er.
     
    Syane and Loveischocola like this.
  3. tuc

    tuc Niet meer actief

    Maar dat laatste beweer ik ook niet hoor. Ik bedoel niet dat er bij een opname gezegd wordt: wel corona geen hartaanval.
    Ik heb het dus wel juist over de geestelijke gezondheidszorg. Als we die beter willen maken moeten er maatregelen verdwijnen. Dat kan er voor zorgen dat er meer corona komt en zo komt dat probleem wel bij de ziekenhuizen.
     
  4. Whysteria

    Whysteria Niet meer actief

    Natuurlijk. Dat vroeg ik me in april/mei al af, toen de tweede golf reeds voorspeld werd en die noodopvangen ongebruikt weer ontmanteld werden. Maar de miljoenen die daar toen aan zijn besteed zijn inmiddels ongetwijfeld al in één of andere zak beland, waarvan de eigenaar waarschijnlijk ergens op een miljoenenjacht in 'zelfquarantaine' zit.
     
    Cin85 and Amarens like this.
  5. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    Dec 13, 2015
    3,747
    4,267
    113
    Volgens mij gaat dit soort reguliere zorg op dit moment inderdaad gewoon grotendeels door.

    Wat uitgesteld wordt zijn voornamelijk geplande chirurgische ingrepen waarna een (langdurig) herstel op intensive care nodig is.

    Wel is het zo dat mensen zelf soms bepaalde afspraken uitstellen omdat ze bang zijn om naar het ziekenhuis te gaan. Daar wordt hier in België actief campagne tegen gevoerd (om dit te voorkomen dus).
     
  6. tuc

    tuc Niet meer actief

    En er is dus ook acuut psychische zorg uitgesteld.
     
  7. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,679
    113
    Dat is het gevolg van corona, maar ik geloof echt niet dat je dat op kan lossen door de maatregelen te schrappen - dan worden die wachtlijsten alleen nog maar langer door alle neven-schade.
     
  8. juf1987

    juf1987 Fanatiek lid

    Sep 30, 2014
    1,924
    1,827
    113
    Leerkracht
    België

    Dat zie ik toch echt anders, ik zie het toch echt als: "we moeten bedden vrijhouden voor mogelijke covid patienten en daardoor is de reguliere zorg afgeschaald"
     
  9. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik denk dus van niet. Ik denk dus zoals een aantal hulpverleners claimen dat er veel problemen zijn door de maatregelen en de invloed daarvan.
     
  10. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    May 18, 2013
    13,236
    12,251
    113
    Wat mij hierin ook opvalt is dat ik heb ervaren dat de reguliere zorg (ondanks dat ik in een brandhaard woon) door gaat. Mijn zoontje kon binnen 3 dagen onder een scan in het ziekenhuis, mijn vader kan terecht bij zijn psychiater (depressie). Zelf kon ik ook redelijk eenvoudig terecht bij een psycholoog, maar misschien was dat toeval?
    Je belandt met andere maatregelen van het ene probleem in het andere. Geef je meer vrijheid dan moeten artsen voor mensen in lagere leeftijdscategorieën gaan bepalen wie ze wel of niet gaan behandelen. Wat voor psychische trauma’s gaat dat teweeg brengen?
    Mijn grootste zorg zit hem momenteel in de jongere kinderen die het echt slecht hebben thuis en niet voor zichzelf op kunnen komen, waar armoede is en geweld. Maar ook dat was er helaas al voor Corona...

    het is gewoon allemaal voor iedereen hardstikke waardeloos en daarom wil ik dat vaccin, zodat we weer normaal kunnen leven.
     
    Mar76 and Mamafiets like this.
  11. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,679
    113
    Hier staat die rekening nog open, lijkt me op veel plekken het geval.
     
  12. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    Dec 13, 2015
    3,747
    4,267
    113
    Maar die problemen bestaan toch al veel langer dan de corona crisis? Die wachtlijsten bestaan hier al 20 jaar.

    De problemen worden nu (terug) meer zichtbaar, omdat er meer mensen acuut hulp nodig hebben. Maar corona of niet, in een ontwikkeld land zoals Nederland of België zou iemand die psychische hulp nodig heeft die gewoon moeten kunnen krijgen, onmiddellijk, zonder wachtlijst.

    Dat los je niet op door de maatregelen op te heffen, hoogstens krijg je dan terug wat minder acute psychische problemen, maar de wachtlijsten en het gebrek aan betaalbare geestelijke gezondheidszorg blijft bestaan.

    Om dit aan te pakken heb je verregaande investeringen vanuit de regering nodig.
     
    NiVa0230, columbella, Syane and 2 others like this.
  13. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,679
    113
    Ik zeg niet dat er géén problemen zijn door de maatregelen, maar wel dat je een balans moet zoeken tussen corona-gevolgen aan de ene kant en maatregel-gevolgen aan de andere. Aan beide kanten vallen slachtoffers, maar kies je vol voor 1 kant, dan zijn de gevolgen aan de andere kant (incl neven-gevolgen) in totaal veel groter dan als je die balans kan vinden.
     
  14. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    Dec 13, 2015
    3,747
    4,267
    113
    Jij werkt zelf in de zorg toch? Dan weet je toch dat het probleem niet (meer) ligt bij materiële tekorten, maar vooral bij tekorten aan opgeleid IC personeel.

    Bedden en hospitaals kan je bijmaken, personeel jammer genoeg niet.

    Ik weet niet hoe het in Nederland is, maar in België is op dit moment zelfs de volledige medische staf van het leger ingezet om bij te springen in de ziekenhuizen en een deel van het gewoon defensie personeel levert logistieke steun aan de rusthuizen.
     
    Aszz, Trirani, Syane and 1 other person like this.
  15. tuc

    tuc Niet meer actief

    Dat laatste sowieso. Maar de acuute problemen ten gevolge van de maatregelen worden nu te veel en daarmee is de balans om direct op @Fuddey te antwoorden dus weg. Er wordt nu vol voor Corona gekozen.
     
    juf1987 likes this.
  16. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,679
    113
    Reguliere, niet-acute zorg inderdaad. Zonder maatregelen kun je die reguliere, niet-acute zorg helemaal schrappen.
     
  17. juf1987

    juf1987 Fanatiek lid

    Sep 30, 2014
    1,924
    1,827
    113
    Leerkracht
    België
    Maar die balans is nu zoek, vind ik.

    We leven nog met dezelfde maatregelen die er ook waren met 7000 patienten in het ziekenhuis, terwijl er nu nog 3016 in het ziekenhuis liggen... Dat is toch niet verklaarbaar...
    + het vooruitzicht dat de maatregelen nog blijven duren tot het onder de 1000 zakt

    (ik spreek over vlaanderen)
     
  18. Luckyme96

    Luckyme96 Bekend lid

    May 22, 2017
    553
    437
    63
    Female
    Meen je dat nou? Weet jij hoe jong 60 is? Zijn er hier niet meer leden van boven de 50 met jonge kinderen?
    Dus jij laat mijn jonge vitale moeder ter plekke doodvallen voor de jongere waarvan niet zeker is wat er mee gebeurd?
    Want dat was de keus he, iemand ter plekke laten stikken of kiezen voor de onzekere maar springlevende jongere waarvan je helemaal niet weet wat ermee gebeurd? Kijk, ik bedoel natuurlijk niet de keus 60-er redden of jongere die zeker een eind maakt aan zijn/haar leven redden.
     
    Syane likes this.
  19. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,679
    113
    Er wordt gekozen voor een niet-overbelaste zorg. Niet voor corona. Hier bij de huisarts is er bv juist ontzettend veel aandacht voor psychische problematiek. De dagbesteding van mijn tante gaat nu juist ook weer door omdat dat voor het psychische welzijn van die mensen zo gruwelijk belangrijk is. Gemeenschapshuis in de wijk is juist weer open. Jongerenwerk is juist weer actief.
     
    Syane likes this.
  20. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ja want iemand die zelfmoord gaat plegen die meldt dat vaak eerst:rolleyes:
    Maar wat doe je in het tweede geval dan?
     

Share This Page