Ging het in dat artikel niet vooral over dat er in Nederland bijna altijd wel relletjes zijn en brand gesticht wordt tijdens de nieuwjaarsnacht. En dat vuurwerk dan bewust wordt gebruikt voor vernielingen. Dat is triest gedoe van tuig van de richel. En (hoop ik) geen volk waar jij gewoonlijk oud en nieuw mee viert. Maar voor die soort ellende is dus extra politie inzet nodig. En de verwachting is dat dat dit jaar erger dan ooit wordt omdat dat tuig al een hele tijd geen goede uitlaatklep heeft. Ik denk ook niet dat een vuurwerkverbod invloed heeft op dit soort types. Dus die extra inzet zou er dan zonder verbod ook wel bij nodig zijn Én dat is dus triest hier in nl. Dat relschoppen en brand stichten ook een soort nieuwjaarstraditie is Geen idee overigens hoe dat in andere landen is hoor.
En heel hard dalen die opnames ook niet meer. En wanneer begonnen de besmettingen weer zo hard op te lopen? 2 weken geleden? Dan is de verwachting dat ziekehuisopnames nu ongeveer zouden gaan stijgen. Ik hoop dat ik ongelijk heb. Gun ze daar echt een rustige kerst. Maar vrees dat dat er niet in zal zitten.
Ik snap wel wat @Spectre bedoeld. De cijfers staan overal wel hoor, zoals jij zegt. Maar ik hou goed bij wat de nieuwskoppen zijn en de rest van de artikelen. Wanneer de besmettingen een aantal dagen achter elkaar stijgen zoals nu wordt daar groot mee gekopt boven een bericht. Echter, wanneer ze lang dalen koppen ze niet met: besmettingen dalen al 6 dagen achtereen, maar dan begint het nieuwsbericht met: nog steeds.... mensen in het ziekenhuis. Terwijl de opnames redelijk stabiel zijn op het moment wordt daar niet groot mee gekopt, maar met de stijgende besmettingen. Let er maar eens een poosje op, dan zie je dat ik gelijk heb. En ja media plaatsen berichten om lezers te trekken, maar ik vind de media sinds maart niet meer zo onafhankelijk als daarvoor. Vooral de NOS is gewoon overheidspropaganda.
Ik las vandaag al dat in veel Brabantse ziekenhuizen aan het personeel wordt gevraagd om geen verlof op te nemen de komende weken. Fijn hè, dat mensen in het voorjaar voor je staan te klappen en in het najaar massaal schijt hebben aan alle regels, lekker uitgebreid gaan shoppen en elkaar straks met kerst en oud & nieuw ook in groepen gaan opzoeken. Want IK heb een zwaar jaar gehad en IK heb behoefte aan een feestje. En die losers die ervoor kozen om in de zorg te gaan werken, slaan maar lekker een jaartje over...
Klopt, dat soort tuig zal het vuurwerkverbod waarschijnlijk alleen maar gebruiken als extra rel excuus. Van mij mag er ook een hele grote straf op dit soort gedrag, zoals rellen, slopen en mishandelen staan. Sterker nog,
========== ========== ========== ========== Blijkbaar lees je dan in ieder geval niet NOS.nl, RTLnieuws.nl, Telegraaf.nl, 1Limburg.nl of AD.nl. Want zoals je kunt zien hebben die het gewoon in hun koppen staan als de besmettingen dalen.
Dat geen verlof mogen opnemen hoeft niet per see met de drukte te maken te hebben, maar kan ook met de planning te maken hebben. In het voorjaar werden namelijk een hoop verloven ingetrokken, daardoor hebben nog een hoop werknemers vrije dagen, waarvan er normaliter maar een x aantal naar het nieuwe jaar meegenomen mag worden. Vooral in de ziekenhuizen waar ik gewerkt heb, vraagt ongeveer 90% van het personeel vrij in december om deze reden. Dat zal nu dus nog meer zijn omdat men in het voorjaar de vrije dagen niet op kon maken. Dus dit is typisch weer zo'n krantenkop zoals @tuc hierboven bedoeld, als je er geen weet en of verstand van hebt, nemen mensen dit dus klakkeloos aan.
Zal ik nu eens flauw doen en alle berichten per dag onder elkaar zetten? Je zult het verschil duidelijk zien. Maar jij wil het liever niet zien denk ik. Het gevaar is wel ( en dat snappen die clowns met hun persconferentie ook niet) dat de rest van NL dit wel opvalt en dat het inmiddels niet meer uitmaakt of we 10.000 of 2000 besmettingen per dag hebben, er komt nooit iets positiefs, en DAT is precies waarom steeds meer mensen zich verzetten. En als die maatregelen opvolgen werkelijk zo belangrijk is, waarom zorg je er als kabinet dan voor dat je het draagvlak onder je eigen voeten wegslaat. Precies wat er met dit vuurwerkverbod gebeurd.
Ik neem aan dat een ziekenhuisdirecteur er wel weet van heeft en er verstand van heeft? Deze ziekenhuisdirecteur heeft het niet over mensen die verlofdagen over hebben vanwege drukte in het voorjaar, maar over het stijgend aantal besmettingen en die ziekenhuisopnames die daaruit gaan volgen. Ik vraag me af... wie is er hier nu de persoon die niet goed op de hoogte is? Een ziekenhuisdirecteur die namens alle ziekenhuizen in Brabant het woord mag voeren? Of jij?
Vervelend hè, als je iets beweert (Letterlijk: "Echter, wanneer ze lang dalen koppen ze niet met: besmettingen dalen al 6 dagen achtereen") en binnen enkele minuten kan iemand gewoon laten zien dat wat jij zegt niet klopt. Je beweert dat de media het niet in de koppen melden als het aantal besmettingen daalt. Dat is aantoonbaar niet waar. Ze laten het wel zien en niet pas ergens op regel 18, het staat gewoon met grote letters in de kop op de startpagina. Wat JIJ blijkbaar liever niet wilt zien, is dat de media heel wat genuanceerder berichten dan jij doet voorkomen. Want je wilt liever doen alsof jij en de jouwen de enige zijn die nog weten wat de waarheid zijn en dat de rest van de wereld (media voorop) alles maar klakkeloos aannemen. Maar dat is dus niet zo. Natuurlijk zijn de media altijd gekleurd. Maar hé, daarom kun je ook kiezen uit tig verschillende kanalen. Maar goed, zoals ik net al liet zien: of je nu de Telegraaf volgt, een regionale zender, NOS, RTL of het AD; ze geven echt wel heel duidelijk aan welke kant het op gaat met de cijfers. Zowel positief als negatief. Ik kom ook in deze 'mainstream media' wekelijks interviews tegen met critici die het niet eens zijn met de maatregelen. Zowel degenen die vinden dat het strenger moet, als degenen die het juist minder streng willen of een totaal andere aanpak bepleiten. Maar jij houdt blijkbaar liever vast aan de gedachte dat de nieuwskanalen in Nederland er op uit zijn om ons gegijzeld te houden in situatie waarin onze vrijheden beperkt worden. Prima hoor. Maar ik denk dat ik wel weet wie van ons twee dan oogkleppen op heeft.
En jij gelooft serieus nog steeds niet dat menig willekeurige ziekenhuisdirecteur maar wát bereid is zijn/haar naam te lenen in ruil voor een gulle kerstgratificatie en een stapje hoger op de carriëreladder?
Hoezo Bias? Weet je wel dat je dit onder laster of smaad kan laten vallen? Je zegt nog net niet letterlijk dat het over deze man gaat. Maar reageert wel op een bericht wat over hem gaat. Echt schandalig om zo ongefundeerd dit soort dingen te roepen.
Geen enkele perspectief, geen handhaving, dubieuze maatregelen zoals mondkapjes (aan de cijfers te zien helpen ze geweldig), plus instellingen die ook nog eens een eigen draai aan de maatregelen geven (zoals het niet mogen maken van de surprises, of wat nog veel erger is, mijn moeder van 70+ die officieel bestempeld is als gevaar van volksgezondheid, ja dat heb ik zwart op wit staan, en niet op familiebezoek mag komen, hoe erg wil je het hebben?), verbod dit, verbod dat, en mensen hier maar roepen dat wij ons aan de maatregelen moeten blijven houden. Nou succes daarmee. De rek hier is uit. Maar ja wij houden ons wel aan de maatregelen want als je moeder het inreisverbod krijgt, kan je het moeilijk negeren he.
Jij hebt gelijk hoor, ik ben degene met oogkleppen De mainstream media geven alle nieuws en cijfers heel onafhankelijk weer. Sorry maar dat geloof je toch zelf niet.
Ik ben ook nog nooit in Spanje geweest, dus kan ik niet verifiëren. Maar wat @Mamafiets schrijft ging ik ook van uit, dat ze dat bedoelen:
Die ziekenhuis directeur vergeet er alleen even bij te vertellen dat er in het gros van de ziekenhuizen in December nooit verlof op genomen mag worden. Net als bij andere zorginstellingen. Geeft net even een andere nuance aan het hele verhaal
dit vind ik nogal een uitspraak. Ik herinner me dat onlangs een lid (dacht @Cindy1977 ) schreef dat ze haar kerstvakantie had ingeleverd. Ik had toen niet bepaald de indruk dat dat was omdat dat normaal is en elk jaar gebeurt, maar dat dat alles te maken had met corona ...
Je liegt. Ik heb er echt geen andere woorden voor. Ik heb zelf in de bejaardenzorg gewerkt.net als mijn moeder destijds en mijn schoonzus nu. Ik heb tantes en nichtjes die als verpleegkjndige in het ziekenhuis werken of gewerkt hebben. En voor ons allemaal gold dar je in principe het ene jaar vrij had met kerst en het andere jaar met oud & nieuw. (Tenzij je onderling ruilde.) Kantoorpersoneel heeft vaak de mogelijkheid om de dagen tussen kerst en oud&nieuw ook vrij te nemen. Dat is inderdaad voor zorgpersoneel op de werkvloer meestal niet weggelegd. Maar een of twee extra dagen in die periode is vaak nog best te regelen. Je beschuldigt alles en iedereen van leugens. Maar jij bent degene die de boel bij elkaar liegt. Eerst door te zeggen dat er nooit krantenkoppen zijn die spreken over afnamen van de cijfers. Nu weer door te zeggen dat in het gros van de ziekenhuizen geen verlof opgenomen mag worden in december, terwijl dat wel degelijk gebeurt. Je baalt van de maatregelen van het virus. Je vindt dat ze meer negatieve gevolgen hebben dan dat ze iets opleveren. Dat staat je allemaal vrij. Maar je gaat echt een grens over als je feiten verdraait en leugens verspreid om te proberen andere daarvan te overtuigen.