het punt is alleen dat er geen gedragsverandering gaat komen...het gevoel van maart/april is er niet meer. Ik merk aan mijzelf, in het voorjaar ging ik er vol voor en stond ik 100% achter alle maatregelen. Ook mijn werkgever was zo flexibel zodat ik de kinderen thuisonderwijs kon geven en deels kon werken. Daardoor hoefde ze niet naar de noodopvang. Nu...ik kan al een tijdje niet meer achter de maatregelen staan. Volg ze grotendeels nog wel op, werk al maanden thuis, kom weinig in winkels, en sociale contacten zijn beperkt. Onderwijs stilleggen (OMT niet eens geadviseerd) om mensen te dwingen thuis te blijven, voelt niet als een democratie, meer een dictatuur. Zelfs Hugo de Jonge die zegt dat we het niet moeten hebben over de impact van de maatregelen maar over het virus. Journalisten mochten geen vragen stellen. Bevorderd geen gedragsverandering.
Ik begrijp je helemaal! En ook nog niet te vergeten, in maart waren mensen bang, nu niet meer, ik denk dat het ook het verschil maakt.
Ik ook hoor. Het is dat ik het niet kan organiseren maar ik sluit me graag aan. De grens is hier absoluut bereikt nu, zit alleen maar te huilen...
Nou inderdaad! En dan heb ik nog eens de luxe van noodopvang. Respect voor de thuiswerkende ouders, ik vond thuis les geven op mijn vrije dagen al een hele uitdaging.
Dan zou de detailhandel de sluiting een beetje op zich af geroepen hebben. Maar sinterklaas is ook niet ondenkbaar. Het hoeft geen 2 weken te duren voordat het zichtbaar wordt. Het ligt er een beetje aan hoe snel de mensen ziek zijn geworden en getest zijn. Bf en sinterklaas is geen goede combi.
Ik vraag mij ergens een beetje af in welke mate de dalende vaccinatiebereidheid mee gespeeld heeft in het maken van al deze beslissingen. De ouders van de basisschool leerlingen zijn relatief jong.
Nou dit idd. En als ik mijn omgeving dan zie dat mensen met groepen van 12 sinterklaas vieren en dat met kerst ook van plan zijn. Tja, dan is het natuurlijk onhoudbaar.
Ik ga echt janken hoor als ze dit gaan verlengen. Wat verwachten ze nu van ons als ouders? Dat we naast ons werk, huishouden en zorg ook nog full time onderwijs gaan geven aan onze kinderen?
In maart zou ik hebben gedacht, “doe niet zo van die gekke uitspraken”. Nu...het zou mij niet verbazen. Ze hebben gisteren laten blijken dat kinderen als pionnen ingezet mogen worden om ouders te dwingen. Is ook één op één van toepassing op het vaccineren. Ik raak alleen maar meer in de weerstand.
En dat is het erge. Want nu zitten wij met ons goede gedrag alsnog met de gebakken peren. Maar dat is hoe het is ik hoop dat mensen nu in elk geval door schaamte overwegen om het niet te doen met 12 man.
Onze zoon wist het gisteren al dat ze vandaag zouden vieren. Dat hadden ze in de kring al besproken. Die bui hing natuurlijk al het hele weekend. Ik heb nog niks van de sport gehoord. Maar goed...iedereen weet dat het gewoon niet doorgaat natuurlijk. Net even langs mijn moeder op het gemeente huis. Ik moest wat brengen. Best nog druk op de snelweg.
Nou ja, dat verwachten ze idd. En ik werk niet en ik kan er al om janken. Ben vooral enorm teleurgesteld in deze beslissing.
Klopt, het is om moedeloos van te worden. Houd me al die tijd perfect aan alle regels, maar genoeg die dat niet doen en daarvoor wordt iedereen en met name de kinderen, nu gestraft. Ik vind het werkelijk waar belachelijk. Mijn stem zijn ze kwijt.
De Jonge heeft al aangegeven na te denken over het geven van meer vrijheid aan gevaccineerde mensen. Ik hoop dat het gewoon een stomme gedachtenspinsel is.
Dit dus, kan toch gewoon niet. Mijn jongste vind het thuisonderwijs echt niet leuk. Vanmorgen zei ze nog van joh mam weet je nog hoe zat ik het de vorige keer was? En nu beginnen we weer van voren af aan. Ik kan wel sussen van joh het is maar twee weken maar straks zitten we gewoon tot april/ mei weer zo. Ik heb een brede rug en kan best wat hebben maar de emmer raakt ook een keer vol.
Eerlijk? Ik denk een forse piek een kleine week na Kerst. Die drie is gewoon ook nog te veel. Maar goed, Kerst is heilig (ook voor mensen die niet eens weten wat we dan eigenlijk vieren) en zolang de kerken ook nog vol zitten, denk ik dat onze kinderen voorlopig nog thuis zitten.