Coronaregels en mensen die zich er niet aan houden..

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by Baileyy, Dec 13, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Malbec

    Malbec VIP lid

    Apr 5, 2020
    5,755
    7,854
    113
    Female
    Ja. Dat mag gewoon ook :) tenminste. Afhankelijk van je klachten.
     
  2. Willemijntje19

    Willemijntje19 Fanatiek lid

    Apr 26, 2016
    2,394
    1,205
    113
    Female
    Ah ok, sorry dat wist ik dan weer niet.
     
  3. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    Ja idd. Ik was op het werk. Beetje raar als de rest dan thuis moest zitten tijdens mijn wachttijd.
     
    Malbec likes this.
  4. MariekeRox

    MariekeRox Fanatiek lid

    Nov 6, 2015
    1,675
    807
    113
    Hier mocht dat niet.. moesten thuisblijven
     
  5. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    May 7, 2011
    10,929
    3,945
    113
    Zolang je op ruime afstand blijft zou het op zich geen probleem moeten zijn. Dat doe je altijd toch? Als diegene binnen 1,5 m van haar ging staan socializen, dan stond zij ook binnen 1,5 m en was zelf dus ook fout.
     
  6. nelta

    nelta VIP lid

    Apr 28, 2009
    18,625
    9,137
    113
    Female
    Rotterdam
    Van wie dan niet? Volgens de beslisboom mogen ze gewoon gaan.
     
  7. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    May 7, 2011
    10,929
    3,945
    113
    Als je koorts hebt mag het niet inderdaad maar anders mogen huisgenoten gewoon door met werk, school etc
     
  8. MariekeRox

    MariekeRox Fanatiek lid

    Nov 6, 2015
    1,675
    807
    113
    ik was alleen verkouden.. mochten pas komen als ik een negatieve uitslag kon laten zien. Nu maakt het toch niet uit duurde maar 2 dagen en ik moest toch binnen zitten
     
  9. MariekeRox

    MariekeRox Fanatiek lid

    Nov 6, 2015
    1,675
    807
    113
    Van de kinderopvang. Heb daar helemaal niet naar gekeken naar de beslisboom. Ze mochten pas komen als er negatieve test uitslag overlegd kon worden
     
  10. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,217
    16,579
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Dat was bij ons ook zoiets. 2 artsen hebben bij ons op het werk gezeten in afwachting van een uitslag. Geen patiëntencontact maar wel gebruik maken van ons toilet. Vorige week werd mijn collega getest en kwam ook weer het verzoek om toch te komen en dan wel in een aparte ruimte te gaan zitten. Ze is volgens de richtlijnen thuisgebleven en bij het werkoverleg hebben we direct kortgesloten dat we thuis blijven in afwachting van een test. Allen waren overigens negatief. Als ik getest moet worden blijf ik ook thuis en als ze willen dat ik kom werken dan zorgen ze maar voor een thuiswerkplek. Maar ja kost allemaal teveel geld;)
    Ik vind het ook echt onverantwoord dat je gezellig gaat staan kletsen en je kind bij iemand te spelen brengt.
     
    NiVa0230 likes this.
  11. sabagirl

    sabagirl Fanatiek lid

    Oct 15, 2015
    3,446
    1,129
    113
    Had ze maar gewerkt dan had ze niet op schoolplein gestaan. Nee, ze hoefde niet te werken vanwege de test.

    Ben er nog steeds boos om, vooral het 'liegen ' en niet eerlijk zijn, toen ik vroeg of ze vrij was en over dat de kids daar niet konden spelen want hij moest werken etc.

    Gelukkig vandaag dag 5, nog geen klachten bij 1 van ons. Nog een paar spannende dagen! Maar ik hoop dat de buitenlucht en de afstand buiten voldoende was!
     
  12. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,507
    8,437
    113
    Ja, leg het lekker bij iemand neer die geen klachten heeft. De geteste persoon is dan gewoon fout bezig.

    Als je je laat testen moet je sowieso thuisblijven tot je de uitslag hebt.
    De rest van het gezin mag wel naar buiten.
    Dus dat je je kind afzet bij school kan in mijn ogen prima.
    Maar blijf dan zelf in de auto zitten.
     
  13. 1991Mamavanvier

    1991Mamavanvier Fanatiek lid

    Apr 1, 2020
    1,689
    1,293
    113
    Female
    Dan ben je verkeerd geïnformeerd door hun. Wanneer je geen last hebt van koorts en/of benauwdheid mag de rest gewoon hun ding doen. (werk en/of school).

    wat ik dan overigs een super domme regel vindt maar goed.... Wie ben ik? Haha
     
  14. MariekeRox

    MariekeRox Fanatiek lid

    Nov 6, 2015
    1,675
    807
    113
    Ja ik ga ook liever voor better safe then sorry. Vind het ook geen probleem als ze thuis moeten blijven
     
  15. MnnW

    MnnW Fanatiek lid

    Jun 10, 2013
    3,244
    2,362
    113
    Female
    Ik lees hier regelmatig dat mensen zich voor 90% aan de regels houden. Dat betekent toch hetzelfde als dat je de regels bewust overtreedt (in 10% van de tijd/gevallen)?

    Wij zijn heel strikt ivm mijn werk in de zorg (ook met coronapatienten) en man in risicogroep ivm immuunremmende medicatie.

    Kinderen gaan wel naar bso en school, ook met hun chronische snotneuzen, maar zodra een van ons als ouders klachten krijgt laten we ons testen, we ontvangen bijna geen bezoek en toen een van de bso juffen van de kinderen positief bleek hebben we besloten om dit weekend niet op bezoek te gaan bij mijn vader op zijn verjaardag (fitte 60er) om zo de kans op problemen binnen de familie met kerst te verkleinen. Met kerst zien we mijn zusje op kerstavond (10 dagen na bso) en mijn schoonouders op 1e kerstdag, verder blijven we lekker thuis..

    Volgend jaar hopelijk weer beter!
     
    Maslov likes this.
  16. Venelientje

    Venelientje Niet meer actief

    Ik snap dat ook niet.
    Puber spreekt soms af met 1 vriendin, kleuter heel soms met zijn beste vriendje.
    Wij zien niemand verder, behalve dan dat mijn man met zijn broer afscheid heeft genomen van hun vader. Toen hij na afloop bij zijn broer aan kwam zat het huis daar vol met 5 volwassenen uit 4 gezinnen! Onbegrijpelijk....Zwager is nota bene rechercheurbij de politie maar zijn vrouw en schoonfamilie lopen gewoon over hem heen...en dat met een begrafenis op zeer korte termijn. Hij heeft de koffie om nog even na te praten over hun bezoek aan stervende vader afgeslagen, de andere visite maakte namelijk geen enkele aanstalten om te vertrekken, en hun woonkamer is maar heel klein...
    Van mij mag deze lockdown nog een hele poos duren, en dat zal ook wel gebeuren zolang mensen dit blijven doen.
     
  17. MariekeRox

    MariekeRox Fanatiek lid

    Nov 6, 2015
    1,675
    807
    113
    Dit doen wij precies het zelfde. Echter niemand op kerst avond en 2de kerstdag maar wel 1 persoon extra op 1ste kerstdag. Dat is voor mij 90%
     
  18. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,734
    7,501
    113
    Female
    Je weet niet hoe het zit hè?
    Iedereen gaat er nu vanuit dat die persoon zich op de reguliere manier getest heeft/kind uit spelen heeft gestuurd terwijl ze op testuitslag wachtte enz.

    Tijdens de 1e lockdown had ik geen klachten en Hele team werd standaard getest. Dus kinderen op bso , uit spelen enz. Want het was een standaard test en je gaat er niet vanuit dat je positief test. Tenminste, ik toen niet zonder klachten.

    Ook ik heb toen op het plein gestaan, heb m'n kind gebracht, m'n kind is uit spelen geweest en ik moest savonds bellen dat ik positief was.
    Wij kregen regelmatig als team een test. Wat dan? Elke keer kinderen thuis omdat je mogelijk positief kan zijn?
    Uiteraard is het anders wanneer je klachten hebt en je dan laat testen..

    Tijdje terug ook gehad: hele dag niks aan de hand, heb ergens staan praten en kind was Aan het spelen en ineens rare klachten. Toen sneltest op het werk gedaan omdat ik savonds moest werken. Positief. Kon moeder van klasgenoot dus gaan bellen dat hij positief was

    Dit kan heel makkelijk voorkomen wanneer je in de zorg werkt. Zo heb je gewerkt/op het schoolplein gestaan enz en zo wordt je gebeld om een sneltest te doen ivm mogelijk positieve collega of cliënt. En in de tussentijd ben je dan al op verschillende plekken geweest.
     
  19. Taiga

    Taiga Fanatiek lid

    Apr 28, 2019
    1,435
    2,227
    113
    Nou ik was op werk vandaag en ik heb ook wat jongere collega's, 20-ers zonder kinderen etc... Die gaan echt wel met hele vriendengroepen oud en nieuw vieren hoor! Die maken er gewoon een feest van met 10-12 man.
    'Ja anders is het saai, ik ga niet met m'n vriend op de bank hangen'

    Als dit alleen al mijn collega's zijn dan vrees ik voor de rest van NL. Ik zie een piek aankomen...
     
    MaMa, Zara75, Anouk2005 and 1 other person like this.
  20. Baileyy

    Baileyy VIP lid

    Feb 12, 2012
    5,636
    1,443
    113
    Nou niet alleen met jongere mensen hoor. Ik heb familie die dit zo doet. Zelf ben ik vandaag positief getest. Zij gaan even testen en als dat negatief is gewoonte 16 man kerst vieren. Ongelofelijk.
    En ik hou me aan de regels, heb geen idee hoe ik aan corona kom.. Daar kan ik dan niet tegen gewoon.

    Andere familie moet in quarantaine of zich laten testen volgens GGD. Doen ze gewoon niet, want neee ze voelen zich prima en kunnen het niet hebben..
     
    Anouk2005 and Taiga like this.

Share This Page