Leven in België

Discussie in 'De lounge' gestart door Dettol, 1 jan 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. one of kind

    one of kind VIP lid

    14 feb 2006
    22.149
    278
    83
    Ik had een prachtig huis heel dichtbij de natuur.
    Ik heb er heel graag gewoond.
    Door persoonlijke redenen terug maar nl.
    Maar wat was dat aanpassen weer voor me.
     
    Dettol vindt dit leuk.
  2. KleineLai

    KleineLai VIP lid

    30 dec 2017
    14.249
    28.279
    113
    Geven al die ouders dan hun eigen kinderen les of is er 1 iemand in de leefgroep die de kinderen onderwijst ... zoals zeg maar... een school? :p
     
    soovi, HappyRabbits, Dubbelgeluk en 4 anderen vinden dit leuk.
  3. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    1 dec 2014
    7.394
    5.298
    113
    Ik wilde net zeggen: een vriendin van me woont in een gemeenschap in Australie, maar daar hebben ze gewoon een klein schooltje ;)
     
  4. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    28 jul 2010
    7.993
    6.743
    113
    zuid-holland zuid
    Nee ze geloven in “unschooling” je geeft de kinderen geen les, de kinderen mogen zelf alles ontdekken en leren wat zei willen en dingen afkijken bij volwassenen... het is geloof ook niet wat ik wil voor mijn kinderen hoor. Maar je kind is in elk geval wel in contact met andere kinderen☺️
     
    Dettol vindt dit leuk.
  5. Malbec

    Malbec VIP lid

    5 apr 2020
    5.755
    7.854
    113
    Vrouw
    Ik vind persoonlijk echt dat het verboden moet worden, thuisonderwijs.
    School is er niet voor niks én wij hebben er niet voor geleerd. Wij zijn ouders en geen leerkrachten.

    Ik denk echt dat je het romantiseert. Daarnaast vind ik België daarvoor nou niet de meest beste plek om dit romantische idee tot uiting de laten komen om de redenen die hier reeds genoemd zijn.

    Waarom wil je dit zo? Waarom thuisonderwijs? Wat is daarvan de meerwaarde voor je kinderen dan en niet voor jou.
     
    HappyRabbits, Ysabella, Loveloes en 4 anderen vinden dit leuk.
  6. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.692
    18.772
    113
    Vrouw
    Ohja Belgen zijn ook wel veel meer op zichzelf natuurlijk en het verkeer (vooral op fietsvlak) is wss niet te vergelijken.
     
    babyhope, pippa26 en Dettol vinden dit leuk.
  7. Dettol

    Dettol Bekend lid

    12 apr 2020
    896
    418
    63
    Het is niet de bedoeling over wel of geen thuisonderwijs discussie te vormen op dit topic
    Want daar zijn de meningen nogal over verdeeld en dat mag ook
    Ik zou gewoon graag willen weten hoe dit in België zit
    Uit ervaringen
    Ik kan natuurlijk van alles gaan opzoeken
    Maar zijn hier ook Nederlanders die naar België zijn verhuist en hoe ervaren ze dit
     
  8. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.692
    18.772
    113
    Vrouw
    Als je toch graag info zou lezen online
    https://onderwijs.vlaanderen.be/nl/huisonderwijs-wat-en-voor-wie
     
    Dettol vindt dit leuk.
  9. Dettol

    Dettol Bekend lid

    12 apr 2020
    896
    418
    63

    Wij weten heel duidelijk wat we willen
    Maar ik wil dit niet allemaal zo op internet zetten

    Ik zou graag wat informatie willen van Nederlanders hoe ze België vinden
    Om er te wonen en te werken
    Wat hun ervaringen zijn
    Los van wel of geen thuis onderwijs
     
    Afua32 vindt dit leuk.
  10. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    28 jul 2010
    7.993
    6.743
    113
    zuid-holland zuid
    Dat hangt er vanaf vind ik wat de redenen zijn dat je thuisonderwijs wilt geven. Er zijn ouders genoeg die toe moeten zien hoe hun kind vreselijk vastloopt in het onderwijs. Passend onderwijs wat niet werkt, propvolle klassen, veel prestatiedruk, lerarentekort. Er zijn ouders die al tegen heel veel burocratische muren en ellende zijn aangelopen, terwijl ze zelf heel goed zien wat hun kind nodig heeft en dat misschien zelf ook wel kunnen bieden.

    En thuisscholing is niet hetzelfde als nu in corona-tijd ouders die aan de keukentafel lesgeven. Je kunt overal heen reizen om dingen te leren, allerlei mensen ontmoeten , vanalles organiseren om met andere kinderen vrij te spelen.

    Ruinerwold is een exces, een extreme uitwas, net zoals veel andere gevallen van homeschooling die in de media komen.
     
    Gewooniemand, Vitamientjuh, femkes en 2 anderen vinden dit leuk.
  11. Afua32

    Afua32 Bekend lid

    21 okt 2018
    596
    246
    43
    Vrouw
    Eens. Ik woon niet in België dus kan je helaas niet helpen met je vraag maar ik begrijp dat je op zoek bent naar ervaringen van anderen die je wellicht al zijn voorgegaan of van Belgen zelf.

    Of je het nou wel of niet romantiseert of of thuisonderwijs nou wel of niet geschikt is, is niet de vraag. Hopelijk zitten er nog forumleden die je op weg kunnen helpen of tips kunnen geven.

    Succes met je zoektocht.
     
  12. Amberxx

    Amberxx VIP lid

    6 nov 2013
    5.020
    5.230
    113
    Hou er rekening mee dat je thuis aan de landelijke exameneisen moet voldoen. Je moet zelf geschikt worden bevonden als onderwijzer en er zijn regelmatige controles bij jou thuis op de resultaten van je kind. Er is dus toezicht en geen vrijheid blijheid.

    Kijk eens naar green Evelien. Die leeft volledig zelfvoorzienend in België. Ze hebben thuisonderwijs overwogen maar zelfs zij kozen voor school omdat je thuis niet alles kunt bieden aan een kind.

    Ik ken iemand die in Nederland thuisonderwijs geeft. Maar die is zeer actief groepen van gelijkgestemden waar haar kinderen contact mee hebben. En onderneemt dus heel veel (wekelijks bezoek musea, tentoonstellingen, natuurprojecten).

    Je moet of veel geld hebben (leven op 1 salaris want iemand moet altijd thuis zijn). Of je leven zo in kunnen richten dat je beiden parttime werkt en daarnaast les kunt geven. Dat moeten beide partners dus ook kunnen en willen. Want vergis je niet. Om echt goed onderwijs te kunnen geven is veel nodig!

    Daarnaast moet je alle lesmethodes ook zelf betalen en dat kost natuurlijk ook behoorlijk wat.
     
  13. Dettol

    Dettol Bekend lid

    12 apr 2020
    896
    418
    63
    Precies! Wij zijn Idd vast gelopen
    Zonder is details te treden
     
    cowgirl80 vindt dit leuk.
  14. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Ik snap niet zo goed waarom je perse naar België moet voor natuur en thuisonderwijs? Het is toch niet dat dat in onze cultuur zit in ofzo?

    Qua natuur, het is maar wat je natuur noemt natuurlijk. Als ik kijk naar het gemiddelde Nederlandse huis, dan vind ik dat jullie kleine tuintjes hebben. Het is hier makkelijker om een huis te kopen met een grote tuin.

    Wij wonen bvb in een dorp op een vijftiental km van drie centrumsteden. We hebben een vrijstaande woning met 9 are grond en we wonen tussen de velden en vlakbij bossen. Maar om nu te zeggen dat we 'midden in de natuur' wonen, dat zou ik ook niet zeggen. Hier rijdt op straat bvb nog behoorlijk wat verkeer.

    Wel heb ik het gevoel dat de huizen die je hier koopt minder modern zijn. Ons huis bvb is van de jaren 50 en moet eigenlijk helemaal verbouwd worden (niet dat het op invallen staat, maar de CV en keuken en badkamer zijn/waren wel aan vervanging toe). Een nieuwbouwwoning kunnen wij hier als tweeverdieners echter niet zomaar betalen.
     
  15. Dettol

    Dettol Bekend lid

    12 apr 2020
    896
    418
    63
    Vanwege de taal onder anderen en dat het na mijn idee niet een hele grote verandering is vandaar ervaringen gevraagd
     
  16. Dettol

    Dettol Bekend lid

    12 apr 2020
    896
    418
    63
     
  17. Claprose

    Claprose Actief lid

    9 jun 2020
    289
    490
    63
    Vrouw
    @Dettol hehehe. Ik snap dat je Groningen, Friesland en Drenthe niet ziet zitten. Ik ging ook liever naar België :D
    Maar hou je koppie erbij hé. Ik lees dat je een vastloper op school hebt en daar zit ongetwijfeld een verhaal met veel verdriet en pijn achter. En dat vind ik naar voor je! Ik hoop dat je eruit komt. Maar dan iets anders dan in een hutje op een berg ver bij de mensheid vandaan ;)
     
    Loveloes en Neuzeke vinden dit leuk.
  18. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.965
    15.006
    113
    Neem aan dat je wel rekening houdt dat een hypotheek daar totaal anders werkt? (ook geen hypotheekrente aftrek) Wat je hier kan betalen voor een woning zal daar allicht totaal anders uitkomen.

    Overigens is dat voor bijv. Duitsland ook, die richting zit ik in te denken voor "emigratie", al komen Noorwegen, Finland en Denemarken ook op dat optielijstje voor maar ik ben niet zo'n talenwonder :roflmao:.
     
  19. Dettol

    Dettol Bekend lid

    12 apr 2020
    896
    418
    63
    dankjewel
     
  20. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Maar waarom dan niet gewoon in Nederland? Daar kan je toch ook gewoon in de natuur gaan wonen en thuisonderwijs geven?

    Vlaanderen is best dichtbevolkt hoor.
     
    Paardenbloem vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina