Corona nieuws deel 6

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door bosi333, 29 okt 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Wondertje2020

    Wondertje2020 Fanatiek lid

    6 aug 2020
    4.890
    5.127
    113
    Vrouw
    @Damay77 : bedankt voor de uitleg en je standpunt. Ik snap je sceptische houding volledig hoor.
    Toch blijft het een ingewikkelde kwestie en zie ik veel wijzen naar de ander en mis ik wel echt het solidariteitsgevoel.
    Wij zijn juist super voorzichtig met onze kwetsbare familie.
    En betreft de test die je elke week doet is ook maar een moment opname hè.. als je een dag later besmetting oploopt dan kan je in die tussentijd toch weer anderen besmetten. GGD zei tegen mij dat je 2 dagen voor je klachten ontwikkelt het meest besmettelijk bent? Wist ik helemaal niet.. ik dacht altijd op moment dat je klachten hebt.
    Ik wil zelf het vaccin maar het wordt afgeraden door artsen als je in medisch traject zit. Daar ben ik dan weer helemaal niet bang voor.
    Bovendien al covid19 besmetting doorlopen en daarom volgens mij ook niet? Weet iemand hoe dit werkt? Omdat je dan officieel al antistoffen hebt. Maar volgens mij kunnen ze herbesmetting niet uitsluiten.
     
  2. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.672
    18.747
    113
    Vrouw
    Hilarisch toch.
    Al een geluk dat hij een onderbroek aanhad.
    Voor hetzelfde zat hij in zijn blote sjarel.
     
    Mamafiets en Felice vinden dit leuk.
  3. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Wat heeft dat te maken met corona :p

    Die idioot wou gewoon nog een keer breed in het nieuws, kreeg wat te weinig aandacht de laatste tijd...
     
    Felice en Neuzeke vinden dit leuk.
  4. Emilie69

    Emilie69 Niet meer actief

    Dit herken ik dan weer helemaal niet. Mijn man komt dagelijks bij kwetsbare mensen thuis. Hij is vaak de enige persoon die ze die week zien, veel eenzaamheid bij hulpbehoevende mensen. Hij laat zich vaccineren. Gewoon om zijn steentje bij te dragen aan het beperken van risico's. Want ja ook vaccineren berust voor een deel op het principe van solidariteit. Ook kwetsbaren die zich niet willen of mogen laten vaccineren verdienen bescherming.
     
    Trirani, Pinkie88 en Wondertje2020 vinden dit leuk.
  5. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.502
    8.424
    113
    Ik lag dubbel :roflmao:
    En inderdaad, het had erger gekund :D
     
    Wondertje2020 en Neuzeke vinden dit leuk.
  6. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.502
    8.424
    113
    Helemaal niets :D
    Maar t stond in het corona liveblog, dus de NOS vond het blijkbaar corona-nieuws-waardig :roflmao:
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  7. dreames

    dreames VIP lid

    9 dec 2007
    7.813
    4.051
    113
  8. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.157
    23.237
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Met de kerstdagen wel minder dan 8000 toch?
     
  9. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    De NOS geeft een gemiddelde van 8571 en dan liggen de cijfers van de afgelopen 24 u er dus boven.
     
  10. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.157
    23.237
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Wel gek dat nu.nl ander gemiddelde heeft over de afgelopen 7 dagen.
     
  11. dreames

    dreames VIP lid

    9 dec 2007
    7.813
    4.051
    113
    #6591 dreames, 2 jan 2021
    Laatst bewerkt: 2 jan 2021
    In hetzelfde artikel staan cijfers van de afgelopen 7 dagen. Die laten niets onder de 9000 zien. Dan kan het gemiddelde van de afgelopen 7 dagen toch niet onder de 9000 liggen.

    Screenshot_20210102-185620_Chrome.jpg
     
  12. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.157
    23.237
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Nou, dan hoef ik ook niet meer op Nu.nl te kijken. :cool::| Weer te hoopvol denk ik, haha. Hoewel ik al blij ben dat het niet meer rond de 12000 per dag ligt.
     
  13. dreames

    dreames VIP lid

    9 dec 2007
    7.813
    4.051
    113
    Nou ja is wel goed. We liggen dus nu veel lager dan het gemiddelde van de afgelopen 7 dagen. Grotere daling dus. Dat is goed nieuws.
     
    bosi333, Liekje81 en Nataly1972 vinden dit leuk.
  14. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.467
    8.616
    113
    Vrouw
    C224FFD6-0F65-44C5-904E-B7C249201EFA.png
    Hierbij DE foto:roflmao:
     
    2littlemonkeys en Malbec vinden dit leuk.
  15. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.672
    18.747
    113
    Vrouw
    Nu is de vraag, wat is het ergste?
    Zijn onderbroek of zijn lelijk ruitjes hemdje.
    Ik ga voor het hemdje :D
     
  16. Wondertje2020

    Wondertje2020 Fanatiek lid

    6 aug 2020
    4.890
    5.127
    113
    Vrouw
    Ik had op zijn minst wel een bijpassende onderbroek verwacht!
     
    Neuzeke vindt dit leuk.
  17. Beukenhaag

    Beukenhaag Fanatiek lid

    17 mei 2020
    1.603
    1.732
    113
    Ik zie het vaker voorbij komen, maar waarom voel je je een proefkonijn? Eind december waren er wereldwijd al miljoenen mensen gevaccineerd tegen corona. Vanaf hoeveel vaccininaties voel je je dan geen proefkonijn meer?
    En nog een toevoeging (niet speciaal voor jou). Er zijn behoudens een aantal allergische reacties geen grote bijwerkingen opgetreden na vaccinatie van het coronavaccin. Er treden sowieso zelden ernstige bijwerkingen (waarvoor een ziekenhuisopname nodig is) op na vaccinaties. De afgelopen 5 jaar zijn er in Nederland bijna 30 miljoen vaccins gezet en zijn er nog geen 400 mensen opgenomen moeten worden in het ziekenhuis. Vaccins zijn relatief heel erg veilig. Een stuk veiliger dan bv medicijnen slikken tegen dezelfde ziekte. Of de ziekte zelf doormaken (of autorijden;)).
     
    Trirani, NiVa0230, Aszz en 5 anderen vinden dit leuk.
  18. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    #6598 Damay77, 2 jan 2021
    Laatst bewerkt: 2 jan 2021
    LANGE termijn. Is niet bekend , logisch, daar is het niet lang genoeg voor getest. En je redenering over vaccinaties de afgelopen 5 jaar gaan niet op. Dit is een nieuw soort vaccin.
    Ik heb het dus over die van Pfizer hè? Die op basis van mra.
    Die is al jaren bekend in de oncologie maar NIET als vaccin. Dat is ze nu voor het eerst gelukt.
    Over dit soort vaccin is gewoon te weinig bekend. En daar pas ik voor.
    Dit vaccin kan je niet vergelijken met vaccins die op de "reguliere" manier geproduceerd zijn. Dus bijv op basis van een verzwakt virus.
    Van dit vaccin is gewoon nog heel weinig bekend. Zal me echt wordt wezen dat nu duizenden mensen het hebben gekregen. Ik wil weten wat het op de lange termijn doet.

    Het voelt gewoon niet ok voor mij. Ik zal dit vaccin dus ook niet nemen.
    Een tijd terug hadden ze het erover om medewerkers een boost te geven van een vaccin wat al tientallen jaren bekend is en wat iedereen ook ooit gekregen heeft. dat vaccin zou immuunsysteem een flinke boost geven Wat mogelijk tegen corona zou werken. Weet even zo gauw niet welke dit was.
    Maar van die was bekend wat het deed omdat het al jaren op de markt was. Geen problemen mee om die te nemen. Heb pas nog hep b gehaald dus ik ben echt geen anti vaxxer.
    Ook leuk, niemand kan me duidelijkheid geven over corona vaccin kort na hep B. De ene zegt, minimaal week ertussen, de andere zegt: durven we geen uitspraken over te doen. Is nog niet bekend, volgende zegt, paar weken ertussen.
    Tja, dat voelt niet lekker en zeker niet als dat vaccin je al niet echt aan staat.

    Ik vind dat ze eerst de kwetsbare moeten enten. Want alleen de zorgverleners er omheen heeft weinig nut. Als ik gevaccineerd ben dan betekend het niet dat ik het niet over kan dragen. Is net als bij de griep: waarschijnlijk wordt ik er niet ziek van of minder ziek maar kan het alsnog overdragen aan een ongevaccineerde kwetsbare die er vervolgens ziek van kan worden.
    Wil je die kwetsbare dus beschermen dan zal je de hele schil.om die kwetsbare heen moeten gaan vaccineren. Dus zorg, familie, mantelzorgers enz. Alles wat daar komt. Dan zit je zo aan 10 personen of meer. Doe je dit niet dan kan die ongevaccineerde kwetsbare (oudere) alsnog besmet raken. Want wij van de zorg zijn in veel gevallen echt niet de enigste die daar komen en ik durf te zeggen dat wij wel iets beter met de maatregelen om gaan dan wat daar op bezoek komt. (Denk aan medische mondkapjes, handschoenen, handen wassen, beschermende kleding enz).
    En die familie/mantelzorgers zijn waarschijnlijk nog lang niet aan de beurt. Dus heel leuk als wij van de thuiszorg gevaccineerd zijn maar dat zal die kwetsbare nauwelijks beschermen.

    Doe je het andersom, dus de kwetsbare vaccineren dan is die iig beschermd en loopt die bijna geen risico meer. Dan maakt het ook niet heel veel uit dat er ongevaccineerd bezoek langs komt. De kwetsbare is immers gevaccineerd en (als het allemaal werkt) beschermd.
    En zijn die mensen beschermd dan zullen ze ook niet of nauwelijks besmet raken en zo ook zorgstelsel niet verzwaren. Kwetsbare die kunnen weer vaker bezoek en hulp van familie krijgen , minder eenzaamheid enz.
     
  19. Wondertje2020

    Wondertje2020 Fanatiek lid

    6 aug 2020
    4.890
    5.127
    113
    Vrouw
    En als die kwetsbare net als jij om dezelfde redenen geen vaccin wil?
     
  20. Beukenhaag

    Beukenhaag Fanatiek lid

    17 mei 2020
    1.603
    1.732
    113
    @Damay77 .. zou je dan wel één van de corona vaccins nemen die niet op basis van de mrna techniek werken?
     
    Trirani vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina