Vaccineren zorgmedewerkers

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by mausi, Dec 11, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,167
    23,249
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Screenshot_20210103-142736_NUnl.jpg
     
    Kolibrie2, Trirani, Elsss and 2 others like this.
  2. nijn37

    nijn37 Fanatiek lid

    Aug 13, 2006
    2,705
    2,384
    113
    Een duidelijk verhaal, bedankt voor het delen :thumup:
    Gisteren heeft Diederik Gommers op Instagram ook in begrijpelijke taal uitgelegd waarom het RNA uit het vaccin niet je DNA kan veranderen (waar veel mensen bang voor zijn).
     
  3. Cin85

    Cin85 VIP lid

    Jan 12, 2010
    12,492
    13,946
    113
    Female
    Nee daarvoor heb je antistoffen tegen hep B of hiv nodig.
    3x raden waarvoor bijna al hey zorgpersoneel is ingeënt en dus antistoffen tegen heeft? Juist hep B. :|

    Overigens beweer ik nu absoluut niet dat het RNA dan wel in DNA zal veranderen, maar ik vond het een nogal vreemde uitspraak, die bij mij persoonlijk eigenlijk alleen maar meer vragen op roept.
    Maar wellicht ben ik de enige, dat kan natuurlijk ook. :o:
     
  4. Beukenhaag

    Beukenhaag Fanatiek lid

    May 17, 2020
    1,603
    1,732
    113
    #204 Beukenhaag, Jan 3, 2021
    Last edited: Jan 3, 2021
    Deze snap ik niet:)
    In het stukje van Gommers heeft hij het niet over antistoffen tegen hepatitis B/hiv, maar over het virus zelf.
     
  5. Cin85

    Cin85 VIP lid

    Jan 12, 2010
    12,492
    13,946
    113
    Female
    Klopt, maar hij zegt dus niets over de, eventuele, gevolgen van een eerdere hep B vaccinatie.
     
  6. MnnW

    MnnW Fanatiek lid

    Jun 10, 2013
    3,244
    2,362
    113
    Female
    #206 MnnW, Jan 3, 2021
    Last edited: Jan 3, 2021
    Omdat dat dus niks uitmaakt. Daarom zegt hij ook niks over het verband tussen hoeveel tomaten je eet en hoe goed het vaccin dan werkt, of over welke kleur de vloeistof heeft. Het heeft geen invloed op de aanmaak van antistoffen tegen corona. In de testfase van het vaccin zijn er ook veel zorgmedewerkers gevaccineerd, die bijna allemaal een HepB vaccinatie hebben gehad (omdat dat je beschermt tegen hepatitus B, want zo werken vaccins)

    Ik hoorde vandaag dat ik bij de groep zit die als eerste het moderna vaccin gaat krijgen zodra het op de markt is in Nederland. Kom maar door, liever vandaag nog dan morgen!
     
  7. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    Dec 27, 2011
    9,179
    10,723
    113
    Ik ben echt enorm blij dat de eerste groep artsen nu snel gevaccineerd gaat worden! En helemaal terecht dat de huisartsen er ook bij zitten. Die komen nota bene zelfs bij die ziekerds en hun familie thuis over de vloer! En zien van alle dokters de meeste patienten op een dag voorbij komen.

    Ik zit weliswaar in een poortspecialisme en kom regelmatig op de SEH, maar moet helaas waarschijnlijk nog even wachten.
     
  8. Cin85

    Cin85 VIP lid

    Jan 12, 2010
    12,492
    13,946
    113
    Female
    Een hep B vaccinatie zal alleen beschermen tegen hepatitIs B (hepatitus B bestaat niet, maar deze schrijffout maken veel mensen hoor ;)), mits er voldoende antistoffen worden aangemaakt, en de titel dus goed is en blijft. Bij een x aantal mensen slaat dit vaccin nooit aan en bij een x aantal mensen is de titel na 10 jaar plotseling te laag of verdwenen.

    Maar het gaat mij erom dat er van rna DNA gemaakt kan worden met behulp van een reverse transcriptase, welke zit in enkele virussen, zoals onder andere hepatitis B, zoals Gommers zegt. Dus het lijkt mij een terechte vraag dat ik mij afvraag hoe dat zit met mensen die tegen hep B zijn gevaccineerd? Dit heeft namelijk niets te maken met hoeveel tomaten je eet, aangezien dit een directe link is. Ook vraag ik niet of het vaccin dan wel, niet, evengoed of beter werkt, maar ik vraag mij puur af of je dan wel van rna DNA kan maken?
    Als ik het antwoord zou weten, zou ik de vraag hier namelijk niet stellen. :D
     
  9. Whysteria

    Whysteria Niet meer actief

    Die komen nota bene zelfs bij die ziekerds en hun familie thuis over de vloer!

    ??? Is dit echt hoe er in artsenkringen over patiënten wordt gesproken? Ik zag hier op ZP ook al een arts (geen idee of jij dat was) refereren aan Coronapatiënten als 'covidjes'. Dat vond ik ook al zo respectloos. Dat je dat op de werkvloer doet: allà, maar waarom hier?
     
  10. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    Dec 27, 2011
    9,179
    10,723
    113
    Een ziekerd = iemand die heel ziek is. Misschien een regio ding dat ik dit een normaal woord vind en jij hierover valt? Ik bedoel er niks mee.
     
    suus1983 and Whysteria like this.
  11. Whysteria

    Whysteria Niet meer actief

    Ok, dan heb ik dat misschien niet goed opgevat. Ik (als ex-Randstadter) zou eerder zeggen 'een ziek persoon' of een zieke patiënt'. Maar het kan aan mij liggen hoor. Het klinkt alleen zo neerbuigend...
     
  12. Zara75

    Zara75 VIP lid

    Jul 10, 2007
    12,032
    6,135
    113
    Happyland
    Ben ik de enige die in 1e instantie "die zeikerds" las?:roflmao::roflmao:
     
  13. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,689
    18,768
    113
    Female
    Neen :D
     
    Zara75 likes this.
  14. MnnW

    MnnW Fanatiek lid

    Jun 10, 2013
    3,244
    2,362
    113
    Female
    #214 MnnW, Jan 4, 2021
    Last edited: Jan 4, 2021
    1. Idd een schrijffout, ook medici tikken wel eens mis, en dan liever op mn telefoon dan op mn patienten..

    2. Het is titeR ;) right back a ya

    3. Het RNA uit het vaccin wordt binnen korte tijd (uren tot dagen) volledig afgebroken (nadat je eigen cellen het spike eiwit hebben aangemaakt waarvoor de code in het vaccin zit) en verdwijnt dus. Als je tegen hepatitis B ben gevaccineerd ben je beschermd tegen dit virus. Dan kan het dus niet vermenigvuldigen in je lichaam omdat je meteen antistoffen klaar hebt staan en komt er dus helemaal geen reverse transcriptase in je lichaam.. het heeft dus geen invloed op elkaar
     
    Mamafiets, Cin85, NiVa0230 and 2 others like this.
  15. aicirtap

    aicirtap VIP lid

    May 25, 2014
    9,148
    3,392
    113
    Female
    Ja wij in umc utrecht starten waarschijnlijk woensdag als het lukt qua levering vaccin en materialen plus personeel. Vaccinatie voor personeel van IC, cohort afdelingen, SEH en ambulancedienst.
    Wij vaccineren met pfizer.
     
    ButterflyPassion and Liekje81 like this.
  16. Cin85

    Cin85 VIP lid

    Jan 12, 2010
    12,492
    13,946
    113
    Female
    Dank je wel, dat je nu wel in gaat op punt 3. Dit is tenminste een goede duidelijke uitleg. :D
    En inderdaad, sommige medici hebben een autocorrect die af en toe helaas een eigen leven heeft. :|:roflmao:
     
  17. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    Mar 23, 2014
    7,011
    3,666
    113
    Gister uitnodiging gekregen en vandaag afspraak gemaakt.

    Weekend van de 23ste de 1e vaccinatie!! En halverwege febr de 2e:)
     
    Beukenhaag, Mamafiets and Zuul like this.
  18. Isabella2020

    Isabella2020 Fanatiek lid

    Jul 3, 2019
    2,889
    2,897
    113
    Mijn man is vanmiddag gevaccineerd. Werkt op één van bovenstaande afdelingen.
     
  19. Zuul

    Zuul Fanatiek lid

    Aug 19, 2020
    2,841
    3,603
    113
    Female
    Top!!! Wij hebben nog steeds geen verdere info als: voorlopig zijn we niet aan de beurt.

    Ik werk op een covid verpleegafdeling:rolleyes:
    Ik heb die spuit liever vandaag dan morgen, maargoed, komt wel weer goed.
     
    Mamafiets likes this.
  20. esklessebes

    esklessebes VIP lid

    Mar 23, 2014
    7,011
    3,666
    113

    Okee vaag dan want die afdeling waar jij werkt is die vaccinatie echt belangrijk. Misschien krijg je hem vandaag of morgen.

    Zelf werk k in de wijkverpleging en m'n zusje werkt in een heel andere provincie en die had ook al een uitnodiging via de mail. Ik per post via m'n werkgever.
     

Share This Page