Nou ik heb weer wat.. mag ik eindelijk 13 januari naar verloskundige. Bepaald werk dat onze afdeling preventief getest moet worden morgen. Heb mail gestuurd naar coach van dat ik al getest ben en 10 dagen vast heb gezeten thuis, en dat ik vandaag weer voor het eerst ben begonnen. Krijg mail terug ik moet me toch weer laten testen kan wel na 5 dagen toch nog positief zijn... ooh echt word hier zooooo gek van. Kan wel janken!
He gatsie wat vervelend zeg. Hoop op negatieve test! En dat je afspraak niet weer verzet hoeft te worden
Ik heb morgen een glucosetest bij de dokter, iemand die dit al eens gehad heeft en weet wat ik kan verwachten?
Ben je langer dan 15 minuten op minder dan 1,5 meter bij een coronabesmet persoon in de buurt geweest? Als het antwoord ja is, dan kun je inderdaad niet anders dan in quarantaine en op dag 5 van je thuisquarantaine met een negatieve PCR-uitslag pas weer naar buiten. Maar als dit niet zo is, dan val je volgens RIVM in 'categorie 3' qua bron- en contactonderzoek (zie ook https://lci.rivm.nl/COVID-19-bco) en is thuisblijven of uitslag afwachten (of je werkgever dit nu van je vraagt of niet) niet verplicht. Dus dan zou het je vk-bezoek niet in de weg hoeven staan hoor! Tot zover dit ongevraagde advies En misschien zie ik iets over het hoofd hoor. Overigens kan je werkgever een preventieve test volgens mij in slechts weinig gevallen echt verplichten. Moeten flinke gronden voor zijn om dat te kunnen eisen. Weet niet hoe dat in de zorg werkt overigens, mocht je daar werken. Edit: als je positief test dan is het een ander verhaal natuurlijk... Duimen!!
De suiker test? Die moet he toch altijd rond de 24 weken ofzo doen? Ik heb m al 2x gedaan. Maar niet via zon goor drankje. Gewoon 2x bloed prikken. Eerst nuchter, dan eten en 2 uur later weer prikken.
Bah dat hoop ik eigenlijk niet Ja ik heb dus werkelijk geen idee. Dit is wat op de website staat. Ik verwacht dat ik gewoon aan de vroege kant ben, wellicht door vroege intake? Dit staat op de site: In de zwangerschap zullen we meerdere keren bloed prikken. In de onderstaande tabel zie je waarvoor en wanneer er bloed geprikt wordt in de zwangerschap. 10-12 weken Zwangerenscreening: Bloedgroepbepaling, antistoffenbepaling, infectieziekten, ijzergehalte en Vitamine B12. 12+26 weken Glucose-onderzoek: Nuchtere suiker 24-26 weken Orale Glucose Tolerantie Test (OGTT): Uitgebreide suikertest welke op indicatie plaats vindt in het ziekenhuis. 27-28 weken Rhesus screening: Antistoffenbepaling en Rhesus D bepaling 30-32 weken Hb en MCV, Vit B12: Ijzergehalte, zo nodig vitamine B12
Doen ze bloedprikken bij huisarts? Dan zal gewone bloedprikken zijn en zien ze ook je glucose waarden. Als die off zijn of verhoogde risico dan krijg je later een losse test of door bloed of door drankje en als dat niet goed is thuis waarde bij houden zo uit mn hoofd.
Mijn man was positief 5 dagen daarna getest en ik was negatief maar moest wel 10 dagen in quarantaine. Kon vandaag weer voor het eerst werken. Nu is er dit weekend een bewoner overleden aan covid en 1 collega positief getest. Maar die heb ik al 10 dagen niet gezien.. dus ik snap haar antwoord niet dat ik ook moet. Dan denk ik waarom ben ik dan 10 dagen thuisgeweest. Want dan kan ik elke week wel gaan testen als ik alsnog positief kan zijn. Het is zo krom.
Achja ik heb me er al bij neergelegd me moeder zij al je werk ik de baas en als hun dat nog willen testen verspillen moeten ze dat maar doen, en zij past dan even op de kinderen.. maar word weer zo gevlieg tussen 12.05 en 12.20 uur kunnen we testen. 30 min rijden en ik moet om 13.15 uur bij ggd wezen want dochter krijgt prikken.
@Aline2021 neeeee joh jeetje wat heftig.. Veel sterkte meid!! @Anar91 wat een gedoe zeg.. Het lijkt mij dat jij niet zou hoeven maar zo te horen zijn ze best star.. @Nina Sanders succes alvast voor morgen! Komt vast goed
Ik ook.. vooral omdat ze zeggen dingen vaak in drievoud komen. Eerst hadden we auto toen de kat.. zou niet gek verbazen als nu zwangerschap ook niet goed zou zijn
pff beroerd zeg! Vriendin van mij moest zich ook 2 x achter elkaar preventief laten testen. Normaal natuurlijk ook niet erg. Maar met zo’n echo... Grr !