pas 30 jaar Als ‘81 je geboortejaar is, mijn broer is van hetzelfde jaar. Weet niet hoe lang je daar woont?
Inderdaad.. maar wel ondertussen ieder debat blijven herhalen dat Rutte en De Jong iedere keer achter de feiten aan lopen en eerder hadden moeten ingrijpen.
Ik ben vooral benieuwd naar info of het waar is dat de kans op besmettingen buiten 18 tot 20 keer kleiner is.. weet iemand dit?
Daar ben ik ook wel benieuwd naar. Dat de kans op besmetting buiten kleiner is, is aannemelijk. Maar ik vraag me inderdaad wel af hoe klein. Volgens mij is dat lastig te berekenen. Want als ik het me goed herinneren van een artikel uit het voorjaar, zijn de omstandigheden buiten te variabel. Het maakt bijvoorbeeld nogal uit of je bovenwinds of benedenwinds van een besmet persoon staat. In het ene geval sta je op 1 meter bijvoorbeeld ook nog veilig, terwijl in het andere geval 3 meter nog te weinig kan zijn.
Dan is het idd behoorlijk recht. Mijn man zijn werk is hier hemelsbreed ongeveer 12km vandaan. Maar over de weg 40km. Dat heb je met water ertussen. Echt bizar zo'n groot verschil.
https://nos.nl/l/2364282 Vanaf 20u sorry hoor dat is toch echt absurd... inderdaad ben ik 1 van degene die na een dag thuiswerken en homeschoolen graag even een ommetje maakt als de kinderen op bed liggen... zoals Rob Jetten ook zei. Dan voel ik me weer even rustig worden en een beetje meer mens. Als dat ook niet meer kan dan houdt het echt op. En mensen met een hond zouden dan nog wel naar buiten mogen? Wat oneerlijk, dan doe ik mijn kat wel een tuigje om, of ik leen ergens een excuus hond. En dat is ook weer 2 uur van mijn mogelijke boodschappen tijd af, geen wonder dat het dan druk blijft in de supermarkten. Nee een avondklok van 23-5 ofzo daar zou ik in kunnen komen, dan tref je tenminste voornamelijk de illegale feesters. Maar vanaf 20 u vind ik echt bizar.
Ja inderdaad, heel de dag ben je bezig om alle ballen in de lucht te houden en als de rust dan weergekeerd is in huis, mag je nog geen eens even een rondje hardlopen om te ontstressen. In deze fase met dalende cijfers vind ik deze maatregel echt disproportioneel en ik hoop echt dat de kamer niet akkoord gaat. Daarnaast zei Van Dissel in december (toen de cijfers slechter waren), dat een avondklok hooguit wat doet aan het gevoel van urgentie en verder als maatregel vrij weinig aan het aantal besmettingen.
Ik had zelf gedacht dat de kans echt aanzienlijk veel kleiner was. Vind het erg tegenvallen dit percentage. Zal ongetwijfeld goed onderzocht zijn. Je hebt idd met veel factoren te maken.
Ik kan me voorstellen dat het nu heel lastig is, maar als je deze mensen op de een of andere manier toch zou kunnen ‘inwerken’ dan kun je daarmee misschien voorkomen dat je echt in het zwarte scenario terechtkomt, toch? Als je er niks mee doet dan weet je zeker dat je ook niks aan ze hebt mocht het nog erger worden. Maar, misschien denk ik te simpel. Mocht ik zelf of een van mijn dierbaren naar de ic moeten heb ik toch liever dat er wel plek is door een verpleegkundige die misschien al even met pensioen is dan dat we geweigerd worden door personeelstekort.
Yep, dat vind ik ook steeds meer: er wordt te veel naar het NU gekeken en te weinig naar de toekomst. Probeer om te denken: wat voor voordeel kunnen we halen uit de problemen nu? Een zeer groot voordeel zou kunnen zijn dat we bij een volgende pandemie veel sneller kunnen schakelen en niet het hele riedeltje opnieuw moeten beleven. Kun je studenten geneeskunde (die al co-schappen lopen), niet als opleider inzetten? Een vaccinatie zetten is nu niet iets wat hoog risico is. Als de nieuwelingen dan altijd werken waar ook minstens 1 'echte' prikker zit, dan maak je van een nood een deugd.
Helaas, garantie tot aan de deur. Dit hebben we toch al vaker meegemaakt? Met de mondkapjesplicht, de schoolsluiting etc. Dissel geeft aan dat het weinig gaat uithalen en dat we dat dus niet hoeven doen en vervolgens beslist het kabinet anders.
Ze zijn mensen in opleiding al aan het inzetten om ook vaccinaties te zetten. Daar was eerdere deze week een item over op tv.
Maar je had in 9 maanden tijd echt wel reguliere verpleegkundige voor een aantal IC taken kunnen opleiden. Dat is ook niet gebeurd.