Advies Red Team: Houd scholen voorlopig dicht

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by 1991Mamavanvier, Dec 30, 2020.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,771
    18,916
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Nou, maar die onderbouwjuffen hebben het vooral mentaal heel zwaar :rolleyes:

    Ik erger me daar bij ons op school ook dood aan. Ze doen geen reet, durven zelfs te klagen over verveling. Onze directrices is met een kookcursus gestart om de sleur te doorbreken. Serieus, het was goed dat we alleen nog maar digitaal vergaderen...

    Laat dit soort types dan maar lekker de onderwijstijdverlenging doen. Maar dit geldt echt niet voor iedereen. Ik maak meer uren dan normaal en ook nog eens uren die ik als veel inspannender ervaar dan gewoon lesgeven.
     
  2. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,504
    13,796
    113
    Female
    Noord- Holland
    Dat zou me zo sec gezien een heel goed idee lijken, al zitten daar natuurlijk ook zeker een hoop haken en ogen aan.
    Dus of dat ook uitvoerbaar zal zijn betwijfel ik.
     
  3. Amarens

    Amarens VIP lid

    Dec 24, 2009
    11,522
    3,770
    113
    Hier een bericht van school dat kinderen vanaf nu op woensdag vrij zijn zodat wij leuke dingen met ze kunnen doen! o_O
     
  4. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,504
    13,796
    113
    Female
    Noord- Holland
    Dat mag dan ook gewoon nog. Er ging al eerder online een lijstje rond van de uitzonderingen.
    Het uitlaten van een aangelijnd huisdier valt hier ook onder.

    Je snapt dat ik m'n kat aan ga lijnen ;) :D
     
    3rdwish, pareltje2212 and merah like this.
  5. Syane

    Syane VIP lid

    Aug 21, 2013
    12,243
    11,823
    113
    Waaaaattttttt????????? Is dat met instemming van de MR en de gemeente en de inspectie en het ministerie? Volgens mij mag dat helemaal niet zomaar eenzijdig besloten worden.
     
  6. merah

    merah VIP lid

    Jun 8, 2009
    13,466
    4,919
    113
    Female
    Immunologisch analist.
    Tussen de klei.
    Hoop dat je een grapje maakt! :|
     
  7. Anne2019

    Anne2019 Fanatiek lid

    Apr 14, 2019
    1,902
    2,692
    113
    Mijn ene kind in de onderbouw daar is het prima geregeld maar mijn ander in de bovenbouw, die krijgt alleen een papier met planning mee.
    Lekker makkelijk geld verdienen.
    Ik ben nu zelf instructie filmpjes aan het opzoeken lijkt mij toch niet de bedoeling.
    Ik ga dr onderhand zelf aan onderdoor.
     
  8. rijo

    rijo VIP lid

    Mar 5, 2014
    5,272
    2,034
    113
    :(
    Hier een lk groep 1/2 en ik verveel me absoluut niet hoor. Wij leveren momenteel maatwerk. Het kan dus ook anders....

    Ik zou, in deze situatie, met alle liefde vakanties door willen werken.
     
    hummeltje5, bosi333 and Syane like this.
  9. Amarens

    Amarens VIP lid

    Dec 24, 2009
    11,522
    3,770
    113
    Dat betwijfel ik. Er stond dat het team het heeft besloten om zo de ouders te ontlasten. Op donderdag is er sws al geen les omdat de juf dan naar de noodopvang is. Het is een zootje.
     
  10. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,771
    18,916
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Ja, ik ben me er van bewust dat heel veel mensen een tandje bij zetten. Wat denk je dat ik al weken doe? En vorig schooljaar heb gedaan? Niet alleen met het thuisonderwijs en de 50/50 periode daarna. Om een voorbeeld te noemen: ik heb 3 verschillende afscheiden voor groep 8 georganiseerd, zodat ik zeker wist dat er in ieder geval iets door kon gaan. Waarbij ik ook op geen enkel draaiboek kon terugvallen, dus daar is veel vrije tijd in gaan zitten. Een collega van me heeft avonden zitten monteren zodat we een prachtige eindfilm hadden in plaats van een musical. Ook allemaal liefdewerk-oud papier!

    Ik ben nu in de kerstvakantie èn in de avonden èn in de weekenden ook weer bezig om instructiefilmpjes te maken, digitale antwoordformulieren te maken, projecten te verzinnen die de kinderen thuis kunnen doen voor wereldoriëntatie. Ook mijn huishouden ligt op zijn gat, omdat ik op de momenten dat ik niet werk ook eens een keer mijn eigen kinderen wil helpen met schoolwerk èn tijd wil hebben om hun daarnaast ook 'normale' aandacht te geven, zonder dat het over school gaat. En dat hebben ze nodig, want op de 3 dagen dat mijn man en ik allebei werken, moeten ze echt het grootste deel van de tijd zichzelf zien te redden. Ontbijt - lunch - avondeten - naar bed brengen. Dat is het wel zo'n beetje, qua ouderlijke aandacht. Onze jongste van 7 werkt aan de hand van takenlijstjes en websites die ik in het weekend ook nog voor hem zit te maken.
    En net als zoveel ouders, maak ik dan nadat mijn kinderen op bed zitten ook nog uren. En zodra ik wakker wordt, heb ik voor het ontbijt ook alweer dingen klaar gezet voor de dag.

    Dus sorry hoor, dat ik dadelijk gewoon blij ben als ik vakantie heb. En misschien ga ik dan nog wel lesgeven, als me dat gevraagd wordt. Maar dat is dan mijn keuze. En dat jij durft te roepen dat je het mij 'zwaar zult aanrekenen' als ik ervoor zou kiezen om tijd te geven aan mijn gezin en mijn eigen welzijn, valt bij mij ècht heel verkeerd. Ik zet m'n tandje al bij. En twee ook wel. En dan hoef jij niet te gaan mekkeren als ik ervoor kies dat 3 tandjes voor mij teveel is!
     
    Suzy85, Mamafiets, Laartje88 and 12 others like this.
  11. Syane

    Syane VIP lid

    Aug 21, 2013
    12,243
    11,823
    113
    Ik heb daar over gemaild met de leerkrachten en dat heeft geholpen. Misschien ook proberen (als je dat nog niet hebt gedaan). Niet geschoten altijd mis.
     
    Anne2019 likes this.
  12. Amarens

    Amarens VIP lid

    Dec 24, 2009
    11,522
    3,770
    113
    Nee helaas niet, in het kader van het ontlasten van de ouders.
     
  13. luca75

    luca75 Fanatiek lid

    Aug 14, 2013
    4,864
    3,500
    113
    Waarom is er eigenlijk geen landelijke uniformiteit mbt lesgeven?

    Ik zie het op het vo ook. De verschillen tussen scholen zijn groot. Hoe komt het eigenlijk dat iedereen zelf mag bepalen hoe ze het doen?
     
    Anna009 and Syane like this.
  14. Syane

    Syane VIP lid

    Aug 21, 2013
    12,243
    11,823
    113
    :eek::rolleyes:o_O:mad::(:cry:
     
  15. Pleak

    Pleak Fanatiek lid

    May 30, 2011
    3,620
    218
    63
    zuid-holland
    :eek: nou ja! :confused:
     
  16. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,771
    18,916
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    Ik heb mijn man al medegedeeld dat wij hier een goudvis aan gaan opofferen.
     
    NiVa0230, Venelientje and merah like this.
  17. Amarens

    Amarens VIP lid

    Dec 24, 2009
    11,522
    3,770
    113
    Dat roep ik al de hele tijd.
     
    Syane likes this.
  18. Whysteria

    Whysteria Niet meer actief

    Begrijp je nu waarom ik, en velen met mij, al maandenlang sceptisch zijn? Een groot deel van de gebeurtenissen die zich het afgelopen jaar hebben ontvouwd werden jaren geleden al bijna tot in detail geschetst door mensen die ik toen ook afdeed als complotgekken (en nee ik heb het niet over Jensen, Engel, Lange Frans e.d.)
    Maar nu zitten we er middenin, en er moet toch ooit een tijd komen waar iedereen zich moet gaan afvragen of de maatregelen een reactie zijn op het virus, óf of het virus een excuus was voor de maatregelen.
    Rutte/Macron/Merkel/Johnson en kompanen gaan ons die antwoorden niet geven hoor. Die gaan gewoon nog even door met aan de touwtjes trekken van de marionetten...
     
    hummeltje5 and Roosje35 like this.
  19. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    Dec 28, 2014
    22,504
    13,796
    113
    Female
    Noord- Holland
    Sec gezien ben ik het met je punt eens, vandaar ook de like.
    Maar ik weet ook dat dat heel erg afhankelijk is van de omgeving waarin een kind opgroeit.
    Sommige kinderen hebben 2 ouders met beiden een mentaal laag niveau.
    Sommige kinderen hebben ouders die de nederlandse taal nog niet machtig zijn.
    Sommige kinderen zijn op school veiliger dan thuis.
    Sommige kinderen hebben in de klas wel kinderen met wie ze kunnen spelen, maar in hun eigen omgeving niet.
    Etc. etc.
     
    Dubbelgeluk, disaro and Syane like this.
  20. tupp

    tupp VIP lid

    Jun 13, 2009
    22,771
    18,916
    113
    Female
    lerares basisonderwijs
    @Amarens: dat kan ècht niet! Dien alsjeblieft een klacht in bij alles en iedereen die je maar kunt verzinnen:
    - de school zelf
    - het schoolbestuur
    - de gemeente
    - leerplicht
    - onderwijsinspectie
    - ministerie van onderwijs
    En ik zou ook ècht op iedere site die je maar vinden kunt een recensie over deze school indienen.
     
    Syane, Fuddey and Amarens like this.

Share This Page