Dat mensen vakanties doorgeschoven hebben van vorig jaar naar dit jaar snap ik natuurlijk. Ik bedoel meer de mensen die nu nog wat gaan boeken. Ik persoonlijk zou wachten tot het wat rustiger werd rondom de corona. Maar goed dat moet uiteindelijk iedereen voor zich weten , gelukkig zijn we niet allemaal hetzelfde. Vakantie in eigen land is juist mooi ,er zijn zoveel mooie plekken te ontdekken. Wij gaan ook wel graag op vakantie in Nederland. Daarin sluit ik me aan bij jou Daar hoeft niet zo denigrerend over gedaan te worden.
http://content10c4a.omroep.nl/urishieldv2/l27m744c1a84250f42140060051c01000000.0132913c29ad398e3d7c61b808550721/nos/docs/96e-omt-advies-deel-1-en-kabinetsreactie.pdf
Hier staat het hele (eerste deel) van het advies. De reactie van het kabinet staat onderaan. Zij zeggen niet dat het speciaal onderwijs nu open moet gaan maar dat ze open mogen gaan. Dus dit is aan die scholen zelf. Zoals het nu ook al steeds was. http://content10c4a.omroep.nl/urishieldv2/l27m744c1a84250f42140060051c01000000.0132913c29ad398e3d7c61b808550721/nos/docs/96e-omt-advies-deel-1-en-kabinetsreactie.pdf
Hier ook groep 4. Mag ik vragen hoeveel jouw dochter op krijgt? Hier maakwerk rekenen, taal, spelling, schrijven, taken op Junior Einstein, op drie dagen nieuwsbegrip, minimaal 15 min lezen en dan vier keer per dag online. Ze begint om half negen en is zeker tot twee uur, half drie bezig. En dan keer kwartier en keertje drie kwartier pauze. Ik vind het best erg veel. Zeker als ik om mij heen hoor dat de meeste scholen dingen opgeven wat een ochtend werk is.
En als je die man van het OMT hoorde praten, zitten we tot mei of zo in deze shit. Vervolgens ging het over crisisplekken in de (jeugd)GGZ, waar geen plek meer is en dat was allemaal heel triest volgens Slob en we kijken erna, maar dat zei hij in maart ook al.
Met 1 of 2 weken een vakantie inkorten ga je echt geen achterstand wegwerken dat heeft geen nut. Als je echt achterstanden wilt proberen weg te werken heb je echt meer tijd nodig bijvoorbeeld aantal weken/maanden op de woensdagmiddag naar school. En ja vakantie blijft nog steeds allerbelangrijkste hier en zoals ik aangaf die gaat ook zeker door dit jaar voor ons als het kan volgens de regels, en als we niet kunnen is gewoon even vrij zijn en tijd voor elkaar ook prima.
Eens. Die echte achterstanden krijg je niet weg door een ‘weekje vakantieschool’. Arme kinderen ook, zien ze straks hun vriendjes lekker leuke dingen doen, moeten zij zelf naar school. Plus: die kinderen hebben toch juist keihard gewerkt afgelopen periode? Met alle spanning om zich heen of in zichzelf. Die vakanties hebben zij dubbel en dwars verdiend. Aangezien de schoolvakanties in het leven zijn geroepen voor de kinderen. Je kan beter structureel elke week extra lesmomenten/huiswerkbegeleiding inplannen. Als ik naar de school kijk waar ik werk: lang niet alle kinderen hebben zo’n ernstige achterstand als waar hier soms aan gedacht wordt. En ik werk op een school waar veel ouders niet hoogopgeleid zijn en/of de taal niet goed beheersen. Die extra onderwijstijd moet in mijn ogen echt maatwerk zijn.
Het maakwerk is rekenen, spelling, taal en schrijven. Als ze klaar zijn dan moeten ze eigen taken doen en anders rekentuin of taalzee. Ze begint om half 9 en werkt dan meestal tot 10 uur, half uurtje pauze en dan 10.30 terug in de meet voor de instructies. Om 11.15 weer terug en dan werken tot 12 uur en dan is ze wel klaar. In de middag komen ze nog een keer terug met een klein groepje in de meet.
Maar hier ga je toch niet mee akkoord? Wat is dit voor school Ik zou ze ook duidelijk maken dat ik overal meld wat voor flut school ze zijn
Wij boeken ook niks voordat er meer zekerheid is of we kunnen gaan. We zien het wel. En inderdaad, in Nederland ook veel mooie plekjes. Al 2 jaar op rij in Nederland met vakantie geweest, vorig jaar zouden we weer naar Italië gaan, maar dat ging niet door... Zeker balen, maar in Nederland hebben we het ook fijn gehad.
Dat is wat ik hier zie. Jongste heeft 2 juffen die beide parttime werken. Die zijn nu allebei elke dag met een deel van de klas online. Maar dat zal ook wel per school verschillen.
Wij gaan altijd in Nederland op vakantie. Zo ook vorig jaar, blij dat we langs de kust zaten zodat we nog naar het strand konden. Voor de rest was het er ontzettend druk en dus hebben we eigenlijk 2 weken voornamelijk in het huisje of op het strand gezeten. Dit jaar wachten we het af, allemaal het er ook over eens dat, wanneer alles toch dicht zit of beperkt open ( b.v op afspraak) we liever thuis blijven.
Wij hebben juist wel geboekt. Een natuurhuisje in Overijssel. Geen enkel contact met wie dan ook. Behalve dan de supermarkt. Maar dat heb je thuis ook. Activiteiten zijn wandelen (zitten midden in het bos), lezen en spelletjes spelen die we mee gaan nemen. Voor ons is het nu belangrijker om even weg te zijn en te ontspannen dan extra lesuren te krijgen.
wow dat is echt heel veel. half 9 tot 2 is gewoon een schooldag. maar dan hebben ze op zo'n schooldag veel meer loze tijd. Die online dingen zijn dan nog extra uitleg ofzo naast de opdrachten die ze moet doen. want 4x per dag online, en nog alle opdrachten daarna doen is ook wel veel. hoe lang zijn die meetings dan?
Ik weet niet of het al geplaatst is hier: https://www.ad.nl/tiel/meer-kinderen-in-ziekenhuis-na-zelfmoordpoging-door-coronacrisis-het-wordt-steeds-erger~a339c4f6/?referrer=https%3A%2F%2Flive.bndestem.nl%2F Zo heftig dit. Die kinderarts was toch ook zo ervan overtuigd dat het beter was dicht te blijven? Ik dacht van wel, zouden nu zijn oogkleppen open zijn gegaan
Dat heeft oudste ook. Tussendoor krijgen ze wel beweegopdrachtje. Bijvoorbeeld: haal een theelepel. De eerste die terug is wint. En zo met meervoorwerpen, waarvoor ze het huis door rennen. Of beweegoefeningrn op de werkplek. Ze werken klassikaal tot 14.00 uur. Daarna nog een half uurtje voor degenen die extra uitleg nodig hebben. Tijdens de online sessies werken ze ook gewoon in hun werkboeken etc. Net zoals ze normaal in de klas moeten doen. Stak laatst mijn hoofd even om de deur, zat hij rustig rekenwerk te maken terwijl teams gewoon open stond. Het enige wat oudste mist is dus het kletsen en spelen met vrienden in de pauze. Dat is jammer en vind hij saai. Maar het schoolwerk gaat goed. Kan iedereen die in deze omgeving woont deze school aanraden (ook in normale tijden )
https://www.omroepwest.nl/nieuws/4330733/Groep-3-en-8-van-Wateringse-basisschool-toch-naar-school-Het-zijn-kwetsbare-groepen