Corona nieuws deel 7

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by Liekje81, Jan 5, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    Dec 13, 2015
    3,747
    4,267
    113
    Het valt me op dat Nederland de laatste tijd zo dramatisch is in hun communicatie. Vandaag werd in de Belgische pers gezegd dat deze varianten weliswaar mutaties hebben op de kroon uitsteeksels, waardoor mensen die reeds Corona gehad hebben er vaak minder tegen beschermd zijn dan tegen de 'oude' variant, maar dat er voorlopig nog geen aanwijzingen zijn dat het vaccin niet zou werken.
    En als dat zo zou zijn, dan zou dat nog niet noodzakelijk hele lange nieuwe onderzoeken betekenen, aanpassen van het vaccin aan een mutatie zou relatief snel kunnen.
     
    JupitR and Luckyme96 like this.
  2. MamavanLieverd

    MamavanLieverd VIP lid

    Dec 1, 2014
    7,399
    5,305
    113
    Is wel de telegraaf, beetje drama is wel op zijn plaats in die krant :p
     
    JupitR, Mamafiets, Anouk2005 and 2 others like this.
  3. Rainie

    Rainie Actief lid

    Sep 12, 2020
    211
    263
    63
    Female
    Ik vind het toch wel wat om je ouders een week lang buiten de deur te houden. Ik snap wel dat het in het grotere plaatje misschien onbelangrijk lijkt maar je kind en kleinkind niet kunnen zien na de geboorte...

    We zijn ook sceptisch over de sneltesten. Onze ouders komen hier ook niet binnen als ze klachten hebben (ondanks een negatieve test) en we houden natuurlijk altijd afstand.
     
    Anouk2005 likes this.
  4. Rainie

    Rainie Actief lid

    Sep 12, 2020
    211
    263
    63
    Female
    Als je verplicht naar werk toe moet: bijvoorbeeld als je werkt als fysiotherapeut. Mag je dan ook nooit iemand 's avonds ontvangen?
    Ik snap wel dat de kraamzorg bij ons thuis komt maar ze 'werkt' bij ons.
     
  5. ikkie97

    ikkie97 VIP lid

    May 7, 2011
    11,007
    4,015
    113
    Geen idee eigenlijk.... maar dat is wel weer anders. Als jij naar je werk gaat, staat dat los van visite die je bij je thuis ontvangt.
    De kraamhulp komt wel bij jou thuis.
     
  6. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    Dec 13, 2015
    3,747
    4,267
    113
    Ik heb 'bezoek' van een professional hier wel nooit als een (Belgisch) knuffelcontact gezien hoor, anders kan je hier 6 weken lang niemand anders zien dan je poetsvrouw of vroedvrouw.

    Wel draagt iedereen mondmaskers en houden we afstand waar mogelijk.
     
  7. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    Sep 3, 2019
    13,927
    19,098
    113
    Female
    Die tellen ook niet mee als bezoek hoor.
    Die mensen komen ook niet bepaald op bezoek e :D
    Dan zouden mijn collega's vreselijk veel overtredingen maken. Want ze zien dagelijks een hoop mensen.
     
  8. bunchy

    bunchy VIP lid

    Aug 21, 2009
    6,683
    516
    113
    nou! Maar van dissel zegt het... wat een ramp zou dit zijn
     
  9. Sweetygirl84

    Sweetygirl84 Actief lid

    Oct 29, 2011
    369
    28
    28
    NULL
    NULL
    Nou mijn zoontje is binnenkort ook jarig, maar opa en oma komen gewoon samen en de andere opa en oma de andere dag verder geen visite.

    Hij krijgt wel een drive thru party.
     
    2littlemonkeys likes this.
  10. Kleintjuh85

    Kleintjuh85 Fanatiek lid

    Feb 5, 2014
    3,992
    2,283
    113
    Noord-Brabant
    Mensen die een coronabesmetting hebben doorgemaakt of gevaccineerd zijn, hoeven mogelijk in de toekomst niet te vrezen voor een besmetting met een gemuteerde variant. Het lichaam bouwt een steeds bredere afweer tegen corona op, omdat het al anticipeert op nieuwe varianten van het virus.
    Dat blijkt uit een studie onder 87 proefpersonen die minimaal zes maanden daarvoor corona hadden gehad. De resultaten daarvan zijn gepubliceerd op het wetenschappelijke platform Nature. Wat blijkt: hoewel de antistoffen tegen het virus na een paar maanden in het lichaam afnemen, lijken de B-cellen - zeg maar het langetermijngeheugen van het lichaam - juist steeds beter te functioneren. Dat is goed nieuws: de B-cellen herkennen het coronavirus direct, waarna het lichaam opnieuw antistoffen aanmaakt.
    Ook opmerkelijk: de B-cellen herkennen na verloop van tijds steeds beter gemuteerde varianten van het virus, zoals die nu in het Verenigd Koninkrijk en Zuid-Afrika rondwaren. Mogelijk komt dat doordat het lichaam zelf al anticipeert op mutaties en daarop een bredere afweer aanmaakt, aldus de onderzoekers.
     
    Kolibrie2 likes this.
  11. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    Dec 13, 2015
    3,747
    4,267
    113
    https://www.demorgen.be/nieuws/virologen-slaan-alarm-braziliaanse-en-zuid-afrikaanse-mutanten-zorgen-voor-herbesmettingen~b4e86b71/
     
  12. Kleintjuh85

    Kleintjuh85 Fanatiek lid

    Feb 5, 2014
    3,992
    2,283
    113
    Noord-Brabant
    Spectre likes this.
  13. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    Mar 21, 2012
    23,312
    16,708
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik geloof er niks van dat ze gaan openen. Is enkel een zoethoudertje, Nu is de Britse variant ineens levensgevaarlijk. Kunnen ze dat straks weer inzetten om de scholen dicht te houden. Zo voorspelbaar ;)
     
    Noxe, SAARC, Spectre and 4 others like this.
  14. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,869
    31,457
    113
    Female
    Fysio kan ook aan huis komen.
    Als bij mijn schoonouders de fysio langs is geweest, mag de thuiszorg dan niet meer komen die dag?

    Ik zie zorgverleners niet als visite. Dus ik zou het kraambezoek ook gewoon ontvangen nadat kraamverzorgster is vertrokken.
    Alleen nu dus wel maar 1 persoon tegelijk.
     
    Neuzeke likes this.
  15. Roosje35

    Roosje35 Niet meer actief

    Het inmasseren is weer begonnen...
     
    Anouk2005 likes this.
  16. JupitR

    JupitR VIP lid

    May 13, 2020
    6,802
    7,442
    113
    Female
    #1837 JupitR, Jan 20, 2021
    Last edited: Jan 20, 2021
    Toch snap ik die 1 bezoeker niet helemaal. Zou 2 verschillende huishoudens niet logischer zijn? Wie zou er überhaupt behoefte hebben om telkens iemand anders te ontvangen als bezoek? Met 1 of 2 huishoudens voor een week zou je wel beide ouders kunnen ontvangen. En als mijn moeder corona zou hebben, is de kans groot dat mijn vader het ook heeft. En andersom, lijkt me dus ook. Dus hoeveel gevaarlijker is 2 mensen dan?

    Nou goed, maakt hier niet veel uit hoor, wij zijn al super strikt.
     
    Eikeboompje likes this.
  17. Kukido

    Kukido Fanatiek lid

    Jun 16, 2016
    2,384
    2,990
    113
    tja, in feite zou ik bij de buurvrouw op bezoek kunnen gaan en de buurman bij mijn vriend. Kun je net zo goed met z'n vieren gaan zitten.

    Zo kun je overal wel wat op verzinnen. Maar da's dus niet de bedoeling lijkt me
     
    Syane likes this.
  18. cowgirl80

    cowgirl80 VIP lid

    Jul 28, 2010
    8,028
    6,778
    113
    zuid-holland zuid
    Ik denk dat ze eigenlijk bedoelen dat alleenstaanden/singles nog wel ergens langs kunnen gaan, want die zitten anders helemaal alleen. Maar dat als je samen bent je gewoon helemaal niet meer ergens op visite moet gaan. Want eigenlijk moet je ook alleen noodzakelijke bezoeken doen.
    Ik snap de gedachtegang maar ik heb het in elk geval niet duidelijk gehoord in de persconferentie.. nou stond hij in de achtergrond aan tijdens werk dus ik kan het gemist hebben hoor...

    Bij “Even tot hier” hadden ze toen een heel leuk liedje er over op de wijs van Jingle bells: “Singles wel” :)
     
    Syane and JupitR like this.
  19. Minoesje

    Minoesje Niet meer actief

    Die bezoek-regel lijkt me om bezoek in zijn algeheel sterk te ontmoedigen. De 1 persoonsregel dan voor mensen die eenzaam en alleenstaand zijn..
     
    Syane likes this.

Share This Page