Dat iedereen zo moeilijk doet over de avond klok... je kan toch nergens heen en maar 1 persoon per visite... er worden lange debatten over gehouden. Maar de scholen kunnen wel in 1x op slot!
We liepen opschool klem onze zoon kreeg tics/ lichamelijk en vocaal. En hij leerde niet meer wat hij zou kunnen leren. Doordat hij op cluster 2 zit word alles visueel gemaakt maar ook heel veel prikkels op hem af gevuurd. De directrice sprak ik deze week en gaf aan dat ze hem eigenlijk contenu overprikkelen en pushen op een manier die bij een kindje met ass tegen draads werkt. Ook snappen ze niet goed hoe hij denkt waar door hij steeds verdrietiger werd. Daar op besloten een uitgebreid kind onderzoek te laten doen in overleg met de neuroloog. Om naar boven te krijgen wat het ' probleem' nu is. Er word een verwijzing naar memo gestuurd een praktijk hier in de buurt. Waar ook wij in eerste instantie een aanspreek punt krijgen om met situaties te leren omgaan. En onze zoon als hij ouder is zelf ook. Verder is onze zoon heel erg slim sommige punten tegen HB aan. Dit maakt hem soms best lastig want daar door blijft hij door vragen en is een antwoord nooit ' perfect' genoeg. Alles moet kloppen en als dit niet klopt gaat die net zo lang door tot het wel klopt. Verder van cluster 2 naar cluster 4, zodat er uitgehaald word wat er in zit. Ik ben bang dat op regulier ' want op cluster 2 moet hij weg omdat hij geen TOS bleek te hebben' hij namelijk ook niet juist geprikkeld word om tot leren te komen. Het is heel lastig als iemand alles weet maar alleen op bepaalde manieren dit laat zien. Zo kan hij perfect rekenen maar zodra hij een som krijg die niet zo als anders geformuleerd is weet hij het niet. Sorry voor het langen warrige verhaal
Die van ons lag ook graag in de wasbak van de kinderkeuken, als hij opgerold lag zag je er niks van. (Nu komt hij er niet zo goed meer in omdat hij nog maar 1 voorpoot heeft.) Zichzelf in een schoenendoos voor kinderschoenen proppen doet hij ook, hele doos uit z’n voegen door z’n dikke kont (hij is best groot, niet dik)
Fijn is dat. Ik begin ook steeds meer van mijn zoon en zijn gedrag te begrijpen sinds de diagnose (ook ass). En daardoor reageer ik ook beter op hem, wat hier heel veel stress en moeilijk gedrag heeft verminderd.
Ik ben nu met geef me de 5 bezig. Door de lockdown lopen we echt even helemaal vast. Vooral veel meltdowns. Nu dus een heel schema op basis van pictogrammen gemaakt met hem samen.
Die hebben wij ook. Heel fijn boek. Hoop dat de begeleiding en eigen begrip voor hoe het gaat in zijn koppie jullie gaat helpen.
Nee dat begrijp ik helemaal! Wat een lange weg hebben jullie gehad! Heel begrijpelijk dat hij dus op dat moment niet gelukkig was omdat zijn diagnose verkeerd was. Hebben jullie hem ook laten testen op hb? We lopen zelf tegen dingen aan met hb. Vooral op school is dat overprikkelen lastig. Ze zijn bij ons nog steeds zoekende of het regulier onderwijs afdoende is. Zijn ze bij cluster 4 meer bekend met ass ?
Gigantisch chagrijnig word ik van mijn lijf soms. Zit te wachten op mijn maandstonden maar ipv dat die normaal doorzetten heb ik al 4 dagen niets anders dan bruin verlies.(wat ik normaal nooit heb) Testen zijn negatief (kan ook niet anders want had deze maand geen enkele positieve ovulatietest) maar doorzetten nee hoor. Echt lijf, maak een keuze en doe niet zo irritant.
Hij heeft een son r test gehad. Op puzzels analogieen en situaties scoorden hij tegen HB aan. Maar doordat de anderen lager waren kwam de totaal scoren lager uit. ' wel gewoon gemiddeld' Cluster 4 is oa ook voor kindjes met ass maar ook ADHD, of echt onhandelbaar gedrag. Maar ik begreep dat deze gescheiden zitten onze zoon heeft vooral internaliserend gedrag en zal dan dus niet in een klas geplaats worden waar in ze juist naar buiten gekeerd zijn. Ben heel erg benieuwd hoe en wat verder.
Dat de lockdown gewoon nieuwe realiteit lijkt. Ik kan me geen voorstelling maken van kleuter weer naar school en al helemaal niet van ooit zijn school in mogen. Hoe raar.
Wat lastig! Hopelijk komt hij dan in de klas waar hij past en tot zijn recht komt! Wanneer start hij of is hij daar al begonnen?
Helaas komt door de lockdown het samenwerkingsverband pas naar de lockdown ter spraken. Waar door het dus een traject van de lange adem word. Maar ga er wel achter aan want mijn ervaring leert dat er vaak meer mogelijk is dan in eerste instantie gedacht word.
Ja dat kan inderdaad een lange adem zijn. Inderdaad wat je zegt soms zijn er toch nog meer dingen mogelijk. Ik zal voor je duimen dat het heel snel is.
Mijn vader ligt momenteel op de OK en ik vind het veel te spannend.... Nu wachten op het verlossende telefoontje rond 11 uur.