Heeft ook niet veel zin indd om op de zaken vooruit te lopen..we horen het vanavond wel en dan waarschijnlijk deze week nog bericht van de school hoe of wat het geregeld gaat zijn. Als er meer getest gaat worden dan ook meer positieve testen onder kinderen waarschijnlijk, terwijl die er vrijwel geen last van hebben. Onze buurman was positief getest en was ziek, zijn vrouw en 2 kinderen ook positief getest maar hadden allen geen klachten.... ik vraag me af in hoeverre je dan besmettelijk bent zonder klachten.
Volgens mij is het verkoudheid met andere klachten. Alleen verkoudheid hoeft niet volgens mij als ik het aangepaste testbeleid lees van begin dit jaar. Ach we gaan het zien. Ik heb het geluk dat ik thuis moet werken. Dus mochten ze in quarantaine moeten, heb ik geen probleem. Dit is anders voor ouders die dit niet hebben.
Precies dit! Er is hier op zp al complete paniek uitgebroken door alle verhalen in de media. Wacht nog even tot vanavond, dan horen we allemaal het juiste verhaal. Wij hebben corona in huis. Ik stond ook niet te trappelen toen jongste zoon van 5 getest moest worden. Maar hij heeft het gedaan. Het was niet leuk, zei hij, het deed pijn, maar was wel snel klaar. En toen moest het nog een keer. Hij wist dus precies wat er ging komen. En weer ging het prima. Zal dat voor elke kleuter gelden? Natuurlijk niet! Daarom moet elke ouder zelf beslissen of je je kind wilt laten testen. Zal ik ook opnieuw moeten doen als het weer zal moeten gebeuren. Maar om nu al zo stellig te roepen dat ik mijn kind never nooit zal laten testen vind ik wel heel stellig. Bedenk daar ook even bij dat mijn beide jongste zoons (5 en 9 jaar) positief getest zijn zonder ook maar 1 enkele klacht...
Hier zijn ze dus 6 en 4 . Die van 6 vind ik opzich nog wel prima. Mijn 'angst' zit ook meer in die van 4.
Ik sta er in principe ook niet afwijzend tegenover. Het zou ook meer informatie kunnen geven hoe vaak kinderen besmet worden en of en zo ja, hoe veel ze het doorgeven. Ik hoop dan natuurlijk ook op een wat vriendelijkere test en het moet ook niet te vaak gebeuren. Maar ook dat moeten we afwachten.
Vanmiddag meegemaakt waarom het zo erg is voor sommige kindjes dat school dicht is. Vanuit school online logopedie in tweetallen. Onze zoon zijn klasgenootje komt veel later als de bedoeling was online. Huilend met de tekst mijn mama slaat mij helemaal overstuur huilend en gillend. Ik ben mijn eigen rot geschokken onze zoon overigs ook. Arm mannetje al 7 weken in een onveilige situatie. hoop zo dat school dit op pak. Want je zag pure paniek.
post het hier ook... De heropening van basisscholen op maandag gaat naar verwachting tot meer besmettingen leiden, zegt RIVM-topvrouw Aura Timen dinsdag in gesprek met NU.nl. Dat zal uiteindelijk ook leiden tot een toename van het aantal ziekenhuispatiënte met COVID-19 en het aantal opnames op de intensive care (ic). Timen zegt dat de op dit moment dalende besmettingscijfers "heel beperkt" ruimte bieden voor versoepelingen. Die ruimte wordt vanaf maandag benut met het openstellen van het basisonderwijs. De heropening van het primair onderwijs moet volgens Timen "worden gecompenseerd door ons extra goed aan de andere maatregelen te houden". Alleen op die manier kan Nederland grip blijven houden op de verspreiding van het coronavirus. Het aantal nieuwe besmettingen daalt nog, getuige het reproductiegetal (R) dat op 15 januari 0,97 bedroeg. Dat gaat echter om het totale reproductiegetal. Bij specifiek de Britse coronavirusvariant was het reproductiegetal medio januari 1,28. Het RIVM schat dat het bij twee derde van de besmettingen van afgelopen week de Britse variant betrof. 'Zeer waarschijnlijk' dat R boven de 1 komt Timen noemt het "zeer waarschijnlijk" dat het totale reproductiegetal "de komende weken" boven de 1 gaat uitkomen. "Ik kan het niet vaak genoeg benadrukken: we moeten ons echt houden aan de maatregelen. Dat is echt de sleutel tot succes."
Dat is afhankelijk van welke regio je woont. Amsterdam en omstreken is het al een blaastest, de rest nog niet, maar daar komt verandering in.
Ik ben benieuwd wat voor extra maatregelen de scholen open kunnen. Rutte zij verschillende tijden,(ben ik het mee eens) bij 1 kind besmet quarentaine ook alsmede testen. Maar vanaf welke leeftijd etc?
Maar... Als er dus maar 1 kind ziek is in de klas...de hele klas thuis. Maar ook de ouders en andere kinderen van de andere kinderen in de klas? En dan voor 10 dagen?
Heb je dit daarna ook direct met de leerkracht of logopedist besproken? Echt doen, want wat je ziet is vaak maar het topje van de ijsberg! Daarnaast wil ik je ook aanraden om contact op te nemen met veilig thuis, je kan hier (zo nodig anoniem) een melding doen. Daarnaast kunnen ze je tips geven hoe te handelen en hoe je bijvoorbeeld met moeder in gesprek kan gaan. Kindermishandeling heeft vaak een achterliggende reden en de kans is groot dat moeder ook hulp nodig heeft. (Uiteraard is dat nooit een reden om je kinderen te mishandelen).