Fijn deze reactie te lezen. Ben ik in ieder geval de enige niet meer die zich dat afvraagt. Alvast sorry voor alle leraren hier, want normaliter snap ik jullie standpunten juist heel goed en ben ik ook zeker geen voorstander van het leraren bashen (nu ook niet, maar bedoel ik meer om aan te geven dat ik niet zo kortzichtig ben), maar ik snap dus ook echt niet waarom er nu geroepen wordt dat jullie alles op het laatste moment moeten regelen, terwijl -zoals Devilschase al zegt- iedereen toch al lang en breed had kunnen bedenken dat de kans aannemelijk was dat scholen weer open zouden gaan per 8 februari?!? Het is tenslotte niet zoals in het voorjaar, toen het voor iederéén nieuw was en er allerlei nieuwe dingen moesten worden bedacht. Nu kan gewoon de oude leidraad erbij worden gepakt en desnoods nog her en der worden bijgeschaafd indien dat dadelijk nodig blijkt. Maar een heel nieuw iets op poten zetten hoeft nu dus niet meer..
Dat heb ik ij augustus meteen gedaan aangezien bellen en wachten op telefonische uitslag echt drama was....
Maar de overheid heeft ze nog niks laten weten he. Die hebben adviezen gekregen van omt. Die moeten nog gedeeld worden en kijken wat echt een advies is en wat echt moet. Dan moet het naar de po-raad enzo en dan pas horen de scholen zelf wat.
https://nos.nl/artikel/2367175-zo-gaan-de-basisscholen-weer-open-mondkapjes-vaste-groepen-en-quarantaineregels.html De richtlijnen zijn bekend.
volgens mij valt dit wel mee. https://www.gov.uk/guidance/national-lockdown-stay-at-home#summary-what-you-can-and-cannot-do-during-the-national-lockdown een groot verschil met ons is dat je daar helemaal niet meer met iemand in huis mag afspreken. (bij ons nog met 1), wel buiten met 1 persoon. verder mogen kinderen tot 4 jaar wel nog naar de opvang.
We kunnen allerhande plannen gaan uitwerken, maar daar hebben we wel richtlijnen en protocollen voor nodig. En die zijn er nog niet. Voor ons in de onderbouw verwacht ik geen schokkende dingen. Wij als OB team hopen dat we verder kunnen gaan zoals we zijn geëindigd, vooral voor de kinderen. Zij zijn al bekend met het hoe en wat rondom het halen en brengen, het handen wassen etc. Voor 7/8 zal het een ander verhaal worden denk ik..
Hier gaan ze maandag sowieso open, school heeft al rekening gehouden met bepaalde maatregelen en als ik nu lees wat er verwacht kan worden, is dat echt geen enkel probleem. Dat staat er niet hoor...
Snap ik allemaal. Maar ik heb niet het idee dat het voor de scholen qua regeltjes heel veel soepeler gaat worden dan het afgelopen voorjaar was. De regels die erbij gaan komen kunnen we ook allemaal al enige tijd overal lezen (zoals o.a. groep 7 en 8 zoveel mogelijk in vaste duo's laten werken). Dus als je het zo bekijkt, snap ik persoonlijk even niet zo goed waarom er op voorhand wordt geroepen dat van scholen 'toch niet verwacht kan worden dat ze alles in een paar uurtjes op poten kunnen zetten'. Dan denk ik: maar je had al zoooveel langer de tijd dan die 'paar uurtjes'. Maar goed, dat is mijn visie. Een ander kijkt er weer anders tegenaan.
Kun je voor kinderen al een afspraak maken via digiD? De vorige keer dat ik voor de kinderen een afspraak wilde maken moest dat telefonisch.
Nou, die richtlijnen niks mis mee toch? Duidelijk lijkt mij. Geen halve klassen nodig lijkt me. Enige wat ik nog mis is verduidelijking over met welke klachten thuis blijven.
Ow sorry, ik las het stukje over groep 7 en 8. Ouders buiten school een mondkapje vind ik zelf niet zo’n probleem, die mondkapjes dragen we in de supermarkt ook. Mondkapjes voor groep 7 en 8 vind ik wat ‘heftiger’ omdat zij dat verder nergens moeten (want over het algemeen jonger dan 13). Ligt voor mij ook wel aan waar ouders dan staan. Is dat op een schoolplein? Dan snap ik de mondkapjes wel enigszins, maar hier breng ik ze niet tot op het schoolplein en kom ik totaal niet in de buurt van andere ouders, dan lijkt een mondkapje me zinloos.
Niet heel schokkend. Op de groepjes na dan. Echt hoor... hoe dan? Groepjes van 5 leerlingen. Ze zitten toch gewoon met z'n allen in 1 ruimte?