Sinds een maand is het drama! Ik zie nu mijn model veranderen door zoveel haar verlies, laat staan elke keer het overvolle doucheputje en overal haar... Ik weet niet waardoor het komt, mogelijk corona? ( December gehad, lichte klachten ) of is het de tijd van het jaar dat haaruitval erbij hoort? Wie heeft de tip om het te stoppen?! Ben een beetje hopeloos aan het worden namelijk
Ik weet niet hoe hard je afvalt? Daar wil nog wel eens een verband liggen namelijk. Dat je een tekort aan een bepaalde voedingsstof of vitamine hebt?
Ik lees mee. Geen tips helaas. Heb in oktober mijn haar donker laten verven en dat beviel niet dus direct daarna weer veel lichte plukken erdoor en heel vaak gewassen met een nogal agressieve shampoo om de warme gloed eruit te krijgen. Het is nu minder maar de afgelopen 3 maanden (na die behandelingen) is mijn haar gigantisch gaan uitvallen. Ik schat dat ik zeker 1/3e van mijn haar ben verloren, als het niet iets meer is. Ik merk het aan mijn model haar en als ik mijn haar in een staart doe, kan de elastieken nu minimaal 3x vaker eromheen draaien dan voorheen. Ik heb er alle vertrouwen in dat het terug groeit maar overweeg wel tot die tijd een stuk korter kapsel te nemen dan ik nu heb. Ik overweeg ook nog nephaar voor volume (extensions of wave) maar dat is ook niet al te best voor het weinige haar wat ik nog heb en nu met corona kan het nergens en als er weer sluitingen komen dan zit je daar weer mee dat niemand het tussentijds omhoog kan zetten. Hier is het haaruitval trouwens een combinatie met een zeer droge hoofdhuid.
Afvallen idd misschien als dat te snel gaat. Ik heb er ook last van, maar dat komt door mijn schildklier
Sinds half augustus dus max 3 kilo in een maand dus valt mee. Sommige maanden zelfs soms maar 2 of nog geen 2 kilo. Alle tijd Ik heb d via huisarts, injecteer al jaren B12 elke maand. Ik eet 3 fruitsoorten op een dag dus vitamine tekort lijkt me niet mogelijk.
Oefff dat is zeer veel! Ik zie het ook al heb ik een dikke bos haar maar dat is nu inmiddels een normale bos geworden, heel pijnlijk... Droge hoofdhuid heb ik niet. Was mijn haar om de 3 dagen
Bij mij was vitamine D slikken de oplossing. Ik had het een aantal maanden geleden. Ik ben begonnen met Golden Naturals vitamine D 25 mcg per dag toen en na een paar weken merkte ik al effect Echt een verschil van hele plukken haar in het doucheputje naar een paar haren.
Ik heb dit ook al een tijdje. Bij mij begon het nadat ik ziek werd (corona). Ik neem sinds 1,5 maand haar vitamines in en ik heb het idee dat het eindelijk minder is. Ik verlies niet meer zoveel haar nu. Doucheputje zit niet meer vol na het douchen en bij het kammen zie ik ook weinig haar in mijn borstel.
Plotseling haaruitval is meestal door iets dat 6 weken-3maanden eerder is gebeurd, begonnen. Het is belangrijk om te kijken of het met wortel en al uitvalt of alleen beschadigd haar is dat bij de wortel afgebroken is. Flink borstelen en kijken of er ook witte bobbeltjes aan het eind van de haren zitten. Als dat het geval is, is het bijna zeker iets dat van "binnenuit" komt. Heel vaak heeft het een oorzaak in hormonen, b.v. ophouden met de pil, andere pil. Het kan ook komen door te weinig schildklier hormoon (of te veel). Een andere oorzaak is het tekort aan ijzer. Bij eventueel bloedonderzoek moet dan niet alleen ijzer serum en Hb onderzocht worden, maar vooral ook Ferritine, iets wat vaak "vergeten" wordt. Als je ferritine laag is, is het goed om de oorzaak te zoeken, en na overleg met te huisarts,behalve een ijzer supplement ook foliumzuur te slikken (nooit samen met thee of melkproducten, maar minstens 2 uur ervoor of na). Zink kan trouwens de opnamen van ijzer verhinderen. Ook door ziektes met koorts kan je haar een tijdje uitvallen, maar dan zou je naar een tijdje veel nieuwe haartjes moeten zien. Veel afvallen kan ook meespelen, weer omdat er vaak minder ijzer en andere mineralen in het "systeem" komen, maar ook omdat er vaak heel weinig vet gegeten wordt en daardoor vitamine D minder goed wordt opgenomen en vitD is ook belangrijk voor haargroei, maar dat slik je al. Als het alleen afgebroken haren zijn, komt het vanzelf weer goed, alleen zal je dan geduld moeten hebben totdat het weer opnieuw is aangegroeid.
Kan door de corona komen. Ik ken er veel in mijn omgeving die daardoor heel veel haar zijn verloren. Kennis heeft het aan de kapper gevraagd, zij bevestigde dat dit de oorzaak kan zijn en dit wel 7 weken kan duren. Vervelend, ik hoop dat het snel stopt!
Vitamine D slik ik inderdaad dus daar kan het niet aan liggen, waarde was vorige maand 100 ook. Foliumzuur was 11 dus wel wat laag maar weet niet of het daaraan kan liggen. Ijzer is bij mij hoog, word standaard gecontroleerd omdat ik ook doneer. Denk dat het dan toch corona zal zijn geweest? Ik ga wel opzoek naar vitamines speciaal voor haar in de hoop dat het op houd... Vreselijk dit.
Hier ook veel haaruitval door corona. Het is een veel gehoorde klacht in mijn omgeving (veel mensen die corona hebben gehad in mijn omgeving). In oktober gehad en het wordt nu minder.
Ik had het half december gehad maar echt super mild... 3 dagen echt moe en dizzy/ hoofdpijn maar daarna alleen nog maar smaak en geur verlies, meer niet.
Hopelijk is het iets wat door een eenmalige gebeurtenis veroorzaakt is en daardoor de kans dat het weer goed komt ook groot. Ik weet heel goed hoe het voelt want heb na de chemo kuur voor kanker (waardoor ik helemaal kaal werd) alleen heel dun, slap en weinig haar terug gekregen. Het is iets wat ik kan aanvaarden, omdat ik weet waardoor het komt en ook weet dat dit iets was waardoor ik nog leef, maar het blijft niet leuk. In jouw situatie is het nog moeilijker denk ik, want je weet niet precies wat de oorzaak is en je bent een stuk jonger.