Corona nieuws deel 7

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Liekje81, 5 jan 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. olleke

    olleke Fanatiek lid

    8 mrt 2012
    4.842
    4.103
    113
    Niet specifiek deze persoon, maar wel over hoe ver men moet gaan om in de zorg en maatregelen etc rondom corona. Scholieren lopen achterstanden op, bedrijven gaan failliet en andere ptn missen hun behandeling.
    En ik ben blij dat ik geen beleidsmaker ben, zou nl ook niet de juiste oplossing weten, maar het is wel goed dat er over gepraat wordt en dat er misschien soms iets anders beter is op termijn bijvoorbeeld. En qua maatregelen, daar houden wij ons hier allemaal heel goed aan. Die zijn ook nodig.
     
  2. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    25 jan 2017
    4.873
    7.936
    113
    olleke en Liekje81 vinden dit leuk.
  3. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    Heb je die man ook gezien bij OP1? Ik heb al eerder naar hem verwezen. Wat kwam er nou daadwerkelijk uit zijn hele verhaal? Niks meer dan: we moet het gesprek met elkaar aangaan. Want hij was niet zozeer vóór versoepelingen. En dat herhaalde hij tig keer. Ik kon er persoonlijk weinig mee want hij werd gewoonweg nergens concreet. Hij had een gesprek gehad met zn ouders over eventuele overlevingskansen als ze naar de ic zouden moeten. Guess what!? Heb ik ook gedaan. En nee mijn ouders willen ook niet aan de beademing (beiden 70+). Ik denk dan: weinig nieuws onder de zon. Denk namelijk dat de meeste mensen er precies hetzelfde instaan. Daarom liggen er ook amper bejaarden op de IC.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  4. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.357
    30.646
    113
    Vrouw
    Meer coronadoden accepteren.
    Hmm. Ok.
    Én tegelijkertijd zegt hij ook letterlijk : ook voor de patiënt en die overlijden moet je zorgen.

    Wie moet dat dan allemaal gaan doen?
    Met wat hij voorstelt ga je regelrecht naar code zwart. Dat wil je toch ook niet?
    Dat heeft toch net zo hard een zeer negatief effect op de gehele maatschappij?
     
    Zuul, GossipGirlxoxo en HappyRabbits vinden dit leuk.
  5. olleke

    olleke Fanatiek lid

    8 mrt 2012
    4.842
    4.103
    113
  6. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.610
    2.403
    113
    Nee nog niet. Bedankt voor de tip
     
  7. Snoopy1983

    Snoopy1983 VIP lid

    11 feb 2008
    9.543
    4.729
    113
    Vrouw
    Even een vraag voor de Belgische dames hier, ik las dat vanaf 13 februari kappers en dierentuinen etc weer open mogen. Iets wat hier nog eem ver van ons bed show is.Blijkbaar gaat het in België goed met de cijfers (volg het niet) Ik was benieuwd waar dat verschil in zit? Scholen zijn daar toch altijd open gebleven? Hadden jullie toch strengere maatregelen en is de Britse variant daar minder aanwezig?
     
  8. Amarens

    Amarens VIP lid

    24 dec 2009
    11.522
    3.770
    113
    Ze hebben mazzel dat Jaap van Dissel daar Britse variant niet heeft doorgerekend, anders zaten ze ook te wachten op de derde golf zonder versoepelingen. :p
     
    Anouk2005 en Nellie4 vinden dit leuk.
  9. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    8 vd 10 jongeren (tussen 12 en 16) zit tegen burn out aan tgv de corona crisis. Dit vind ik echt heel schokkend om te lezen en zegen mezelf dan maar dat het hier in huis goed gaat met puber.

    https://www.ad.nl/gezond/tachtig-procent-van-jongeren-zit-door-corona-tegen-burn-out-aan~aaa7d954/

    In vraag me af of ze bij het bepalen van het beleid om corona tegen te gaan ook met al dit soort zaken rekening houden als ze maatregelen opleggen. Zullen dit soort zaken ook op de weegschaal worden meegenomen om te beslissen of een maatregel meer goed dan slecht doet? Of zal die weegschaal puur bestaan uit economische belangen VS. Volksgezondheid (in de vorm van corona).
     
    Jaimio en Amarens vinden dit leuk.
  10. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.144
    23.228
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Ze zullen het vast meewegen, maar het gaat om de aantallen in het ziekenhuis en de ic, en daar wijkt tot nu toe alles voor.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  11. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Wat een onzin :)

    @Snoopy1983 wij zitten al sinds november in een veel strenger 'regime' dan Nederland. Toen bij jullie de winkels nog open waren, waren die bij ons al lang dicht. We hebben al in november een verlengde herfstvakantie gehad (1 week) en sindsdien zijn alle hogescholen en universiteiten volledig over op afstandsonderwijs en de middelbare scholen (VO) op deeltijds afstandsonderwijs. Lagere scholen en kleuterscholen zijn (behalve in die week verlengde vakantie) wel altijd open gebleven.
    Volgende week is er voor het middelbaar onderwijs opnieuw een 'afkoelweek' met volledig afstandsonderwijs.

    Op sociaal vlak mogen wij al sinds begin november nog maar 1 'knuffelcontact' bij ons thuis uitnodigen, en die persoon moet 6 weken dezelfde blijven. Kinderen tellen hier ook in mee.
    Alle andere contacten kunnen alleen buiten op afstand, met max 4 volwassenen samen.

    Winkels zijn terug open met vrij strenge regels sinds december, musea zijn op reservatie ook open.

    Dit alles heeft ervoor gezorgd dat we al sinds december op een plateau zitten van rond de 2000 besmettingen per dag met een positiviteitsratio van rond de 5,5%. Dus ja, het gaat hier wel 'beter' dan in de buurlanden, maar het gaat hier ook niet 'goed' en het is een heel fragiel evenwicht. De laatste week daalden de sterfgevallen en de ziekenhuisopnames wel weer (die laatste stabiliseren nu weer, maar er liggen wel voor het eerst sinds half oktober minder dan 300 covid patiënten op de IC).

    De Britse variant circuleert hier ook, ging twee weken geleden ineens heel snel en toen zijn ze bij clusters heel intensief gaan testen (ook in scholen, volledige scholen testen na 2 of 3 besmettingen) en nu lijkt de verspreiding weer wat trager te gaan.

    Met de krokusvakantie in het vooruitzicht is reizen ook volledig verboden.

    De opening van de contactberoepen is een gok, ze hebben altijd gezegd dat dat het eerste was waar ze naar zouden kijken dus de druk was behoorlijk hoog. De virologen zijn het er niet mee eens, dus we zullen zien wat het geeft...

    Opening van de dierenparken, campings en vakantieparken was vooral onder druk van de raad van staten, omdat musea en hotels wel open zijn was die sluiting niet langer houdbaar.
     
    Trirani, Snoopy1983 en juf1987 vinden dit leuk.
  12. Amarens

    Amarens VIP lid

    24 dec 2009
    11.522
    3.770
    113
    Nee want middelbare scholen zijn dicht en er is geen enkele zicht op heropening. Gezien zijn uitspraken maakt Slob zich ook geen zorgen, het is allemaal heel normaal en wij moeten vooral ontspannen mee omgaan.
     
  13. Snoopy1983

    Snoopy1983 VIP lid

    11 feb 2008
    9.543
    4.729
    113
    Vrouw
    Duidelijk dank je wel!:thumup:
    Ja die bubbel dat zal ook zeker geholpen hebben, iets wat ze hier ook wel hadden mogen doen vind ik.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  14. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Ohja aanvullend, hier is ook al sinds november een avondklok/nachtklok van kracht. In Vlaanderen vanaf 00u, in Wallonië vanaf 22u.
     
  15. Amarens

    Amarens VIP lid

    24 dec 2009
    11.522
    3.770
    113
    @Pinkie88 weet je wat onzin is? Op basis van rekenmodellen en modulatie scholen dicht houden en mensen vooral bang blijven maken. Maar daarover zullen wij vast van mening verschillen.
     
    RoAn1981 vindt dit leuk.
  16. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Daarover had ik het niet, ik had het erover dat je de verschillen tussen België en Nederland toeschrijft aan het feit dat iemand wiens mening jij niet deelt de scholen niet wil openen.

    Ik ben de grootste voorstander van het openhouden van scholen, en ik hoop echt dat ze in Nederland open gaan en blijven.

    Maar doen alsof het verschil tussen België en Nederland zuiver een kwestie van beleidskeuzes is, en dat de situatie eigenlijk gelijk is, is onzin.
    De situatie is hier nu beter, alle reguliere zorg gaat al sinds december weer door, de scholen zijn (halftijds) open, maar daarvoor zijn zeer strenge beleidskeuzes gemaakt.

    Geen eindeloos gejammer hier over geen zwemlessen en een avondklok, of geen drie mensen meer mogen uitnodigen in je huis om een verjaardagsfeestje te mogen geven.
     
    chrystel73, Felice, Luckyme96 en 9 anderen vinden dit leuk.
  17. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    13 sep 2014
    9.446
    4.241
    113
    Het wordt inmiddels kiezen tussen doden door wachtlijsten of Corona doden...

    Hoe erg is het als je al maanden op de wachtlijst staat voor iets wat echt wel levensbedreigend kan zijn en als die Corona patiënten voor moet laten gaan.

    Onmenselijke keuzes die er gemaakt moeten worden. Je kunt alleen mensen die zorg nodig hebben ( ook psychisch) niet maar laten wachten. Daar creeer je steeds meer depressies en uiteindelijk doden mee
     
    Jaimio en olleke vinden dit leuk.
  18. olleke

    olleke Fanatiek lid

    8 mrt 2012
    4.842
    4.103
    113
    Precies je laatste alinea:thumup:
     
    Neuzeke vindt dit leuk.
  19. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    22 apr 2019
    18.357
    30.646
    113
    Vrouw
    Weet je wat onzin is.
    Roepen dat ze nooit goed voorbereid zijn.
    En dan boos worden als ze een keer wel vooruitkijken.
     
    Felice, Pinkie88, Luckyme96 en 5 anderen vinden dit leuk.
  20. Amarens

    Amarens VIP lid

    24 dec 2009
    11.522
    3.770
    113
    Heb je het over jezelf?
     

Deel Deze Pagina