Heropening basisschool en temperatuur

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door justme1974, 9 feb 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.494
    8.643
    113
    Vrouw
    Blij te weten dat onze kinderen inmiddels op een nieuwe school zitten waar het ventilatiesysteem erg goed is. De ramen mogen daar niet eens open ;) Dat schijnt niet goed de zijn voor de luchtcirculatie ;) Hier liepen ze gister dus op sokken in de kleuterklassen.
     
    2littlemonkeys en Zara75 vinden dit leuk.
  2. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.507
    8.435
    113
    Goed dat je daar voor open staat!

    Als ik vooraf zou mailen, had ik bijv. zoiets gevraagd: Hoe is de ventilatie / temperatuur in de klas geregeld als ze weer naar school gaan gezien de winterkou?
    Eventueel aangevuld met: Want dan kunnen we er met de kleding van zoon/dochter rekening mee houden.

    Zo stel je een open vraag: Hoe is het geregeld?
    Je eigen idee er over hoef je dan niet te benoemen. School heeft dan alle ruimte om te antwoorden.
    Met de tweede opmerking weet school dat je er wel bij stil staat en het graag wilt weten.

    Mocht er nou een antwoord terugkomen van: de ramen staan de hele dag open en we denken iets van 15/16 graden.
    Ja, op dat moment kun je gerust mailen dat je dat wel erg koud lijkt. En dat evt. toelichten.
     
    GossipGirlxoxo, soovi, Neuzeke en 2 anderen vinden dit leuk.
  3. linkiepinkie

    linkiepinkie Niet meer actief

    Dit is ook mijn mening. Waarom al op voorhand druk maken over de temperatuur? Denk dat ze genoeg aan hun hoofd hebben de eerste opstartdagen weer. En de leerkracht gaat daar echt niet staan blauwbekken. Dat zijn ook gewoon mensen.. ;) Gewoon even afwachten dus. Denk zelf dat school zelf ook wel snapt dat het niet vrieskoud moet worden in de klas... en ja in de zomer wordt het te heet in school. Daar kan een school ook niks aan doen. Dan trek je wat kleding uit. Nu zorg je ervoor dat je kind wat extra kleding heeft. Dus wacht af en vertrouw dat het allemaal goed komt.
     
    Zxcvb vindt dit leuk.
  4. Snoopy1983

    Snoopy1983 VIP lid

    11 feb 2008
    9.543
    4.729
    113
    Vrouw
    Ik zou zoiets niet vragen. Waarom? Omdat je erop mag vertrouwen dat leerkrachten dit prima zelf in kunnen schatten. Mocht je kind verkleumd thuis komen is het een ander verhaal maar dit lijkt me sterk. Gewoon lekker warm aankleden.
    Ik denk dat scholen gek worden van alle mailtjes die ze op een dag krijgen. Zo kreeg onze school al vragen over hoe ze het gaan doen terwijl de persconferentie nog moest komen. Ik snap dat echt niet. Tuurlijk mag je je dingen afvragen maar op de meeste dingen krijg je vanzelf antwoord.
     
  5. Zana28

    Zana28 Actief lid

    29 dec 2010
    379
    48
    28
    Hier hebben ze niets gezegd over extra ventileren. Gisteren was de klas van mijn zoon nog thuis, omdat sommige leraren niet konden komen (wonen 45 km weg en hebben ook nog jonge kinderen die waarschijnlijk 's ochtends eerst naar de opvang moeten, soms gaat het op de snelweg nog, maar is juist binnen de stad een probleem). Ik heb daar wel begrip voor.
    Dus alleen de klassen met juffen dichtbij hadden les op school, wij kregen nog een keertje taken voor thuis.
    Wel bericht gehad dat ze eventueel sloffen/sokken mee mogen nemen, zodat de laarzen buiten de klas kunnen blijven. Ze hebben ook weer gym, en ik vroeg mij al af of de gymzaal dan wel was verwarmd....wij gaan het zien. Ik heb nog een extra vest meegegeven, dat kan op school blijven hangen, beter iets wat je uit kunt doen dan niets mee hebben. Mijn zoon is niet zo een koukleum, maar ik zou het ook niet fijn vinden, wanneer hij de hele dag op de tocht moet zitten.
     
    Zxcvb vindt dit leuk.
  6. YaelStone

    YaelStone Fanatiek lid

    5 aug 2019
    2.442
    4.368
    113
    Ik vertrouw op school dat ze het beste met de kinderen voor hebben en dat ze daar naar handelen.
     
  7. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.246
    4.480
    113
    Tenminste, als ik de leerkracht van jouw kind zou zijn, zou ik het zo lezen.

    Gezien de reacties zijn er meerderen ( waaronder ik) die het zo lezen.

    Dochter is vandaag voor het eerst naar school, gewoon broek, shirt met lange mouwen en een dun vestje erover. Als ze vanmiddag zegt dat het koud was kan ze morgen er voor kiezen om nog een maillot aan te trekken en te kiezen voor een dikkere trui of vest. Mocht het daarna nog niet gaan kijk ik wel verder.
     
    linkiepinkie en Zxcvb vinden dit leuk.
  8. Feye

    Feye VIP lid

    26 nov 2013
    6.468
    3.914
    113
    Vrouw
    Haha, mee eens. Als ik soms hoor wat de leerkrachten aan mailtjes krijgen:
    Pietje heeft zijn vriendenboekje op school aan iemand gegeven, maar nu zegt niemand het boekje te hebben en is het boekje kwijt. Wil jij dit oplossen?
    Voor de lockdown vertelde iemand op het schoolplein dat ze juf had gemaild dat ze wilde dat haar dochter naast iemand anders zat, omdat ze geen klik had met dit klasgenootje....

    Bij heel veel dingen denk ik: eerst zien wat er gebeurt/hoe het loopt. Vragen stellen kan altijd nog. Maar vaak lossen deze simpele dingen zich ook vanzelf op.
     
  9. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Hier gisteren gewoon een normale broek en trui, toen ze thuis waren gevraagd of ze het koud hadden gehad - dat was niet het geval. Dus prima.
    Mijn tip; gewoon even vragen aan je kind of het (te) koud was ;)
     
    GossipGirlxoxo, linkiepinkie en Snoopy1983 vinden dit leuk.
  10. 1991Mamavanvier

    1991Mamavanvier Fanatiek lid

    1 apr 2020
    1.689
    1.293
    113
    Vrouw
    Hier heeft de juf wel laten weten te ventileren en warme kleren aan te doen... Dus de jongens een dunne trui met daarover een dikke trui gedaan.. 2 paar sokken.. Maar dit meer omdat ze laarzen aanhebben dus t is meer voor buiten. (ze hebben ook van die ski kleren aan)

    GA vanmiddag vragen of ze 't koud hebben gehad
     
  11. LisbethSalander

    LisbethSalander Fanatiek lid

    1 dec 2015
    2.835
    5.567
    113
    Natuurlijk mag je je zorgen maken over de temperatuur in de klas en je afvragen hoe ze dit gaan doen de komende week.
    Waar mensen over vallen, en wat echt niet prettig is voor de ontvanger van de mail, is dat je naast het stellen van de vraag direct jouw mening geeft. En daarmee dus de ontvanger het lastig maakt om te antwoorden. Deze moet wellicht direct in de verdediging om te melden waarom ze het anders doen dan wat jij verantwoord vindt. En als ze het al zouden doen zoals jij wenst komt het nogal belerend over. Alsof ze zelf niet in staat zijn te bedenken wat een acceptabele temperatuur in de klas zou zijn.

    Dus een vraag stellen mag natuurlijk altijd maar wanneer je de vraag open stelt ( dus zonder jouw mening) komt dat veel beter over.
     
    linkiepinkie, pluk, Felice en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  12. justme1974

    justme1974 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    3.822
    2.003
    113
    Bedankt voor de feedback over het inhoudelijke stuk van mijn mail en mijn vraag daarover. Ik ben van mening dat ik daar toch meer aan heb dan het oordeel over het mogen stellen van een vraag.

    Weet je... voor het stellen van vragen in het algemeen; wat voor de één wel belangrijk is, is voor een ander geen issue. Vragen zijn er om gesteld te worden. Ook wanneer het gaat om de vriendenboekjes bijvoorbeeld.
     
  13. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.611
    2.404
    113
    en met die laatste alinea ben ik het dus juist niet eens. Vragen zijn er ook vaak genoeg om gewoon voor je te houden. Puur omdat het een onnodige belasting of druk bij de ander veroorzaakt. Zeker bij leerkrachten, die zijn alleen maar meer en meer bezig met de ouders managen dan zich met de kinderen bezig houden.
    Ik vind het ook naar je kinderen toe een goed voorbeeld om te zeggen, ben je vriendenboek kwijt, ga in de klas maar goed zoeken. Kun je het niet vinden, evt een app over de klassenapp en anders, ahh super jammer schat, dat soort dingen gebeuren gewoon
    en een dag koud op school, ook dat: super vervelend schat, doen we morgen wat dikkere kleren aan.
     
  14. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.212
    35.978
    113
    #34 suus1983, 9 feb 2021
    Laatst bewerkt: 9 feb 2021
    Als leraren zich ook al met dat soort dingen bezig moeten gaan houden blijft er veel te weinig tijd over voor belangrijke zaken. Laat je je kind vriendenboekjes meenemen moet je zorgen dat ie dat zelf in de gaten houdt.
     
  15. YaelStone

    YaelStone Fanatiek lid

    5 aug 2019
    2.442
    4.368
    113
    Ik kan me voorstellen dat leraren compleet gek worden van ouders die dit ook vinden. En niet alleen daarover mailen maar ook over de plek van het kind, het vriendje van het kind etc. etc.

    Soms vraag ik me af waar het vertrouwen in de leraren gebleven is, natuurlijk zijn er altijd uitersten maar dat zijn meer de uitzonderingen dan de regel.
     
    Aszz, GossipGirlxoxo, linkiepinkie en 3 anderen vinden dit leuk.
  16. Emilie69

    Emilie69 Niet meer actief

    Fijn dat je de moeite neemt om TO echt feedback te geven.
    Zo zou ik het ook doen @justme1974 . Ik snap je punt van 'mag je nu echt niks meer vragen zonder een zeur te zijn?' Ik heb ook soms dat gevoel. School geeft aan dat ze betrokkenheid van ouders waardeert, maar tegelijk 'voel' ik vaak weerstand als ik iets vraag of iets meegeef mbt mijn kind: 'daar heb je haar weer' 'die denkt zeker dat we alleen rekening moeten houden met haar kind', ... Ik heb ondertussen ook al geleerd dat open vragen stellen heel belangrijk is, zonder suggestief te zijn. Soms is het goed aan te geven wat je wilt doen met het antwoord, zodat ze niet het gevoel hebben dat je iets vraagt om het dan te bekritiseren. Bijv. Dan kan ik de kleding van mijn kinderen erop aan passen, dan kan ik mijn kind er op voorbereiden, dan kan ik mijn kind beter helpen met z'n taak, ...
    Het gaat vaak niet om de muziek, maar om de toon! En soms lezen mensen veel meer (of juist minder) in een geschreven bericht.
    Hier heeft de school meegegeven dat de ramen altijd op een kier staan en in de pauze open. Het is dus kouder dan normaal. Kinderen mochten pantoffels, dikke sokken, een fleecedekentje ... mee voor in de klas en ze doen ieder uur 10 minuten bewegingsspelletjes. Ik heb ze nog niet horen klagen!
     
    Felice en Zara75 vinden dit leuk.
  17. Emilie69

    Emilie69 Niet meer actief

    Ik vind wel dat een vraag stellen, geen verdoken vorm mag zijn van 'zeggen wat iemand moet doen'.
    Als ik vraag hoe de juf de plaatsen geeft aan de kinderen. Is dat niet omdat ik wil dat ze Pietje naast mijn kind zet en niet Jantje. Dan wil ik dat gewoon kunnen uitleggen aan mijn kind zodat duidelijk is waarom hij nu naast Jantje zit terwijl hij liever naast Pietje zat. En dat dat volgende keer anders kan zijn.
    Als ik vraag aan de juf hoe het gaat met vriendenboekjes, dan is dat niet omdat ik vind dat de juf dat maar allemaal moet regelen. Dan wil ik weten hoe het zit zodat ik mijn kind kan attenderen op het feit dat zij haar vriendenboekje zelf terug moet vragen.

    Dus vragen stellen mag en kan over alles wat jij belangrijk vindt, als jij iets wilt doen met dat antwoord. Niet als je met het antwoord eigenlijk wil dat de juf iets doet. Dan ga je gewoon in gesprek en bekijk je samen of wat jij wilt van de juf, haalbaar is. Dat doe je niet onder het mom van een vraag, maar ik weet eigenlijk al dat ik wil dat jij ..... (ervoor zorgt dat het minstens 19 graden is, ervoor zorgt dat mijn kind naast Pietje zit,...)
     
  18. Tassie74

    Tassie74 Fanatiek lid

    23 mei 2011
    3.328
    681
    113
    Utrecht
    Bij de school van mijn dochter hebben sommige leerkrachten tegen de afspraak in de hele dag ramen open gehad. Er zijn blijkbaar vaste momenten afgesproken waarop er gelucht moet worden, maar dus niet de hele dag door.
    Kinderen uit de klas van mijn dochter hebben het gisteren echt koud gehad.
    De schoolleiding heeft het goed opgepakt en er zal vanaf vandaag op gezette tijden/momenten gelucht worden.
     
  19. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.611
    2.404
    113
    ja maar feit blijft dat als iedereen maar heel veel vragen blijft stellen aan de leerkracht (ook al zijn ze nog zo vriendelijk en open geformuleerd) het de juf wel heel veel tijd kost om te beantwoorden.
    Vroeger toen wij naar school gingen, was er helemaal niets als email. Je sprak de leerkracht alleen aan bij heel dringende zaken en dan moest je mee naar binnen dus die drempel lag heel hoog. Verder kon je eens een briefje aan je kind meegeven, pietje moet vandaag om 2 uur naar de huisarts dus die wordt eerder opgehaald, oid.
    Ik vind het heel jammer dat leerkrachten tegenwoordig zoveel tijd kwijt zijn aan randzaken, die nauwelijks iets met onderwijs te maken hebben
     
    Aszz, Suzy85, linkiepinkie en 5 anderen vinden dit leuk.
  20. Zara75

    Zara75 VIP lid

    10 jul 2007
    12.032
    6.135
    113
    Happyland
    Ik ben het met je eens hoor!
    Ik heb me er ook druk om gemaakt. Ik werk zelf in een pand dat nauwelijks verwarmd is en ik ben in beweging en moet me toch dik aankleden.
    Laat staan als je stil moet zitten, uren per dag.
    Ik vond het niet leuk om mijn kind naar te moeten brengen, zag inderdaad in alle lokalen ramen open en dat met -6.
    Ik heb mijn dochter een maillot aangetrokken met een skibroek. En een longsleeve met dik vest eroverheen. Ze heeft het niet koud gehad en wilde vandaag hetzelfde aan.
    Er waren wat kinderen die het koud hadden, die zaten ongunstig bij het open raam. Dat raam is niet dicht geweest.
    Een mailtje naar school toe vind ik niet gek. Ze verwachten dat kinderen al met snotneus thuis blijven, maar ramen staan open. Bij sommige kinderen zal de weerstand toch achteruit gaan waardoor ze bevattelijker worden voor virussen.
    Het is gewoon een rottijd, snap dat er gelucht moet worden. Maar de hele dag een raam open in de vrieskou, pfff..
     

Deel Deze Pagina