Zo weet ik er ook nog wel eentje uit het eerste bericht: de jongen die zelfmoord heeft gepleegd? Verschrikkelijk, zijn ouders hebben een interview gegeven in het Parool. En dan blijkt er echt wel meer aan de hand te zijn dan een probleem met de lockdown.... Het is allemaal niet zo zwart-wit. Gelukkig zit ik niet op facebook. Krijg altijd spontaan jeuk van dit soort superlatieve berichten.
Die 533 mensen op de IC zijn Corona patiënten. Daarnaast liggen nog de andere patiënten. Als je op de site van NICE kijkt zie je dat in 2019 (voor Corona dus die lagen er nog niet) bijna 74.000 patiënten op de IC lagen. Gemiddeld ligt een IC patiënt er (geloof ik) 3 dagen. Dus dat is per dag gemiddeld nog een dikke 600 andere patiënten. Dan wordt het best krap als je bezetting 1150 bedden (n niet opgeschaald) is en je er 125 vrij wilt hebben voor onvoorziene omstandigheden, zoals ongevallen.
Als je die dingen niet hebt (wat je je waarschijnlijk en gelukkig niet voor kunt stellen) dan zijn dat inderdaad luxe dingen! Tenminste, telefoon en internet. Eten en dak boven je hoofd lijkt mij ook behoorlijk belangrijk. Voor de mensen waar @HappyRabbits denk ik op doelt zelfs luxe. Onderwijs hebben kinderen zeker recht op, maar in die landen werkt dat niet eens zo. Dus ben het wel met haar eens dat wij t.o.v. die mensen in een luxe positie zitten.
Ja de totale bezetting kan ik nergens vinden eigenlijk.. Maar ik vind het triest dat voor in principe zo weinig mensen, het hele land al bijna een jaar met allerlei maatregelen zit. En in hoeverre alle maatregelen werken heb ik ook mijn twijfels over.
Volgens mij gebeuren die gesprekken gewoon, zoals altijd. Het lijkt me sterk dat artsen plots een andere manier van werken hanteren omdat iemand covid heeft. Als er in het algemeen een probleem is met het moment waarop deze gesprekken gevoerd worden, dan had deze discussie al eerder moeten plaatsgevonden hebben, ook los van de corona pandemie. En ik dacht dat jullie Nederlandse gezondheidszorg net zo trots was op de open manier waarop dit soort gesprekken gevoerd worden. Getuige ook nu al de opvallende verschillen in opname cijfers tussen bvb Nederland en België. Als je plots nu, in het midden van een pandemie bij een dreigend tekort aan IC-bedden gaat pleiten voor nog meer selectiviteit en druk op de familie en de patiënt zelf om niet behandeld te worden, dan heeft dat in mijn ogen niets met menselijkheid van doen, maar met pragmatisme. Maar goed, daar gaat de discussie in dit topic eigenlijk helemaal niet om, want mijn oorspronkelijke punt was net dat we de maatregelen niet volhouden omwille van de overlevingskansen van die groep kwetsbare mensen, maar wel omdat we onze maatschappij als geheel willen beschermen: zowel economisch als ethisch.
Veel dingen op Facebook zijn tenenkrommend ja, veel sensatie, een artikel met een shocking headline bijv (bij het lezen blijkt het allemaal niet zo shocking). En ben er ook helemaal niet van om zulke aandachts posts te delen. (Vraag me nu ook eigenlijk af wat het doel is geweest om het hier op zp te delen) had kunnen weten dat er discussies op komen. Maarja dan blijf ik erbij dat ieder zo zijn mening en kijk op dingen mag hebben.
Het is nog nooit eerder gezegd natuurlijk maar zonder die klote maatregelen (want JA, dat zijn het inderdaad) zouden het er niet "maar zo weinig" zijn... Wanneer gaat men dit nou eens begrijpen. Kom eens gezellig een dagje meekijken op de spoedeisende hulp, acute opname afdeling en ic. Wellicht vallen er dan eens wat oogkleppen af. "
Realiseer je je hoeveel IC-bedden er nodig zouden zijn zónder maatregelen? Dan kun je ook weten waarom er maatregelen zijn.
Flauwekul... Als ts geen tegengas of andere meningen wil hebben, moet ze het niet op een openbaar forum plaatsen. Net zo goed als dat jij het ermee eens mag zijn, mogen anderen ook hun mening erover geven. Of ts moet de topic titel veranderen in ‘reageer alleen als je het met me eens bent’. Dus steeds dat gezeur dat je niks mag zeggen, is echt flauwekul. Je mag van alles zeggen/denken, maar daar mogen anderen dan ook weer wat van zeggen/denken. Dat werkt natuurlijk 2 kanten op. Deze post krijgt waarschijnlijk kritiek om dat meer mensen het er blijkbaar mee oneens zijn, dan dat er mensen zijn die het er eens mee zijn. Deze post krijgt wat mij betreft kritiek omdat het een complete eenzijdige opsomming is, die de andere kant van het verhaal buiten beschouwing laat. En dat laatste is ook die eeuwige manipulatie: als je het niet met me eens bent, ben je niet kritisch, ben je een ja knikker etc. Als je dat nodig hebt om je eigen argumenten kracht bij te zetten, zegt dat imo ook wel iets over je argumenten...
Iets met voortschrijdend inzicht ten tijde van een pandemie van een nieuw virus? Dus toch niet zo gek dat ze dat vorig jaar nog niet konden bedenken. En misschien dat artsen vorig jaar er ook nog helemaal voor gingen, maar zich nu steeds meer afvragen of het wel juist is wat ze doen.
Tja... dat is het hele idee van de maatregelen, om de bezetting van de Corona patiënten op de IC zo laag mogelijk te houden. Beetje mosterd zie ik nu...sorry
Ik heb geen idee want dat is niet gebeurd. Maar ik vraag me af waarom er niet gericht beschermd kan worden.
Ja dat is zeker waar, je hoeft het er niet mee eens te zijn. Maar mensen worden zo vijandig en agressief i'm sorry
Hoe wil je dat doen? Veel meer dan miljoen risicopatienten? (Even los t van t ruk vaccinatiebeleid.... Dat is gewoon in en in triest en de ene misser na de andere..)
Ik bedoel juist te zeggen dat op het eerste gezicht het lijkt alsof we in luxe leven, aangezien we allerlei luxe zaken zoals, telefoon, internet, heel veel spullen hebben Maar als je dan bedenkt dat we beroofd worden van de vrijheid om sociale interactie aan tegaan met andere mensen, om fysiek en emotioneel met anderen verbintenis aan te gaan, we juist in een essentiele, levensbelangrijke basisbehoefte worden beknot
Hoezo voortschrijdend inzicht? Denk je dat het voor een IC-arts nieuw is om mensen met onderliggende gezondheidsproblemen en een levensbedreigende ziekte op te nemen en een gesprek te voeren met deze patiënt en zijn naasten over overlevingskansen en levenskwaliteit? Covid is daarin echt niet nieuw of zo bijzonder. Het enige verschil is dat er in een pandemie veel meer patiënten zijn. Als je dat als basis gebruikt om te zeggen dat men nu dus sneller bovenstaande gesprekken moet voeren, dan scheelt er iets. Dan doe je dat alleen maar om je IC-bezetting te verminderen. En als je dat doet vooraleer het effectief heel erg nodig is (dus in code zwart) dan offer je in mijn ogen mensen op en ik vind dat ethisch verkeerd. Maar kijk, dat is ook maar mijn mening hé - je hoeft het daar niet mee eens te zijn, maar je gaat me ook niet van het tegendeel overtuigen. DISCLAIMER aan iedereen die dit nu gaat quoten en zeggen dat we nu ook mensen opofferen door de buitenproportionele maatregelen en dat de wachtlijsten van de GGZ ellenlang zijn, doe de moeite niet en lees even mij vorige posts voor een reactie daarop.
Omdat mensen anders denken dan jij betekent niet dat iemand niet intelligent is. De groep mensen die veel moeite hebben met ja en amen zeggen wordt steeds groter. Waarom moeten die stil blijven? Het lijkt mij juist belangrijk om ook die mensen te horen..
Het is gewoon moeilijk punt. Vorige zomer hoopte we op een kerst met familie en ons ding weer kunnen doen. Als je het nu mag geloven dan misschien gaan we weer richting kerst dat we misschien weer gewoon ons ding kunnen doen. Verwacht word dat het in het najaar iedereen gevacineerd is dan nog een aanloop om te zien of het voldoende is. Best erg toch. En daarbij vind ik het maar raar dat de mensen gepaseerd worden door carona. Mensen die chemo nodig hebben om te leven kunnen nu moeilijk geholpen worden Of een lullige operatie kan niet. En zo door. Ik heb begrepen dat er ergens een schip is een ziekenhuis die nu niets doet. Meer die aan land en laat die gebruiken voor deze mensen..
Maar niet alle risico patiënten zien zichzelf ook als risico patiënt. Laat een ieder voor zich dat invullen. Niet dat zij zich dan maar moeten afzonderen, maar dat er dan bijv. enkel in verzorgingstehuizen voor wordt gekozen om een medisch mondmasker te verplichten. (En niet zomaar zo'n stoffen ding wat Jan en alleman nu draagt). Een 'ouder/kwetsbaren uurtje' in de winkels vind ik ook helemaal niet verkeerd. Maar een complete samenleving een jaar lang (of nog langer, wie weet hoe lang het nog duurt) stil te leggen, vind ik echt ver gaan.
Maar heb je eigenlijk wel een idee hoe groot de groep is van mensen die als risico patiënt gezien worden? Dat zijn echt veel mensen en daar ga je er idd vinden die zeggen dat ze zich niet als risico patiënt zien maar of die groep het grootste is? Ik draag toch graag zorg van de risico patiënten hoor. Ik zou niet mogen dromen dat opa ziek word, door 1 van ons.