Oncologische zorg gaat door, zelf nu hier de afdeling getroffen is door corona, en bepaalde afdelingen gesloten zijn. Zijn de afspraken na andere ziekenhuizen in de buurt verplaatst.
Bij een nieuwe ziekte is het toch niet bekend van tevoren hoe een patient herstelt na een IC-opname? Het gaat niet om het gesprek voeren, maar om over welke patient je wanneer een gesprek voert. De situatie is nieuw. Dat nieuwe maakt het ook direct ingewikkeld. Vanuit de politiek en media veel aandacht. Dus wellicht dat ze (te) terughoudend zijn geweest in de knoop doorhakken? Ik zou het me zo kunnen voorstellen.
Ja ziekenhuis hier bereid zich voor op code zwart. Poli’s gaan wel door nog, maar veel al weer telefonisch. Afdeling gyn ploegendiensten ene week die en andere week andere ploeg. Zodat alles door kan blijven gaan rondom bevallingen. Poliklinische bevallen met eigen verloskundige kan nu alleen tijdelijk niet meer.
Maar nu inmiddels is er toch ook steeds meer immuniteit? Waarom moeten de maatregelen dan nog steeds zo heftig blijven.. Stel na de zomer van 2021 piekt het virus weer, moet dan weer alles op slot? En in de winter van 2022 krijgen we een heftig griep seizoen net als 2017/2018. Dan gaan we ook weer met mondkapjes lopen? Of eindigt de maatregel van mondkapjes nooit meer?
Poliklinisch bevallen kan niet meer? Jeetje. Verplicht medisch dan? Of hoe gaat dat dan als je poliklinisch wil?
En voor zover dat nu wel geweten is, zullen artsen daar hun gesprekken wel aan aanpassen neem ik aan. Zoals een goede arts steeds doet. Getuigt imo van weinig vertrouwen in IC-artsen om ervan uit gaan dat ze niet deskundig genoeg zijn om te bepalen wanneer en hoe ze een dergelijk gesprek moeten voeren. Jij noemde het zelf 'een goede manier' om de IC te ontlasten, op dat moment gaan het dus niet meer om een realistisch scenario schetsen voor patiënten en familie, maar om druk uitoefenen op mensen om zich niet meer te laten behandelen om ruimte te creëren in de zorg. Maar nogmaals, ik vind dat niet ok, maar het is prima om daarover van mening te verschillen.
Ik lees ‘m als poliklinisch mag wel, maar zonder je eigen verloskundige. Da’s opzich geen gekke maatregel als je bedenkt dat extra bezoek/begeleiders ook niet mag tijdens je bevalling
Uitwijken na andere ziekenhuizen in de buurt. Of bevallen met het personeel van ziekenhuis ipv eigen verloskundige.
Die luxe zorgt er juist voor dat veel dingen dus wel kunnen, zoals onderwijs, je dagelijkse boodschappen, facetimen met vrienden, dus gewoon in contact blijven. Je vergeet dat de mensen die in de zogenaamde arme landen worden dit níet hebben, náást alle beperkingen vanwege corona. Sorry, maar simpel gezegd zitten wij dan in een luxepositie ja. En mijn kind komt aan contacten niks te kort, we knuffelen hem zo vaak dat hij er soms moe van wordt. Neem aan dat jii dat ook doet bij jouw kinderen? En die sociale interactie kan op zoveel creatieve manieren wel. Het zal voor veel mensen heel zwaar zijn, dat zal ik nooit ontkennen. Maar ik vind ook dat we het soms best eens in perspectief mogen zien.
Sorry, ik moet hier heel hard om lachen. Ik heb werkelijk nog nooit zo’n soort bericht gedeeld of geliked. Ik doe sowieso weinig op FB, maar deze vond ik pakkend. En niet om aandacht te vragen voor mezelf, want ik hou helemaal niet van aandacht, maar wel voor de overige problematiek. Natuurlijk staan er tussen de regels ook dingen die ik overdreven vind, maar het ging mij om het totale plaatje. Ik vind het gewoon veel te ver gaan! Een aantal maatregelen moeten voorlopig blijven, maar sommigen zijn gewoon de grootste onzin. En het is natuurlijk heel zuur om je bedrijf kapot te zien gaan door regels die eigenlijk totaal geen nut hebben.
@Spectre Je schrapte wat je schreef maar ik las het. Volgens mij weet je dat zelf ook wel. Dat bepaalde regels lossen voor problemen zorgen en het slechter gaan maken Met maatregelen is het al moeilijk. Wat zou het dan zonder maatregelen vlot lopen.
En geef dan eens, in plaats van zo'n emotionele tirade, een volwassen uiteenzetting over welke maatregelen volgens jou 'natuurlijk' de grootste onzin zijn en waarvan het niet langer toepassen ervan de drama's in jouw eerste post zal verminderen?
Wat dacht je van, het ziekenhuis ligt vol? Men wil zo weinig mogelijk niet-personeelsleden weten uit het ziekenhuis om geen besmettingsgevaar binnen te brengen? Offfff.. om zwangere vrouwen te pesten natuurlijk, dat kan ook.
??? Ik zal niet zeggen dat ik het altijd bij het rechte eind heb hè en soms wil ik iets typen maar bedenk ik me later ook. Net als dat je dingen zegt zonder erover na te denken en later toch spijt hebt.. Ik weet niet wat het zou doen als je de maatregelen nu los laat (of na de zomer) , gewoonweg omdat het niet geprobeerd is.
Dat gaf ik ergens hierboven ook aan Extra bezoek/persoon bij de bevalling mag ook niet. Zo min mogelijk beweging binnen het ziekenhuis en zo min mogelijk mensen in het ziekenhuis. Deze maatregel is wat dat betreft dus hartstikke logisch. En tuurlijk is het jammer als je “eigen” verloskundige je bevalling niet mag doen, maar zo gaat het over het algemeen ook voor iedereen die al medisch is (daar zit doorgaans een heel team achter en heb je niet één of enkele gezichten tijdens je zwangerschap). Het is wat het is...
Sorry maar ik persoonlijk snap deze maatregel dan bijv. niet. Toen ik poliklinisch ben bevallen, ben ik niet in aanmerking gekomen met ziekenhuis personeel. En doorgaans als je medisch wordt, gaat je eigen verloskundige ook weg.