Precies. Ik wist ook niet eens dat hij er was. Maar ze horen corona nieuws via ons, via Nieuwsbegrip en soms via het Jeugdjournaal. En dat vind ik wel genoeg. Als ik eerlijk ben baal ik soms al wat ze via Nieuwsbegrip op school allemaal al horen en lezen. Laat die kinderen toch kinderen zijn, denk ik dan. Maken ze zich weer zorgen over het uitsterven van de noordelijke witte neushoorn of de Britse variant van Covid.
Ik ben geen groot fan van Rutte en De Jonge. Maar ik kan weinig mensen bedenken die deze crisis echt beter aangepakt zouden hebben. En heel wat mensen waarvan ik verwacht dat ze het veel slechter zouden doen.
Scholen zijn terug open, dus mss terug meer testen die afgenomen worden? Of mss het feit dat vorig weekend echt wel gedaan werd alsof corona er niet was, door heel wat mensen. Heel plezierig allemaal maar sommige beelden waren er echt over voor mij. Alsof er niets was.
Er was ook minder getest, dus het gemiddelde van vorige week was geen correcte weergave. Maar dalen doet het ook niet...
En jawel hoor, daar is dan eindelijk de 'ontmaskering' van het RIVM dat het oprukken van de britse variant steeds als een doemscenario ons voorhield. Hij blijkt veel minder prominent aanwezig dan voorspeld. Ik zei het al eens eerder hier, het RIVM voorspelde obv een heel slecht model, met maar heel weinig experimentele input, dit scenario en er vervolgens werd dit steeds in de media gezegd alsof het een feit was ('britse variant inmiddels 2/3 van aantal besmettingen ' ed) https://www.ad.nl/binnenland/aandeel-britse-variant-in-nederland-kleiner-dan-eerder-voorspeld~aabb17cd/
De ‘ontmaskering’? Jeetje. Ze stellen het naar beneden bij door nieuwe info. En ze zijn steeds open geweest over dat het lastig te voorspellen is. En allemaal maar gebaseerd op wat ze op dat moment weten. Wees blij dat het blijkbaar meer meevalt en minder ernstig is dan. Ipv nu het RIVM te moeten ontmaskeren. Het zijn geen oplichters of zo hè.
Dat zie je nooit zo snel in de cijfers. Dat duurt altijd een dag of 10. En kan me zelf haast niet voorstellen dat het daardoor enorm oploopt.
Als je kijkt naar het Corona dashboard zie je dat sinds 14 januari de besmettingen stabiel blijven. Soms een beetje meer, soms een beetje minder, maar de trend blijft hetzelfde. Waardoor dat komt? Duidelijk is wel dat er nog steeds geen 'hamer' hebben om het virus past te slaan zoals vorig jaar zomer. En daarom denk ik dat er de komende tijd nog geen versoepelingen in zitten, hoe graag ik ook zou willen.
Daar ben ik ook bang voor Baal er inmiddels van, ben echt corona moe Ik hou me overigens netjes aan de regels hoor Kreeg vanmiddag een berichtje van de vervoerder van mijn jongste zoon dat er een kindje in zijn taxibus zit en besmet blijkt (dan rijst bij mij gelijk de vraag waarom laat je een kind testen? Ik neem aan omdat hij klachten heeft, als dat zo is waarom laat je hem dan alsnog in de bus naar school gaan ) Nja dat terzijde, ik kon dus halsoverkop m'n man bellen dat hij onze zoon van school moest halen omdat de bus niet meer reed en zoon nu 5 dagen in quarantaine moet dus ook niet met een andere bus mee kon.
Pff op moment denk ik echt alleen maar... Laat alles maar gaan want het heeft toch geen zin, besmetting blijven vooral het zelfde.. Maatregelen blijken dus geen enkele zin meer te hebben
Geen enkele zin....? Volgens mij waren de besmettingen in december toch rond de 10.000, lijkt mij een behoorlijk verschil..
Ik denk dat de aantallen een beetje zo gaan blijven. Geen versoepelingen dus helaas. Met deze aantallen is het allemaal voorlopig te behappen in de ziekenhuizen. De enige hoop blijven de vaccinaties. Dat begint nu wel echt een beetje op te schieten. Nu ook bezig met de 63- en 64-jarigen. En 75-80 is bijna aan de beurt. En dat gaan we echt wel merken over een maand of 2. Dan wordt het ook weer voorjaar. Ben bang dat we nog een week of 6 zitten zoals nu.
O van jouw bericht word ik zo blij! Mijn vader is 73 jaar, mijn moeder moet nog even wachten, maar we gaan de goede kant op (even een egopost). Verder ben ik het ook helemaal zat, maar ik begrijp dat we niet kunnen versoepel. Ik knijp in mijn handjes dat de scholen open zijn. Na een weekje wennen, tranen bij wegbrengen en s avonds buikpijn, heeft hij het weer heel erg naar zijn zin, en nu vakantie...
Bij mijn zoon op de bso (binnen zorginstelling, geen gewone bso want die is dicht) zijn 2 begeleiders besmet, 6 anderen worden getest. De kinderen hoeven niet in quarantaine volgens de GGD want het is geen school en de kinderen lopen geen gevaar voor besmetting. Echt schiet mij maar lek. Was die huiskamer een klaslokaal geweest, dan zat zoon in quarantaine en nu hoeven we helemaal niks. Ik vind de logica erg bijzonder.