Hoeveel wassen draai je per week?

Discussie in 'De lounge' gestart door Lottie987, 26 feb 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Majo1983

    Majo1983 Fanatiek lid

    1 feb 2013
    3.688
    2.387
    113
    Vrouw
    Broek
    Ik heb denk ik zo'n 8 wassen per week. 2 volwassenen en 2 kleine kinderen. Heb een grote trommel en zorg altijd dat hij vol zit. Als ik geen volle trommel heb gooi ik de kussenhoezen van de bank, dekentjes vd bank, een jas of iets dergelijks erbij.

    Ik was meestal in t weekend en woensdag een aantal machines en tussendoor nog een wasje hier en daar. Ik heb geen droogtrommel dus hang alles op in de waskamer en beddengoed en handdoeken op zolder. Beddengoed, handdoeken, wit of anders een lichte was, bonte was en als er genoeg is ook een zwarte was doe ik apart. Als ik ooit een tussendoorwasje draai gooi ik ook weleens wat wits erin mee als ik maar 1 of 2 dingen heb.
     
  2. Elizah

    Elizah Niet meer actief

    Mn man en 3 pubers douchen elke dag. Mn man voor z'n werk. Hij werkt in de bouw en is echt smerig als hij thuis komt. Oudste dochter is verpleegkundige en doucht ook elke dag. Andere 2 pubers sporten vaak en puberzweet is echt vreselijk.
    Ik en de andere kinderen douchen een stuk minder, dus dat scheelt.

    Kleding wordt gewoon 2 dagen gedragen, niet vies/niet stinken=niet wassen.
    Beddengoed om de week, maar dat zijn dan wel gelijk 4 trommels.

    Ik vind dat wij er echt wel bewust mee om gaan, maar door de grootte van t gezin kom ik echt aan 2 trommels per dag.
    Gelukkig voel ik me er verder niet schuldig over ;)
     
    Gewooniemand, citroenrasp, Relax en 2 anderen vinden dit leuk.
  3. Lafelife

    Lafelife Fanatiek lid

    25 apr 2017
    1.604
    1.064
    113
    Vrouw
    Dat zou best kunnen. Die van mij weegt de was die er in gaat, en ik heb dan ook de kilo’s eerder bereikt met bonte was dan met bv beddengoed. Dan zou ik de wasmachine te vol moeten proppen om aan de negen kilo te komen, maar ik vul de trommel dan ook voller dan ik normaal zou doen, en dat slinkt dan veel meer als er water bij komt. Andersom dus met bonte was, dan geeft ie vol aan, als ik hem ook vol vind. Maar met waar ik vandaan kom, qua trommel grote, is het iig een wereld van verschil.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  4. Sopje1234

    Sopje1234 Bekend lid

    30 okt 2018
    828
    534
    93
    Hier 2 volwassenen en 2 kinderen (14 en 11). Wij doen denk ik iets van 5 a 6 wassen per week.
    Ik sorteer de was niet op kleur maar op temperatuur en maak dus stapels van 30 gr, 40 gr. en van 60 gr. In die van 60 gaan handdoeken, sokken, dekbedovertrekken, lakens en mondkapjes. We doen 3 wassen in het weekend (30, 40 en 60) en doordeweeks ook iets van 2 of 3
     
    linkiepinkie vindt dit leuk.
  5. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.665
    18.730
    113
    Vrouw
    En alles word gewoon ook ruimer.
    Lakens zijn groter, kleding is groter, zoals jij zegt meer douchen, sportkleding,...
    Neen met 4 of 5 wasjes kom je er dan niet (tenzij de kinderen niet sporten en je de lakens niet wekelijks doet natuurlijk).
     
    GossipGirlxoxo, suus1983 en Lafelife vinden dit leuk.
  6. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.370
    21.747
    113
    Helemaal leeg is het hier ook nooit hoor. Soms wel bijna. :D Maar ik ken genoeg mensen die allerlei halve wasjes draaien tot de wasmand maar leeg is. (Tot ie een kwartier later toch weer niet leeg is... :roflmao:)

    Mijn kinderen dragen trouwens een (half) schooluniform en dat scheelt ook wel qua was denk ik.
     
    Gewooniemand, linkiepinkie en Elizah vinden dit leuk.
  7. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.495
    8.417
    113
    Het lijkt soms net zo'n veelkoppige draak :roflmao:
     
  8. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.370
    21.747
    113
    Ik vind het ook erg meevallen voor zo'n groot gezin hoor! :thumup:
     
    Elizah vindt dit leuk.
  9. Relax

    Relax Fanatiek lid

    26 sep 2009
    1.865
    2.057
    113
    Vrouw
    Kleding groter inderdaad :roflmao: Prepuber draagt alleen nog maar van die hoodies. Dat tikt lekker aan.

    Ik was ook niet voor de lol en alleen wat echt vies is.. maar dat is dus wel veel. Mijn kinderen zijn hopelijk niet de enigen die iedere dag buiten spelen, soms uitschieten met een stift, of hun snot afvegen met hun mouw, nog wel eens een ongelukje hebben 's nachts en regelmatig iets morsen bij het eten/drinken/snoepen :$
     
    Gewooniemand, lidu1, GossipGirlxoxo en 2 anderen vinden dit leuk.
  10. Aries

    Aries Niet meer actief

    Ik denk 6-8 keer. Ik was ongeveer twee keer per week.
     
    linkiepinkie vindt dit leuk.
  11. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.818
    113
    Ja die hoodies zijn een ramp en die dragen ze alledrie graag. Dat is heel wat anders dan in de zomer een shirtje.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  12. sidmick

    sidmick VIP lid

    23 jun 2008
    17.803
    4.187
    113
    Tshirt en truien gaan hier dagelijks in de was. Broeken van de jongste ook. Wij en de oudste dragen onze spijkerbroeken 2x, overige broeken 1x
     
  13. TanjaK

    TanjaK Bekend lid

    29 mei 2019
    890
    682
    93
    Vrouw
    Inderdaad de douchehanddoek maar 1x, kleding draag ik ook maar 1x, nooit de volgende dag. En binnen andere kleding dan buiten. Het gekke is dat ondanks het feit dat ik zoveel was, de rekening van water zo laag is dat ze zelfs een keer kwamen controleren of meter wel goed werkte en ik toch flink sopperig ben. Misschien ook niet zo gek als je bedenkt dat ik nooit een kraan laat lopen als ik mijn handen was (en dat doe ik zeker 30 keer per dag) of mijn tanden poets en nooit in bad ga, maar twee keer per dag kort douch. De wasmachine gebruikt ook weinig water en electriciteit, daar hebben we speciaal voor gekozen omdat er zoveel gewassen wordt.
    Electriciteit zit net even lager dan het gemiddelde want ook daar bespaar ik op door alle stekkers uit het stopcontact te trekken als ik iets niet gebruikt, geen tv oid aan laat staan als er niet echt naar wordt gekeken en we warm water hebben via een zonnepaneel.
    We hebben een droger die misschien 3-4 keer per jaar gebruikt wordt, want we hebben heel veel droogruimte buiten en kan makkelijk 2-3 wasmachines per dag buiten drogen.
    Onze auto verbruikt zo'n 20 liter benzine per maand, de verwarming zet ik uit principe alleen aan als het kouder dan 15 graden in huis is. Als je aan het bewegen bent is dat warm genoeg, en als je zit is een extra fleece jack of dekentje behagelijk. Oh, wacht even, dat is weer extra was... :)
    Maar of het echt nodig is om zoveel te wassen, waarschijnlijk niet, maar ik voel me er zoveel beter bij. Het liefst zou ik elke dag schone lakens gebruiken. Ik geniet er echt van om 's avonds tussen de schone lakens te kruipen en als ik met een handdoek mijn voeten heb afgedroogd wil ik daar niet de volgende keer mijn hoofd mee afdrogen als die niet eerst is gewassen.
     
    Muis2009 en MinnieMouse94 vinden dit leuk.
  14. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Ja hier ook een hoodie kind, check!
     
    suus1983 vindt dit leuk.
  15. spruitje80

    spruitje80 Fanatiek lid

    5 jul 2016
    4.696
    4.304
    113
    noord holland
    Gezin van vier personen en ik gok een was of 5 gemiddeld per week?
    Ik was als er een wasmand vol is, of als ik een bed afhaal want dan zit zo'n mand ook meteen vol ;). Ik heb drie manden staan, een bonte, een donkere en een witte was.
    Het scheelt natuurlijk hoevaak je je bedden verschoont, hoevaak je met een handdoek doet, je kleding wisselt en je gordijnen (en dekentjes:p) wast.
    Bedden verschoon ik hier om de week, soms na een week. We klappen de dekbedden altijd open en de ramen gaan open. Handdoeken worden vaak wel twee keer gebruikt (wij hanteren het principe dat we schoon zijn na het douchen). Ondergoed en sokken elke dag nieuw. Maar bovenkleding meestal twee dagen, of het moet niet fris meer ruiken of zichtbaar vies zijn natuurlijk. Spijkerbroek zelfs weleens 3 dagen.
    Gordijnen was ik zelden, misschien 1 keer per jaar? Dekentjes en kussenhoezen van de bank iets vaker maar echt niet elke maand.
    Dus ja dat scheelt natuurlijk veel met mensen die alles één keer gebruiken en in de was doen En bedden/gordijnen/dekentjes etc wekelijks wassen.
    We stinken niet en zijn eigenlijk nooit ziek dus ik denk dat het wel oké is op deze manier :).
     
    linkiepinkie vindt dit leuk.
  16. Friesin

    Friesin Fanatiek lid

    4 aug 2012
    2.260
    721
    113
    Gezin van 4 pers.

    Over het algemeen 1 tot 2 wasjes per dag. Soms blijft de was liggen en dan moet ik op mijn vrije dagen hard aan de bak:p

    Ik was kleur, wit en zwart apart. Ik gebruik ook regelmatig wasverzachter. Heerlijk:)

    Handdoeken (allemaal zwart), beddengoed, theedoeken en vaatdoekjes (alles door elkaar) gaan hier standaard op 60 graden. Een hele enkele keer 90 graden.

    Kinderkleding, nette en fijne kleding gaat op 30 graden op een speciaal programma.
     
  17. Gewooniemand

    Gewooniemand Niet meer actief

    Wij zijn met 2 volwassenen en 2 kinderen.
    Ik kom ongeveer op 9 wassen per week. Dat is incl. beddengoed.
     
  18. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.230
    6.091
    113
    Ik heb ook vaak spontane wasjes. Bijv vandaag 3 broeken/onderbroeken van de jongste ivm diarree, en 2 truien omdat er een glas melk overgegaan is. Die laat ik dan niet liggen tot morgen. ;)
     
  19. lidu1

    lidu1 Fanatiek lid

    28 mei 2018
    1.623
    1.757
    113
    Vrouw
    Dat met die wasmanden op zolder hebben bij ook, ik vind het super handig!
    1 voor 60 graden was, 1 voor donker, 1 voor licht en 1 voor rood.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  20. lidu1

    lidu1 Fanatiek lid

    28 mei 2018
    1.623
    1.757
    113
    Vrouw
    Ik zelf heb elke dag schonen onder en boven kleding aan ivm zweten, knoeiende kinderen enz. Mijn man idem. Onze oudste kids zijn bijna de hele dagen buiten, zo zien ze er dan ook wel uit:roflmao:. De twins kwijlen, knoeien, plassen en poepen nog alles onder.
    Beddengoed minimaal 1 per week(4 grote bedden, 2 kleine bedden). 1 van de oudste heeft vaak ongelukjes waardoor ik toch zeker 2 keer per week alles van zijn bed kan wassen.

    Ik ben zeker niet vies van wassen, houdt erg van lekker geurende kleding maar buiten dat is het ook gewoon nodig in ons gezin.
     
    TanjaK en GossipGirlxoxo vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina