Ik heb het vorig jaar gehad. Ik ben niet in isolatie gegaan en heb gewoon alles met m'n kinderen samen gedaan. Mn kinderen hebben het niet gekregen.
Dit filmpje is idd overduidelijk. Wij zitten nu weer met twee kinderen die getest zijn. In januari kregen wij van de één te horen dat je tot 8 weken na je besmetting niet opnieuw in quarantaine hoeft. Een ander zei weer, "nee, dat is anders, dat is slecht 4-6 weken" Ja, wat is nu correct? Nu zijn de jongste twee aan het snotteren. Bijna 7 weken na positieve test. (Zonder dat ze klachten hadden) ik dus maar gebeld naar de GGD, wat ik er mee aan moest. Zij adviseerden om toch te testen. Hopelijk is het een gewone verkoudheid. Maar ben nu weer bang dat het vals positief kan zijn op oude virus deeltjes.
Dan hangt corona nog gewoon in huis en heb je alsnog grote kans dat je de rest van de familie besmet. Als je meteen na de test in strikte isolatie was gegaan, dus in een ander huis of bijv op zolder met eigen wc, eten wat voor de deur gezet wordt enz dan hadden je kinderen na een negatieve test naar school gemogen. Op de manier die jij nu doet niet. Want het hangt gewoon in huis. Lijkt me niet dat je alles wat je aanraakt meteen achter je aan ontsmet. En die ggd's die kletsen maar wat. De ene zegt dit en de andere zegt dat.
Oei wat vervelend dat je nu opnieuw weer zit. Van de week vertelde de GGD idd testen binnen 8 weken is niet zinvol. Tenzij je 24 uur na volledig klachtenvrij weer opnieuw klachten krijgt. Maar een snotneus is natuurlijk zo weer opgelopen. Je zit nu op bijna 7 weken na de laatste keer, dat is lastig idd. Even testuitslag afwachten en anders toch nog even contact opnemen met het nummer waar je net vragen terecht kunt. Spannend en onzeker dit..
Wij hebben het begin april gehad. Konden toen nog niet testen. Maar in contact geweest met iemand die achteraf toen besmettelijk bleek te zijn (waren benauwd, pijn op de borst, hoofdpijn, erg moe en spierpijn). Alleen onze jongste van toen twee kreeg ook klachten. Is heel, heel ziek geweest (wel een longpatient trouwens). Andere twee geen klachten gekregen toen.
Ja dat is dus lastig... de ggd geeft wisselende adviezen hierin. Hier zei de ggd dat je het beste gewoon thuis kon blijven tot de ander klachtenvrij was. Ook al had ik tegelijk met hem corona. Ik was iets eerder klachtenvrij maar de ggd adviseerde mij toch thuisblijven.
Dan hadden wij met zijn allen 4 weken thuis moeten blijven Terwijl de eerste die hier in huis corona kreeg na een week uit quarantaine mocht. Hij ging dus alweer 3 weken naar school voor de laatsten uit quarantaine mochten.
Heel spannend en onzeker. Het ene moment denk ik: kun je zonder dat je klachten hebt gehad idd nog 8 weken positief testen? Een ander moment zit ik weer: wat als ze nu positief testen? Is het dan oud virus of niet? Want dat is van belang voor veel mensen: 2 volledige schoolklassen, een paar leerkrachten en ons gezin. Slechts een man of 60 Welk nummer kun je bellen met je vragen?
View attachment 681898 Ik zou ook eens vragen of het zinvol is om een test te doen waarin ze de antistoffen kunnen zien. Hier komt altijd een bezorgster die bloed doneert en heeft nu na 6 maanden geleden positief te zijn geweest nog steeds antistoffen in haar bloed. Zij vertelde dat ze nu dus niet besmet kan raken met covid. Ik zou eens informeren bij de GGD of desnoods de huisarts of ze niet kunnen kijken of je kinderen nog antistoffen hebben in hun bloed. Stel dat ze toch positief testen, dan is het vals positief lijkt mij. Anders zitten straks 60 man thuis voor een vals positieve test..
Dank je wel. Helaas is het nu weekend, dus met de HA overleggen gaat nu niet. Maar dat nummer bellen is nog wel een idee ja.
Ik word een beetje gek van die ggd. Klasgenoot van mijn kind nu positief. Zij is per ongeluk Van de week op school geweest terwijl ze nog in quarantaine moest zitten ivm besmettingen in het gezin en zelf niet getest. Nu blijkt ze dus toch positief. Geen klachten, dus Ggd zegt; klas hoeft niet in quarantaine. echt, schiet mij maar lek!
Tja, echt weer zo'n advies van niks. Zo raar! Ik vraag me wel af of een kind zonder klachten heel besmettelijk is voor anderen. Maar dan nog. We willen allemaal dat de besmettingen minder worden. Dus moet je elk 'lek' zien te dichten. Ga je jouw kind nu toch testen of niet?
Dit is idd een raar advies, maar dit volg je als directie zijnde toch niet op? Je hebt toch zelf ook nog een gezond verstand. Snap niet dat een school niet even contact opneemt met de GGD om aan te geven dat ze dit gekke advies gekregen hebben en er misschien sprake is van miscommunicatie. Wel raar als een school dan denkt, oh nou het zal wel.. je hebt toch ook verantwoordelijkheid tegenover je leerkrachten en leerlingen.
Als ik dit zo lees verbaasd het mij niets dat de cijfers oplopen met de tegenstrijdige adviezen van de GGD, ik zou zeggen: better safe than sorry, ik zou mijn kinderen nooit naar school laten gaan met een positieve test binnen het gezin. Alleen als zoals @siriel het geregeld heeft. Isolatie binnen hetzelfde huis zie ik meer dat je de kans op besmetting verkleint, en de duur van de quarantaine, maar pas als iedereen 24 klachtenvrij is of negatief heeft getest na 5 dagen zou ik weer naar buiten gaan.
Nee, hij zit in de kleuterklas en wil ook echt niet. Ik hou hem maandag denk sowieso thuis, juf is nu ook getest, daar is de uitslag nog niet van bekend. Het liefste hou ik hem nu thuis, maar ik moet einde vd week ook werken en mn werk ziet me aankomen. (Werk in hetzelfde gebouw ook). Dus ik weet even niet wat ik ga doen.
Ja idd. Heel stiekem hoop ik gewoon dat de juf positief is, dan is er duidelijk dat ze alsnog in quarantaine moeten. Maar ik gun het haar niet natuurlijk, dus voelt een beetje dubbel en egoïstisch Maar hieruit begrijp ik dus dat de ggd ook gewoon vind dat iemand zonder klachten niet besmettelijk is. Maar als ik dan net weer een nieuwsbericht lees over een school in Enter, heel veel kinderen besmet, allemaal niet ziek (britse variant)
Ik moet ook heel eerlijk zeggen dat Ik het idee heb dat veel mensen helemaal geen zin hebben om hun eigen verantwoording te nemen. Althans wat ik links en rechts hoor en lees .... veel mensen denken er wel héél makkelijk over en vinden het al wel snel goed. Ja dan blijven alle maatregelen voorlopig gewoon voor wat ze zijn ben ik bang.
Ooooh wat slecht... Hier hadden we dus geen enkel kind met klachten op school. En toch een flinke uitbraak. Kinderen zonder klachten geven het echt wel door.