Het kan een innestelingsbloeding zijn inderdaad! Ik heb dezelfde vraag laatst ook gesteld. Ik werd helaas ongesteld op 6/7 dpo. Ik duim voor jou op beter nieuws
Eerste IVF poging. 12 maart eerste terugplaatsing. Start op 3 dpo. 3 dpo: niks, alleen nog last van eierstokken (punctie) 4 dpo: niks, alleen nog last van eierstokken (punctie) 5 dpo: lichte krampjes baarmoeder. Nog last van eierstokken (punctie) 6 dpo: lichte krampjes baarmoeder. Een paar keer een paar seconden misselijk geweest. Nog last van eierstokken (punctie) 7 dpo: 8 dpo: 9 dpo: 10 dpo: 11 dpo: 12 dpo: 13 dpo: 14 dpo: 15 dpo: 16 dpo: 17 dpo: 18 dpo: testen 27 maart Ik herken de krampjes in baarmoeder niet zó vroeg. Meestal pas paar dagen voor menstruatie. Maakt me ergens wel ongerust. Heeft er iemand ervaring met ivf en deze klacht? Kan het te maken hebben met: - Punctie? Lijkt me niet want die was 6 dagen geleden alweer, dan had ik toch eerder last moeten hebben? - Terugplaatsing? - Utrogestan? Maar dat neem ik nu ook al 6 dagen, dat had ik ook eerder moeten merken dan toch? Daarbij zijn krampjes baarmoeder geen bijwerking geloof ik.
Spannend hoor! Wie weet is het inderdaad de innesteling en is dit gewoon de allereerste keer dat ik dat voel! Maar ik besef me dat ik niet 'echt' 6 dpo ben vandaag. Omdat ik vrijdag de terugplaatsing heb gehad. Dat is pas 4 dagen geleden. Dan zou de innesteling wel veel te vroeg zijn, aangezien ik gisteren al krampjes had. Dan zou ik op dag 3 na terugplaatsing al innestelingskrampjes hebben. Dat is echt te vroeg. Plus het is nu al twee dagen aan de gang, mij lijkt dat dat niet kan voor een innesteling? Haha ik probeer altijd alles wat ik voel te verklaren hoor....
Een embryo kan op 6/7dpo in principe perfect beginnen innestelen. Daarbij maakt het geen verschil of het via ivf of een natuurlijke bevruchting was. Eenmaal een embryo het blastocyst-stadium bereikt heeft (gemiddeld 5-6 dpo) beginnen ze vaak binnen de 24u met innestelen. Dus zowel na natuurlijke bevruchting als na een terugplaatsing op dag 3 of 5, begint de innesteling gemiddeld rond 6-7 dagen na bevruchting, of het embryo nu al 5 dagen of pas 24u in je buik zit, dat maakt geen verschil. Het duurt trouwens wel een tijdje eer het embryo volledig ingenesteld is, dus kan zeker dat je enkele dagen krampjes voelt. Niet om je valse hoop te geven ofzo, maar dat is (ook na ivf) het normale verloop.
Wow dank je wel! Dat wist ik dus niet. Helaas lees ik dat je ervaringsdeskundige bent. Ik krijg kippenvel maar ik lees ook dat je bijna uitgerekend bent. Enneh.... stiekem ben ik nu toch dus heel erg aan het hopen dat hij lekker aan het innestelen is!! Ik heb net wel voorzichtig 4 km hardgelopen voor het eerst na de punctie (6 dagen geleden). Ik weet dat een embryo er niet zomaar uit kan vallen maar wat nou als ik hem toch helemaal losgeschud heb terwijl hij net een lekker bedje gevonden heeft?!
Op deze site zie ik de ontwikkeling van een embryo inderdaad mooi omschreven: https://www.freya.nl/kinderwens/vruchtbaarheidsbehandelingen/ivf/ontwikkeling-embryo/
Inderdaad ervaringsdeskundige! Hier telkens tp op dag 5 gehad en toen zeiden de artsen soms 'zo, die is al uit zijn schil aan het kruipen, die is klaar om zich in te nestelen!'. Dus ik dacht, ik deel mijn 'kennis' ff en hopelijk kan ik je zo wat moed inspreken! Ik duim keihard met je mee dat dat embryootje keihard aan het verbouwen is in je baarmoeder en een warm nestje aan het maken is voor de komende 9 maanden! Haha, snap je stress ivm sporten wel! Ik werd daar ook altijd wat zenuwachtig van, maar de artsen hebben me altijd verzekerd dat blijven bewegen volgens je normale ritme juist beter is dan helemaal niks meer te doen na de terugplaatsing. Dus lekker blijven lopen, dat helpt misschien ook wat tegen de zenuwen voor het resultaat! Het is hier een heel lange en vooral emotioneel zware weg geweest maar inmiddels bijna 34 weken en we beginnen er eindelijk een beetje in te geloven dat het verhaal deze keer wel goed gaat aflopen... Ik kan niet wachten tot de baby in mijn armen ligt!
Ik ga het ook bij houden de komende 2 weken: 1 DPO: Niks 2 DPO: Beetje hoofdpijn 3 DPO: Afgelopen nacht levensechte droom.. 's ochtends behoorlijk van in de war. In de ochtend beurs gevoel onderin buik maar merk ook dat ik lucht produceer dus zullen me darmen wel zijn. 2x duizelig geweest met opstaan. 4 DPO: Rommelende buik, winderig, beetje emo 5 DPO: Niks 6 DPO: Emo maar logische verklaring, verder helemaal niks.. zucht! 7 DPO: 8 DPO: 9 DPO: 10 DPO: 11 DPO: 12 DPO: 13 DPO: 14 DPO/NOD (23 maart):
Inderdaad, morgen weer beginnen met de Letrozol. Kan ik weer verder. Hopelijk nu echt een normale ronde.
Damesss, kort vraagje, ik heb vorige week maandag dus de ovitrelle gezet dus nu 7 dagen geleden.. al die tijd had ik qua kwaaltjes nergens last van geen pijnlijke borsten etc.. nu 6 dpo beginnen mijn borsten dus echt enormm gevoelig te worden.. kan dit alsnog optreden door de ovitrelle? Ik had gelezen dat de ovitrelle na 10 dagen weg is uit je lichaam en zou dus donderdag al zijn..en aangezien ik er nu pas last van krijg begin ik twijfels te krijgen..
Ik heb precies hetzelfde... Ben vandaag 7 dpo, heb zondagavond de Ovitrelle gezet, en het valt me op dat mijn borsten gevoeliger zijn dan anders. Wel veel ervaring met Ovitrelle, en nooit eerder gehad. Ik denk ook niet dat gevoelige borsten daar nu nog van kan zijn. Je spuit 6500 IE en dat neemt elke dag af. Het kan wel verschillen per lichaam wanneer het er uit is. Bij sommigen is dat al na 8 dagen, bij sommigen na 12. Daarom zou ik in ieder geval de eerste 12 dagen voor de zekerheid niet testen.
Eerste IVF poging. 12 maart eerste terugplaatsing. Start op 3 dpo. 3 dpo: niks, alleen nog last van eierstokken (punctie) 4 dpo: niks, alleen nog last van eierstokken (punctie) 5 dpo: lichte krampjes baarmoeder. Nog last van eierstokken (punctie) 6 dpo: lichte krampjes baarmoeder. Gedurende de dag heel af en toe misselijk geweest. Nog last van eierstokken (punctie) 7 dpo: geen krampjes meer. Iets gevoelige borsten, nieuw voor mij. Eierstokken minder gevoelig onderhand! Af en toe last van flauwte naarmate de dag vordert. 8 dpo: 9 dpo: 10 dpo: 11 dpo: 12 dpo: 13 dpo: 14 dpo: 15 dpo: 16 dpo: 17 dpo: 18 dpo: testen 27 maart
Ik ga het ook bij houden de komende 2 weken: 1 DPO: Niks 2 DPO: Beetje hoofdpijn 3 DPO: Afgelopen nacht levensechte droom.. 's ochtends behoorlijk van in de war. In de ochtend beurs gevoel onderin buik maar merk ook dat ik lucht produceer dus zullen me darmen wel zijn. 2x duizelig geweest met opstaan. 4 DPO: Rommelende buik, winderig, beetje emo 5 DPO: Niks 6 DPO: Emo maar logische verklaring, verder helemaal niks.. zucht! 7 DPO: Waaaaarom voel ik niks! 8 DPO: 9 DPO: 10 DPO: 11 DPO: 12 DPO: 13 DPO: 14 DPO/NOD (23 maart):
Weet ik ergens ook wel want vorige keer voelde ik wel wat alleen ik heb een voorgevoel dat dit ook niet raak zal zijn