Wij hebben momenteel een Renault Captur (waar voornamelijk ik de bestuurder van was). Nu reist ons zoontje mee in een autostoel met isofix basis. We waren een beetje verrast hoeveel ruimte de basis in beslag neemt (aangezien er een steunpunt is op de vloer). Hierdoor zitten we een beetje met een vervelende situatie. Mijn man is 2 meter groot en kan dus niet meer op een andere plek plaatsnemen dan de bestuurderszetel. Dat is een beetje vervelend in bepaalde situaties. Om nog maar te zwijgen dat wij geen ruimte meer hebben in de koffer, aangezien dat daar permanent de wandelwagen in steekt. We dachten altijd dat dit aan ons relatief kleine auto lag, maar hebben gemerkt dat we dezelfde problemen hebben met andere auto's zoals bijvoorbeeld een Ford Kuga, als we een basis gebruiken voor de autostoel. De Ford Kuga is nochtans een veel grotere wagen. We zijn op zoek naar een grotere wagen waar mijn man met zijn lange benen perfect comfortabel kan zitten, terwijl er een autostoel met isofix basis achter hem is bevestigd. Met de lockdown is het helaas niet zo simpel om auto's te gaan 'passen'. Bovendien vind ik het moeilijk inschatten of de auto groot genoeg is. Iemand die in dezelfde situatie zit/zat en nu een wagen heeft die wel groot genoeg?
Wij hebben daarom nu een megane station want we hadden hier precies hetzelfde. Vriendlief kon dan echt niet normaal plaats nemen. Daarvoor een Audi A3 gehad en heb zelf een Renault Clio wat het zelfde probleem bij hem geeft. Dus ik denk alles met een wielbasis en binnenruimte hetzelfde als een Renault megane moet je wel goed zitten.
Ik rij in een toyota rav4. Best een grote ruime auto en wellicht om te kijken of t voor jullie past. Mijn auto is 16 jaar maar er rijden ook jongere rond natuurlijk
Is het niet een optie de base (en dus ook de stoel) zelf te verplaatsen wanneer nodig? Begrijp dat dat een gepriegel kan zijn en geen ideale situatie is, maar een nieuwe auto is dat misschien ook niet Wat betreft kofferbakruimte: zat grote auto’s op de markt, denk ik zo Wij hebben een Volvo XC60, 3 kinderstoelen achterin (waarvan één een Maxi-Cosi op een base is), meer dan zat kofferbakruimte. Kinderwagen (Joolz Geo2) gaat er easy in, met nog ruimte zat over voor luiertas en andere spullen. Edit: ik zit nu te denken, onze base is ook met zo’n stang in het midden. Deze staat achter de bestuurdersstoel. Mijn man is 1,94m, rijdt graag behoorlijk ver naar achter zittend en dat gaat prima.
Je kan die basis toch achter de bijrijdersstoel zetten? Als jullie dan met z'n allen weg gaan dan laat je je man gewoon altijd rijden en ga jij op de bijrijdersstoel zitten . Of gewoon een andere stoel zonder basis. Hier zou ik persoonlijk echt geen andere auto voor gaan kopen. En zoveel ruimte neemt een wandelwagen toch niet in? Of bedoel je compleet met wagenbak? Dat is tijdelijk. Buggy mee? Draagzak? Goedkope kleinere wandelwagen via Marktplaats kopen die in de auto blijft? Ik heb een Toyota Aygo gehad. Die is pas klein. Stoel met basis stond achter de bijrijdersstoel. Je kon daar nog prima zitten. Voor in de auto had ik een tweedehands Quinny Zapp en later een Quinny Buzz. Zitting kon plat. Ding heeft me 40 euro gekost. En Aygo heeft een kofferbak waar net 2 kratjes bier in passen.... En heel vaak nam ik gewoon de draagzak mee. Geen gedoe met wagens..
Wij hebben dochter in een achterwaartse stoel zitten in een Prius en man kan dan nog prima zitten. Ik zou dan verwachten dat een isofix ook moet passen.
En de autostoel op de middelste stoel bevestigen? Of de autostoel, al dan niet met basis en al, verplaatsen naar de bijrijdersstoel als je man op de passagiersstoel wil zitten.
De auto is stilaan aan vervanging toe zou zeker nooit een auto kopen voor enkel die reden. Maar is gewoon handiger als er niet telkens verplaatst moet worden! Bedankt voor de tip!
Toyota Corolla verso heeft veel ruimte is achterbak. Hoe het met isofix zit weet ik niet. Beenruimte was gewoon wel ruim
Ts haar man is denk zolang dat hij dan alsnog met z’n benen in z’n nek zit dus totaal niet comfortable kan zitten.
Ik geloof dat zowel audi a8 en de mercedes sclass een verlengde versie hebben die ten goede komt van de beenruimte. Maar goed dat is misschien een beetje overdreven Als je graag renault rijdt zou je eens kunnen kijken naar een megane estate, scenic of als je echt gek wil doen een espace. Maar denk dat je het beste gewoon eens langs de garage kan rijden om de opties eens door te spreken.
Citroen c4 spacetourer mijn man is ook lang en hebben nog ruimte over achter de voorstoelen. De achterbank stoelen kan je ook los van elkaar naar voor en achter schuiven ideaal.
Ik wilde ook prius noemen, man rijdt een prius juist vanwege deze reden. Uiteindelijk heeft er nooit een base achter zijn stoel gestaan, maar ik heb daar wel een poos gezeten, omdat we mijn dochter als baby op de bijrijdersstoel hadden (wilden haar op die leeftijd niet naast zoon met beperking), en ik had nog voldoende beenruimte achter mijn man van 1m96.
Wij hebben een Aygo als 2e auto, mijn Joolz onderstel paste in de kofferbak, zitting of bak op de bijrijdersstoel en 2 kinderen achterin. Ging prima maar was wel ff topsport soms. Ts waarom kan je man niet altijd rijden als hij in de auto zit, jij op de bijrijdersstoel en probleem opgelost zou ik denken.
hier ook een captur en t zelfde "probleem". Wij willen binnenkort is gaan kijken naar de suzuki vitara, seat arona en Peugeot 2008 allemaal beetje zelfde prijsklasse dus maar eens gaan kijken of dat wat is. Ik heb trouwens ook nog is de eis dat de auto wat hoger is. Een megane is echt funest voor mijn rug dus die valt bij ons al af
Volgens mij zijn alle die je noemt dan een serieuze optie weet alleen de vitara niet zeker. Wat wij trouwens deden was de isofix in de showrooms in de auto zetten gewoon brutaal vragen en dan vriendlief erin in zijn stand met de stoelen.