Corona nieuws deel 7

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by Liekje81, Jan 5, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,579
    113
    Weet je hoe groot de kans hierop is? En hoe groot de kans is dat er wel een echte positieve wordt aangetroffen? Die is vele malen groter. Kosten/baten plaatje. Vele mensen worden terecht opgespoord tegen een enkeling onterecht. Er is veel gezondheidswinst op maatschappelijk niveau.
     
  2. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,579
    113
    Ik zal de wetenschappelijke publicaties opzoeken.

    Maar heb jij dan ook bewijs voor jouw standpunt?
     
    olleke and Trirani like this.
  3. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,579
    113
  4. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,147
    23,230
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
  5. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,579
    113
    Iedereen is vrij te zoeken op PubMed (nih.gov), maar daar heb ik nu geen tijd voor.
     
    Liekje81 likes this.
  6. Helicryse

    Helicryse Fanatiek lid

    Jun 8, 2020
    1,159
    869
    113
    Female
    Daar schrik ik ook van. Kinderen als testmateriaal, en dan ook baby's waarbij het immuunsysteem nog volop moet ontwikkelen. No way voor mijn kinderen!
     
  7. Helicryse

    Helicryse Fanatiek lid

    Jun 8, 2020
    1,159
    869
    113
    Female
  8. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,579
    113
    Dit is een nieuw virus, met weinig groepsimmuniteit en waarvoor ook nog niet heel duidelijk is wie nu de risicogroep is (waarom worden sommige gezonde mensen heel ziek bijvoorbeeld).

    In het artikel gaan ze ervan uit dat het virus mogelijk kan muteren, waardoor vaccins niet meer werken. Tot nu toe zijn daar nog geen aanwijzingen voor.

    Daarom vind ik vaccinaties in de eerste paar jaar wel een goed idee. Daarna volstaat wellicht alleen het (jaarlijks?) vaccineren van risicogroepen, net zoals je nu met de griep hebt. Verschillende fabrikanten hebben al aangegeven dat ze hun vaccin relatief eenvoudig kunnen aanpassen aan andere varianten.
     
    Neuzeke and Emilie69 like this.
  9. Duma

    Duma Fanatiek lid

    Sep 13, 2007
    1,085
    1,069
    113
    Ja, ik denk er ook zo over.

    Wel fijn om te lezen dat deze geleerde mensen ook zeggen “waarom zou je dan het risico lopen op bijwerkingen die we zeker voor de lange termijn niet kennen?”

    Terwijl als je dat hier zegt velen je zowat belachelijk maken met: een vaccin heeft geen lange termijn effecten!

    Ook maken ze de vergelijking met vaccineren bij griep: Walk: ,,Maar iedereen vaccineren terwijl een groot deel toch niet ernstig ziek wordt, wil je niet. Je gaat ook niet iedereen tegen de griep vaccineren.’’

    Maar als je hier Corona met griep vergelijkt... berg je! ;)

    Kortom, ik kan me hierin vinden en ben blij dat ze hun mening geven.
     
    zonnetje2015, Helicryse and mutsie79 like this.
  10. mutsie79

    mutsie79 Fanatiek lid

    Sep 6, 2007
    2,567
    221
    63
    Ja, goed stuk.
    Fijn dat er ook wetenschappers en geleerden aan het woord gelaten worden die een andere visie belichten.
    Zo denk ik zelf ook over vaccinatie en alles wat ik er over opgezocht heb over de keuze wel/niet vaccineren.
     
    Helicryse likes this.
  11. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    Jan 25, 2017
    4,873
    7,937
    113
    Ik ben ook blij dat dit tegengeluid wordt gegeven. Ik ben niet tegen vaccineren, maar vind wel dat dit vrijwillig moet gebeuren. En af en toe heb ik het idee dat dat vaccineren wel heel erg verheerlijkt wordt
     
  12. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,819
    18,535
    113
    Female
    Gelijk hoor. Ik blijf wel thuis met klachten, zo ook mijn kind. Testen doe ik niet aan:roflmao:zo blijf je eindeloos in het cirkeltje van positieve testen
     
  13. mutsie79

    mutsie79 Fanatiek lid

    Sep 6, 2007
    2,567
    221
    63
    Precies, toevallig zoon afgelopen 3 dagen thuis gehouden, omdat hij wat snotterig en hees was. Die is vanmorgen weer naar school gegaan, want hij had sinds gister geen klachten meer. Echt niet dat ik laat testen, onnodig.
     
    Helicryse and Novi like this.
  14. mutsie79

    mutsie79 Fanatiek lid

    Sep 6, 2007
    2,567
    221
    63
    'maar vast staat al wel dat de huidige vaccins niet tegen alle nieuwe varianten van het virus werken. Zo is Zuid-Afrika al gestopt met AstraZeneca omdat dat vaccin niet werkt tegen de variant die daar dominant is.
     
    Helicryse likes this.
  15. Snoopy1979

    Snoopy1979 VIP lid

    Oct 8, 2006
    34,227
    7,275
    113
    Female
    Brabant
    Hoe bedoel je, in een cirkeltje van positieve testen? Als je corona hebt gehad hoef je de 8 weken erna niet te testen.
     
  16. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    Sep 6, 2013
    20,147
    23,230
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Zij denkt dat er heel veel vals positieve testen zijn.
     
  17. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,009
    14,670
    113
    Female
    Dat denk ik ook. Ik kan het artikel niet lezen, maar het lijkt totale willekeur wie er erg ziek van wordt en wie niet. Daarom zal denk ik de eerste jaren dit vaccin voor iedereen nodig zijn.
     
    Emilie69 likes this.
  18. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    Nov 3, 2009
    7,182
    6,579
    113
    Klopt, ik was iets te snel. Het kan nu voorkomen dat een vaccin niet werkt tegen alle varianten. De andere vaccins blijken overigens wel te werken tegen meerdere varianten. De vaccins die er NU zijn, daarvan is bekend tegen welke variant ze werken. Door NU te vaccineren speel je dus in op de problemen die er nu zijn, nl een pandemie. Als later andere varianten komen, dan hebben al meerdere fabrikanten (ook AZ) aangegeven dat ze het bestaande vaccin relatief eenvoudig kunnen aanpassen aan de nieuwe variant. Er kan dan ook versnelde goedkeuring plaatsvinden. Op deze manier is het mogelijk door in geval van nieuwe varianten, toch snel een ander vaccin te produceren. Zoiets gebeurt nu ook bij het griepvaccin.

    Dus wat er volgend jaar gebeurt, zien we dan wel weer. Even de huidige crisis oplossen. En dan hoop je dat in de tussentijd meer bekend wordt hoe een vaccin nog beter aan te passen is aan diverse varianten (bijv omdat bekend wordt welk deel van een virus vooral muteert) of wie nu allemaal risicogroepen zijn.

    Er wordt nu goed gezocht naar varianten. Die zijn er zeker, dus het virus muteert. Alleen lang niet zo heel hard. Het is niet zo dat een virus na enkele vermenigvuldigingen helemaal niet meer op het oorspronkelijke virus lijkt.
     
    Aszz, mutsie79, Trirani and 1 other person like this.
  19. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,370
    30,668
    113
    Female
    En weer wordt de groep van inmiddels ruim 100.000(?) Long covid patiënten vergeten.
     
    Mapje and Trirani like this.

Share This Page