Ziekenhuizen die afschalen...Kanker en hart operaties uitgesteld...stijgende besmettingen. Gaat niet echt goed helaas. Onze zoon moet morgen thuis werken i.v.m corona klachten van de juf en familie.
Eerlijk.....dat was ook t eerste wat door mijn hoofd schoot. Waarschijnlijk klopt daar niks van maar snap de redenatie dus wel
verdrietig hè, dat je zo’n mijlpaal niet mag meemaken. En de redenatie achter deze maatregel begrijp ik serieus niet, en ik zou ook niet weten waarom het niet zou kunnen. De overheid heeft toch niet expliciet aangegeven dat ouders niet mogen kijken? Bij de zwemles van onze oudste mogen we blijven kijken (per les één ouder) en bij het afzwemmen mag de directe familie komen (ouders, even evt broer/zus). Maar goed, het zijn ook kleine groepjes (per zwemles 4-6 kinderen).
Nee natuurlijk klopt daar niks van. In den Haag willen ze ook gewoon dat de economie weer gaat draaien en "het volk" tevreden is. Dat doe je niet door alles onnodig dicht houden.
Ik weet niet meer wie het zei. Maar de genoemde redenatie van voor elke personferentie stijgen de besmettingen herken ik wel... Wij blijven de zomer in Nederland maar zo langzaam aan kijk ik nergens meer gek van op..... ik hoop dat het negatieve reisadvies per half mei aan gepast word, maar ik kijk er ook niet gek van op als het niet gebeurt.. Ik weet echt niet of het kabinet wel wil dat de economie weer gaat draaien, ze schudden de steunpakketten ook wel snel uit hun mouw... Maar de basis waarom oa het land stilligt. De druk in de ziekenhuizen .... is nog steeds niet opgelost.
Ik denk dat t ook toeval is. Mijn beste vriendinnetje werd vandaag gedoopt en was daar heen vandaag. Ik schrok eigenlijk vooral van t feit hoe druk t op de weg was en hoeveel buitenlanders er rond reden ( wij wonen redelijk toeristisch ). Ik hoop echt dat er toch ergens een versoepeling komt maar kan ook begrijpen als dat voorlopig niet door gezet wordt.
Jaja en en dat afschalen van de reguliere zorg is daar ook bij ingecalculeerd inclusief het hoge ziekteverzuim in de zorg. Allemaal vooropgezet plan! Of misschien wel fake!
weer een verhaal van verpleging uit het ziekenhuis: https://indebuurt.nl/westland/gezondheid/corona/coronaverpleegkundigen-erika-en-petra-soms-gaan-we-puzzelen-om-niet-in-huilen-uit-te-barsten~114193/?utm_source=facebook belangrijk om te blijven lezen vind ik...
Ja al krijg ik steeds mee het idee dat mensen óf het niet (meer) geloven óf dat het ze geen bal kan schelen (dat klappen voor het zorgpersoneel is al zo lang geleden).
Weetje wat ik pas erg vind... Dat de alle zorg... Incl kankerpatiënten maar moet wijken voor coronapatienten... Nee kankerpatiënten moeten maar even geduld hebben hoor. Want corona gaat voor.... Alsof dat het enige is wat dan nog bestaat..
Geen versoepelingen tot 21 april, mogelijk wel 28 april.. https://nos.nl/artikel/2376334-kabinet-geen-versoepelingen-per-21-april-mogelijk-wel-vanaf-28-april.html
ik snap je punt. Maar dan moet er dus een covid19 opname stop komen om de reguliere zorg te kunnen continueren. Anders kan het gewoon niet..
We zitten al een jaar in deze ellende. En dit is niet de laatste pandemie plus zijn ze er over eens dat Covid nooit meer weggaat.. Het is echt tijd dat onze overheid een plan heeft, wat bestendig is zodat onze zorg weer kan draaien. Álle zorg, ook die giga wachtlijsten in de geestelijke hulpverlening aan jongeren. Dat het niet 1-2-3 staat, alle begrip. Dat er gewoon nog niets gedaan is aan toekomst gericht zorgen is een schande. Bouw een pandemie ziekenhuis, of richt een lege in en ga als een gek campagne werven inclusief gratis verpleegkundige studies aanbieden aan oriënterende jongeren, zij instromers en her intredes. Maar DOE alsjeblieft iets aan ons systeem. En ja, dat kost geld, dat kost het nu ook. Zowel de maatschappij als al die bedrijven die op hun gat liggen. Maak een bestendige visie.
En terwijl de avondklok nog van kracht blijft omdat de situatie nog steeds ernstig is zijn ze ondertussen in Ahoy vollop bezig om alles klaar te maken voor het Eurovisie songfestival Ben ik de enige die dit echt heel raar vindt? Zoveel bedrijven,ondernemers etc die geraakt worden in deze crisis. Die wachten tot ze eindelijk weer iets mogen, al heel erg lang. Maar dit mag dan wel? En ja ik weet dat het met allemaal maatregelen is maar ik vind het gewoon stom dat alles nog steeds dicht blijft maar zoiets commercieels wel door moet gaan. Is wel weer duidelijk waar de prioriteiten liggen. Als we dan nog steeds in een serieuze crisis zitten dan schrap je dit nog een jaar. https://nos.nl/artikel/2376279-opbouw-van-eurovisie-songfestival-gestart-grootste-productie-voor-ahoy-ooit.html
Personeel hoeft niet binnen 1,5 meter van klanten te komen. Dat kan je best anders regelen. Juist de horeca had het heel goed geregeld.
Ik merk dat ik hier ook veel moeite mee heb. Acute zorg gaat dus voor maar 6 weken wachten op een hartoperatie of kankerbehandeling kan zoveel verschil uitmaken. Ook die mensen kunnen daardoor overlijden.
Een vriendin van mij stond op een foto gedeeld in de media over de druk op de zorg, zij is verpleegkundige in het ziekenhuis. Het stuk ging dus over de druk die zij in het zkh nu ervaren. En aan reacties op het stuk zóveel mensen die schrijven dat het gewoon acteurs zijn op die foto, en dat zelf ook écht lijken te geloven... Ik vind het echt walgelijk om te lezen...
In mijn vriendenkring, type komt eens per 5 jaar bij de huisarts, nog nooit in een zkh gelegen of geweest. Voelde zich niet lekker, afspraak bij de huisarts ging telefonisch en persoon werd afgedaan met spanningen en stress. 4 weken later kon hij twee weken het ziekenhuis is met hersenvlies ontsteking. Gevalletje druk met Corona, had dus ook gewoon het loodje kunnen leggen en mag ook nog even revalideren.