Corona nieuws deel 8

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Liekje81, 28 mrt 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.301
    6.814
    113
    De onderwijsvakbonden zijn erop tegen vanwege de risico's voor de docenten. Maar lukt het dan ook niet dat alleen de docenten voldoende afstand houden? Eventueel spatscherm voor op het bureau?
     
  2. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.305
    15.089
    113
    Vrouw
    Wat denk je van de leswissel en de pauzes.
    De leerlingen houden in de lokalen netjes afstand, want de tafels staan op afstand. Maar in de gangen is dat volgens mij weer niet te doen. Het betekent dus dat leraren de hele dag opgesloten zitten in hun lokaal omdat het niet te doen is afstand te houden in de gangen.
     
  3. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.571
    8.543
    113
    Ja, de Onderwijsbonden komen wel op voor de belangen van de docenten ...
    Het zou ze sieren als ze in oplossingen mee dachten, want inderdaad met spatschermen zou daar toch bijv. een optie kunnen zijn?
     
    Syane vindt dit leuk.
  4. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.571
    8.543
    113
    Nou ja, dat is dan niet anders.
    En ook daar is vast een oplossing voor te vinden.
     
    Liekje81 en Syane vinden dit leuk.
  5. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.305
    15.089
    113
    Vrouw
    :roflmao::roflmao:
    Ik zei juist gisteren tegen mijn man: jammer dat hij eraf gaat, nu komen ze nog netjes om 10 uur thuis. Dat is volgende week weer voorbij.
    Vind het wel lekker hoor voor ik naar bed ga al mijn schaapjes veilig thuis;)
     
    kadootje, Anouk2005, Emilie69 en 3 anderen vinden dit leuk.
  6. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.305
    15.089
    113
    Vrouw
    Oké, lekker dan.
    Snap dat veel leraren dat niet zo zien zitten hoor....
     
    Zara75 en Athina vinden dit leuk.
  7. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.571
    8.543
    113
    Klopt, is kort door de bocht.
    Maar er zijn heel veel beroepsgroepen die op andere wijzes moeten werken.
    De bonden kunnen ook de koppen bij elkaar steken en zelf een plan van aanpak bedenken.

    Je kunt bijv. de pauzes benutten, alle kinderen de lokalen uit, dan kunnen de docenten daarna toch ook?

    Verder hoeven ze geen contact met de kinderen te hebben.
    Op de basisschool komen de leerkrachten nog eerder met de kinderen in contact (kleuters, maar ook onderbouw). Die stonden ook niet allemaal te springen. Maar daar gaat alles ook de hele week naar school.

    En nu ik dus in dat artikel las dat de jeugd van 13 t/m 17 jaar alleen op school die 1,5 meter hoeft te houden onderling en daarnaast nergens denk ik ook, ja, waarom dan op school wel??
     
    Syane en liset22 vinden dit leuk.
  8. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.305
    15.089
    113
    Vrouw
    De meeste middelbare scholen zijn qua inrichting niet echt coronaproof.
    De gangen veel te smal. De school waar mijn kinderen op zitten heeft ruim 1700 leerlingen. Daarvan is nu maar een deel op school en het is voor de leraren buiten de lessen om al niet te doen om in de gangen afstand te houden.

    Dan moeten elke pauze alle leerlingen het plein op, de gangen dus leeg om ruimte te maken voor de leraren.

    Op de basisschool heeft een leerkracht in principe alleen contact met de eigen groep. Dat zal max 30 kinderen zijn.
    Leraren op het VO hebben veel meer klassen per dag voor zich, dus ook meer contacten.

    Ik wil ook erg graag dat mijn kinderen de hele week naar school gaan. Maar snap ook dat dat voor veel leraren iets is wat zij niet zien zitten.
     
    Athina en Fuddey vinden dit leuk.
  9. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.571
    8.543
    113
    Ah, dat kan ja.
    De gangen op de basisschool zijn hier een keer zo smal dan de gangen op de middelbare school.
     
  10. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.861
    3.373
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    maar daar gaan per uur veel minder kinderen en docenten doorheen- die aantallen zijn echt niet te vergelijken. Verder lijken de pubers besmettelijker dan de jonge kinderen.
    Ik wil heel graag dat mijn dochter weer de hele week naar school kan. Dan had ik waarschijnlijk ook geen verdrietige puber gehad, vanwege 2 dikke onvoldoende - omdat ze dan veel meer gezien was door de betreffende docent. Maar gezondheid, zéker ook voor de docenten is ons veel waard. Met de huidige variant die rondgaat gaan de besmettingen ook gewoon hard. Ik zag het op mijn werk en ik zie het nu op de basisschool van de jongste die nu dicht is vanwege 7 besmette docenten (op een school met 8 klassen = 16 of 17 docenten alles bij elkaar) . Bij de oudste op school is begin van dit jaar een docent -na weken op de ic- overleden... Dat soort dingen hebben óók behoorlijk impact!

    Ik begrijp als pubers nog maar een paar uur naar school gaan, dat dat zéker beter moet kunnen. De verschillen tussen middelbare scholen onderling zijn écht te groot en ik denk zeker dat ze van elkaar moeten kunnen leren vwb planning qua rooster om in elk geval ríchting de 40- 50% aanwezigheid te komen. Maar fulltime? Ik kan me voorstellen dat dat gewoon nog niet haalbaar is qua veiligheid.
     
    Zxcvb vindt dit leuk.
  11. littlemunchkin

    littlemunchkin Fanatiek lid

    12 mei 2015
    1.811
    1.004
    113
    Dat hadden ze vorig jaar moeten doen. Nu hebben ze er geen draagvlak meer voor en kan de maatschappij het al niet meer aan. Niet alleen economisch, maar ook sociaal. Het wordt steeds lastiger nu om maatregelen te nemen, behouden en handhaven.
     
    Mamafiets en liset22 vinden dit leuk.
  12. Leolove

    Leolove Fanatiek lid

    16 apr 2016
    4.151
    1.684
    113
    Wel apart dat Slob hier niks over zegt....
     
    Mamafiets vindt dit leuk.
  13. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.571
    8.543
    113
    Dat dacht ik ook al ja ...
     
  14. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Tsjah mijn zoon zit straks alweer 5 maanden op zijn kamer opgesloten ivm thuis les.

    Ben een beetje klaar met sommige leraren en die bonden die alleen maar in problemen kunnen denken.
     
    nizzie86, Syane, Felice en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  15. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.305
    15.089
    113
    Vrouw
    Ben ik ook met je eens.
    Er wordt volgens mij te veel in problemen gedacht en te weinig in oplossingen.

    Ik snap de vragen van de Onderwijsbond, en de leraren, maar daarbij kijken ze te weinig naar de impact die het geeft op de tieners. Daar wordt zo veel van gevraagd. Te veel in mijn ogen.

    Het is zo'n ongezonde situatie voor tieners om naar op hun kamer te zitten staren naar een halfbakken les.
     
    nizzie86, Syane, Aszz en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  16. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.301
    6.814
    113
    Ik werk al meer dan een jaar thuis, alleen, zonder dat ik anderen zie, op 7 m2.

    Ik vind het belang van de leerlingen hier toch echt wel groter dan het belang van de leerkrachten.
     
    Liekje81, nizzie86, Syane en 3 anderen vinden dit leuk.
  17. Snoopy1983

    Snoopy1983 VIP lid

    11 feb 2008
    9.543
    4.729
    113
    Vrouw
    Oh ik ben zo blij dat de oudste pas volgend schooljaar naar naar de middelbare school gaat.

    Vorig jaar in groep 7 zei ik dat ik blij was dat ze niet in groep 8 zat ivm mogelijk geen kamp en musical. Nu zit ze in groep 8 en zijn de regels alleen maar strenger maar ze kan wel naar school!
    Daar ben ik zo blij mee, ik kan me voorstellen dst het steeds zwaarder is voor middelbare school leerlingen. Hele dagen naar zo'n scherm turen is toch ook niet gezond.
     
    Zxcvb vindt dit leuk.
  18. susanne85

    susanne85 VIP lid

    13 aug 2007
    9.832
    886
    113
    Noord Holland
    Hier wisselen de docenten van klas ipv de leerlingen
     
    nizzie86, Syane, Dubbelgeluk en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  19. Felice

    Felice VIP lid

    22 apr 2009
    7.571
    8.543
    113
    Dat scheelt heel veel bewegingen!!
    Maar dat kan een onderwijsvakbond toch ook bedenken?
    Of ben ik nu wel heel optimistisch o_O
     
    Saartje33 vindt dit leuk.
  20. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    13 dec 2019
    13.305
    15.089
    113
    Vrouw
    Dat is ook geen fijne situatie. :(
    Ik snap dan ook wel dat je moeite heb met de klachten van leerkrachten.
     

Deel Deze Pagina