Ik had vorige week ook een berichtje van iemand dat hij in Polen zit... waarom?! Hopelijk houdt iedereen zich goed aan de quarantaine regels. Wij gaan naar een Landal park in NL. Eerste keer weg sinds de zomervakantie.
Dat vind ik eigenlijk zo raar, waarom wordt er in het weekend minder getest? Denken de mensen met een hoestbui op zaterdag of zondag: laten we dat lekker maandag in de baas z'n tijd gaan doen? Of: even aanzien of het maandag over is? Ik ben juist blij als ik in het weekend kan laten testen, dat scheelt vaak weer geregel. Niet dat ik wacht tot het weekend hoor Maar laatst kwam het zo uit en dat was fijner dan doordeweeks.
Ik werk part-time. Als ik op de eerste ochtend van m'n vrije dagen een verstopte neus of licht keelpijntje heb, ren ik ook niet meteen naar de teststraat. Ik hoef dan toch een paar dagen nergens heen en kan het dan even een dag of 2 aankijken. Blijf ik last houden, dan maak ik een afspraak aan het einde van m'n één na laatste vrije dag of op de ochtend van m'n laatste vrije dag. Dan heb je met het huidige tempo de uitslag precies voor je weer aan het werk moet.
Maar je was voor uw vrije dagen toch gewoon aan het werk? Aangezien je al besmettelijk bent , voor je echt symptomen hebt, speel je dan toch beter kort op de bal als leerkracht?
Dat sowieso ja, als één van ons klachten heeft laten we direct testen. Met name ook voor de contacten die we de dagen er voor hebben gehad.
En voor de kinderen die naar school gaan. Als zij geen symptomen hebben dan kunnen ze het ongemerkt meenemen. Zo heeft ons zoontje vrijdag geen Koningsspelen kunnen vieren omdat we beide moesten testen, vond ik echt heel vervelend, maar hij heeft wel kunnen afzwemmen een dag later.
Bij hoezen, koorts e.d. zou ik dat meteen doen. Maar bij heel milde klachten sta ik anders om de week bij de teststraat. Dat zijn namelijk klachten die ook bij mij horen. Ik heb hooikoorts & huismijtallergie. Dus ik snotter het hele jaar door. Met medicatie kom ik een heel eind om dat te inderdrukken, maar soms piept het er nog wat doorheen. Eén blik op het hooikoorstbericht, vertelt me dan voldoende. Ik weet al jaren dat een hoge conventratie ambrosia of hazelaar voor extra zware klachten zorgt. En ook lichte keelpijn is bij mij een terugkerende klacht. Combinatie van irritatie door allergie + intensief stemgebruik. En dan voeg ik nog een klacht toe: hoofdpijn. Dat heb ik momenteel vrijwel constant als gevolg van te hoge spanning in nekspieren. Ik ga nu om contacten te beperken niet meer naar de fysio. Maar zou ik hoofpijn krijgen die ik niet aan die spierspanning kan koppelen, zou ik weer wel laten testen. Overigens geeft RIVM zelf ook aan dat je bij chronische klachten niet steeds hoeft te laten testen. Zodra je merkt dat het andere klachten zijn of de klachten heftiger zijn dan normaal, moet je laten testen. En dat doe ik dus ook netjes.
Tja uw eerdere info was dat je met een verstopte neus of keelpijntje niet zou testen op uw vrije dag. De info nu is natuurlijk totaal anders. Want je zou met die klachten nooit testen.
Misschien heeft het meer te maken met de planning van de straten zelf? Dat ze in het weekend minder personeel hebben en dus minder testen ingepland worden? Geen idee hoor. Ik bedenk maar een mogelijke verklaring. Zelf gaan we wanneer daar aanleiding voor is. Dit keer was het dus de positieve klasgenoot (op woensdagochtend naar huis gestuurd. Dus test op donderdag) En vervolgens voor de rest van het gezin 5 dagen na de positieve test van oudste. Dus vandaag. En over 5 dagen mogen we nog een keer Dat wordt dus zondag.
Als ze niks verwachten of niet weten wanneer?? Weet je wat dom is dat het bedrijf CITO pakketten in vakanties verstuurd.... zo vaak
Maar er is wel een grijs gebied. Zal ik wel, zal ik niet... als je dan toch nergens heen hoeft, kan ik me goed voorstellen dat je het nog even aankijkt. Vaak verdwijnen dat soort klachten dezelfde dag nog.
Ja precies, hier doen we dat ook zo. Ik ga echt niet testen als ik 1 dag klachten heb. Zet het door en wordt het erger, dan zou ik dat wel doen.
De cijfers zijn niet eens zo slecht vandaag, maar als je dan die mensenmassa's in de steden ziet. Echt bizar.
Zien we de cijfers over 2 weken wel weer En waarom? Om met zijn allen op een kluitje.... ehm ... wat te doen eigenlijk?
Nou indd. Ik snap dat echt niet. Iedereen roept dat ze van de maatregelen af willen maar ondertussen zitten ze bijna schouder aan schouder in t park. Zo gaar t alleen maar langer duren
Hier net het hele plein (grenzend aan park) vol met politie, veel en veel te druk - enorm veel studenten en jongeren in de parken en op de pleinen, met alcohol etc - vanmiddag hing er wel een fijne sfeer, nu aanzienlijk minder (maar ook echt geen escalatie ofzo hoor).