Van een EU land naar een ander EU land kan het wel, met test. Voor b.v. Duitsland staat dat er een negatieve test niet ouder dan 48 uur nodig is (no.5). Voor Spanje (no.3)en Italie (no.7)72 uur (no.3). Na 15 mei wordt er weer heel veel veranderd. Maar Nederland is ook heel mooi
https://www.europarl.europa.eu/news/nl/press-room/20210422IPR02606/eu-covid-19-certificaat-moet-vrij-verkeer-zonder-discriminatie-mogelijk-maken De testen moeten gratis zijn, mochten de grenzen voor vakanties weer opengaan. Dit is Europees beleid, dus dat moet ook gaan gelden in Nederland. Hoe ze dat gaan doen bij bv de GGD’s rond het begin van de (verschillende) zomervakanties zal nog een dingetje zijn in Nederland, want de GGD’s in NL lopen regelmatig achter de feiten aan helaas. Ook als ik het zelf moet betalen doe ik dat. Mijn man zal dan gevaccineerd zijn, hij hoort bij de Griepprikpatienten.
Ik heb die link inderdaad ook al 5 pagina’s geleden geplaatst. Het is even afwachten nog mensen, er is nog niets zeker en de wet is er door dat alles straks gelijk getrokken moet worden zonder te betalen voor de testen. Ik verwacht niet dat we dit in Nederland voor de zomervakantie voor elkaar krijgen, dus dat er ergens wel versoepelingen richting de reizigers zullen zijn.
Ik wacht rustig af en als ik wat boek dan last minute. Het gros van de mensen(zeker wat die iets ouder zijn) gaan niet naar het buitenland dit jaar. Ik verwacht dus absoluut geen overvolle accommodatie dit jaar (net als vorig jaar toen was er ook nog genoeg plek). Daarbij willen wij gewoon gevaccineerd zijn voor we naar het buitenland gaan. De kans om daar wat op te lopen is groter (in een vakantiesituatie waarbij je meer onderneemt en in contact komt met verschillende mensen). En ik wil niet bijdragen aan verspreiding van het virus of een nieuwe variant. Mocht het niet lukken dan gaan we in Nederland of gewoon niet.
Dit weekend met mijn man erover gehad dat we juist blij zijn dat we niet voor NL hebben gekozen. We hebben er zo geen zin in om overal in drukte terecht te komen. Camping, zwembad, terrasjes, natuurgebieden, musea, attractieparken. Ik verwacht dat het allemaal overvol wordt. Ik kan daar heel slecht tegen.
dit herken ik heel erg; ik zag er om die reden ook zo tegenop om weer (vorig jaar zijn we wel in Nederland gebleven) in Nederland op vakantie te gaan. Dus nu toch maar iets geboekt voor Frankrijk en alleen de voorpret helpt mij in elk geval erg. En nu inderdaad afwachten of we straks mogen/kunnen. Maar het vooruitzicht doet voor mij nu al goed.
Wij twijfelen nog heel erg onze jongste van 9 is nml enorm ziek geweest van corona. En Ik dacht écht meermaals, wat als we nu op vakantie waren geweest. We kunnen het betalen, daar gaat het niet om, maar is ook nog de vraag of onze jongste niet nog vals positief test na zn besmetting. Het is nu een week of 8 geleden. Maar ik sprak laatst ook iemand die na 4 maanden nog positief test.. ik vind het allemaal erg onzeker. Wij zouden voor het echte hoogseizoen gaan. Misschien verschuiven we het naar september. Dan zijn wij wel ingeënt. Kunnen de vakanties vd kinderen zelf inplannen dus dat scheelt enorm
Same! Wij bleven vorig jaar in Nederland en we hebben nu al zoveel voorpret bij het idee dat we naar Zuid Frankrijk gaan. Moet ik een test doen a 150 euro, helemaal prima. Ik wil nu gewoon echt graag naar de zon na een heel bewogen jaar in ons gezin. En kan het allemaal niet? Schuiven we het een jaar door. Voorlopig verlekkeren we ons aan de foto’s van de natuur en rivier en de gedachte aan zon en wijn.
Wij gaan met de auto, zodra 1 van ons ziek word zijn we in een halve dag weer terug. Vorig jaar in nederland gebleven, dat iig nooit meer
Normaal zou ik het echt niet erg vinden om een keer in NL te blijven. Inderdaad mooi. We gaan elk jaar in mei naar een stukje mooi NL. Nu in de buurt van Groesbeek, op iets zeer kleinschaligs (4 hutjes). Vorig jaar waren we op de Sallandse Heuvelrug. Bij de bekende toeristische plekken was het best druk. Dat zal nu alleen maar nog meer worden.
Vorig jaar ook Nederland gedaan....hier ook de discussie gevolgd. Mijn vakantie was bijna verpest omdat iedereen zei dat het vast kei vollll was. Nou dus niet, plek zat en overal plenty afstand. De Capfun camping waar wij zaten zat compleet vol, maar met zoveel ruimte overal dat je dat echt niet merkte. Ze houden zich prima aan de covid regels, als ze al gebroken worden, dan zijn dat de mensen zelf. Als je verder niet wakker ligt van prikken testen paspoorten, helemaal prima. Maar ik trek dat niet, dan heb ik stress vanaf november.
Wij gaan altijd met de camper. Dus dat zou ook een optie zijn. Behalve als mijn man doodziek wordt want hij rijdt met de camper. Maar wanneer is dan het punt dat je gaat, als iemand begint te hoesten en snotteren en je laat je in desbetreffend land testen kan je volgens mij bijeen positieve uitslag niet meer terug reizen. Of ga je dan terug als iemand begint te hoesten..
Ja das inderdaad de vraag. Ik zou iig zelf testen meenemen. maar goed, we zien wel. Of we gaan naar spanje of we gaan nergens heen. Iig absoluut niet meer in nederland, vreselijk vond ik het vorig jaar
Hier exact hetzelfde, hutje mutje zou het zijn. Ervaring: het overdekte trampoline park had mijn zoontje soms voor zichzelf en zwemmen was uitstekend geregeld. Mijn zoontje is na 4x het testen beu, dus ik wil dat alleen doen als het niet anders kan. En de kleine druif van 1,5 jaar wil ik zo min mogelijk testen. Maar ieder zijn ding, ik snap ergens wel dat mensen er voor kiezen om wel te gaan, maar aan ons is het niet besteedt.
Helemaal mee eens, ik ga graag in NL op vakantie maar dan buiten de zomervakantie. Zodat ik in iig 2 of 3 weken verzekerd ben van mooi weer. De keren dat we in NL bleven treffen we altijd slecht weer, vreselijk. Ik heb daar ook echt last van, het bepaald mijn hele stemming Dus als we moeten testen en het kost mij honderden euro's. Dan heb ik het ervoor over
Ja komt zeker wel weer. Volgend jaar wil ik naar Italië. Maar in Nerderland is ook nog zoveel te genieten en te beleven.
Wij zijn aan het rondkijken voor Kroatië of Spanje. We wouden eerst wachten tot een week voor vertrek en dan boeken, maar er is al best veel volgeboekt en ben bang mis te grijpen. Ik weet niet zo goed waar we goed aan doen, ik wil ook niet mijn geld een jaar kwijt zijn aan zo'n voucher.
Net terug uit Domburg hier, blijft geweldig leuk daar! Zitten ook veel Belgen normaal gesproken. Terwijl ik bij jullie Knokke juist zo leuk vind! Ik had er de pest in dat ik daar niet naartoe kon