Dit soort situaties gaan ervoor zorgen dat mensen dadelijk gewoon zeggen dat ze gevaccineerd zijn, terwijl ze dat niet zijn. Uit angst voor het kwijtraken van een baan of iets dergelijks. Ik hoop zo dat het polariseren van mensen die zich niet willen vaccineren stopt.
Voordat corona er was gingen we ook niet langs als we ziek of niet lekker waren maar dat lijkt me logisch. Tenminste ik vind dat logisch. Het afgelopen jaar is hij snel achter uit gegaan en zijn we ons wel door corona gaan beseffen dat we met hem altijd (ook straks) de hygiëne maatregelen hoog moeten houden en ook straks ,als het wel ooit nog weg gaat dat hele corona, ook met een simpele verkoudheid niet meer langs moeten komen bij hem want dat deden we wel voorheen als iemand in het gezin een snotneus had. Maar voor hem gaat een simpele verkoudheid 9 vd 10 over in een longontsteking wat altijd weer met antibiotica en prednison behandeld moet worden en waar hij altijd nog slechter uitkomt dan hij al was en dat kan hij zich nu niet echt meer permitteren. Bij mijn oma zou ik met een snotneus wel langs gaan omdat dat bij haar ook een snotneus en niets ernstigs zal worden. Dus nee voorheen vroegen we niet naar een griepprik bij mensen en waren minder allert maar deze pandemie heeft wat dat betreft ook wel ogen geopend. Ik wil corona alleen absoluut niet vergelijken met de griep en ik vraag me af of je met griep ook besmettelijk kunt zijn zonder enige klachten? Zo ja is dat zeker een punt van zorgen! En hoe lang ik dit wil volhouden? Zo lang als nodig. Ik zal pas weer bij ze binnen in huis komen als ik en man volledig gevaccineerd zijn. En misschien zal ik dan de eerste tijd voor mijn gemoedsrust dan ook nog een zelftest doen voor ik langs ga. En uiteraard alleen als we alle 4 in huis klachten vrij zijn. En ja hij loopt nog steeds risico maar ik ga er vanuit dat als zowel hij als ik volledig gevaccineerd zijn en ik klachtenvrij ben en een negatieve thuistest doe de kans op besmetting nihil is. Ik vermoed zelfs dat de kans om de staatsloterij te winnen dan groter is dan de kans dat ik hem besmet dus dat kleine risico durf ik dan wel te lopen aangezien we nergens garantie gaan krijgen.
Gelukkig weet jij dat dan beter dan de longarts. Had jij dit maar geroepen toen we net stopten met fysio. Want met jouw mening had hij gewoon het afgelopen jaar door gegaan. En wat als er geen ander was? Dat was niet nodig dus daar ga ik niet over nadenken. Als als als scenario's heb ik namelijk niets aan.
Dat zal zeker gaan gebeuren en is misschien al gebeurd bij ons, dat zou ook goed kunnen want ik vraag natuurlijk niemand om een bewijsje.
In de beginperiode waren de beschermingmiddelen idd schaars en kan ik me dit advies nog voorstellen, maar dat is al lang niet meer aan de orde.
Maar wat als je vader er tegen die tijd niet meer is. (Ik weet niet hoe slecht het gaat). Zou je dan niet voor altijd spijt hebben van die tijd samen die jullie nu al meer dan een jaar missen. Oprechte vraag. En hoe wil je dat dan doen met de kinderen? Mogen die niet langs opa?
Hij heeft al sinds maart vorig jaar maandelijks contact met de longarts en 2x per maand met de longverpleegkundige en hij heeft pas een week of 5 a 6 geleden van de longarts groen licht gekregen weer naar fysio te gaan ALS de fysio volledig gevaccineerd was en anders niet! We hebben tussentijds ergens in augustus toen het zo goed ging met de cijfers nog aan de longverpleegkundige gevraagd of hij niet weer terug kon naar de fysio. Dit moest ze met de longarts overleggen en 2 weken later kwam het antwoord NEE niet doen het risico is te groot.
Als je iemand / collega/ zorgverlener/ mantelzorger/ verpleegkundige / arts / verloskundige/ gynaecoloog vraagt of hij /zij gevaccineerd is en die persoon zegt “daar hoef ik geen antwoord op te geven” “ dat is niet relevant” “ dat is medisch geheim” Geeft echt een vertrouwensband .. ik krijg van dit soort vage en ontwijkende antwoorden echt de rillingen.. tot nu toe ook echt niet meegemaakt..
Tja net als mensen die denken dat je blijkbaar alleen goede zorg kunt verlenen als je gevaccineerd bent. Lekker vertrouwen in de zorg weer. De mensen die juist zo keihard hebben gewerkt het afgelopen naar. Het gaat je gewoon geen bal aan als patient. Net zo min of ik wel of niet de griepprik haal, of ik HIV zou hebben enz.
Nee ik zal nooit spijt krijgen van het feit dat ik hem heb proberen te beschermen. En ik zou vooral spijt krijgen als hij door iemand uit mijn gezien corona oploopt en daaraan overlijd of zijn longen nog slechter worden en dan wil hij euthanasie als het nu nog slechter word ook dat wil ik niet op mijn geweten hebben. We spreken elkaar bijna elke dag aan de telefoon ik zie hem als het mooi weer is op afstand bij hun in de tuin. Minder mooi weer raam bezoeken doe ik niet meer aan omdat hij daar wat emotioneel van word. En de kinderen, die mogen straks weer van mij bij opa en oma binnen als opa volledig gevaccineerd is, wij gevaccineerd zijn, ze geen klachten hebben en met een negatieve thuistest of sneltest van de teststraat (moet nog even opzoeken hoe groot het verschil in % is van vals negatief tussen de thuistest en de sneltest van de teststraat). Dan hebben we er denk ik alles aan gedaan om het risico zo laag mogelijk te houden.
Ook nog niet meegemaakt en ik krijg er denk ik geen rillingen van en mijn vertrouwen zakt ook niet ik zie het zelf alleen als antwoord Nee in een netjes jasje gestoken.
Dat geloof ik trouwens absoluut niet. Dat je beter of slechter in je vak bent met of zonder vaccinatie. En voor mezelf en ieder ander gezond mens waar ik van hou maakt het me ook totaal geen bal uit of de behandelaar wel of niet gevaccineerd, de griepprik haalt of HIV heeft. Alleen voor mijn vader waar een verkoudheid kans geeft op overlijden ben ik stellig. Elk risico dat uitgesloten kan worden sluiten we uit, dus ook ongevaccineerde zorgverleners.
ja door dit soort reacties verlies ik mijn vertrouwen ook wel en snap ik wel dat er steeds meer mensen naar vragen en kritische vragen stellen.. alsof dit een taboe is om ernaar te vragen. Je hebt blijkbaar als kwetsbare patiënt geen enkel recht meer.. Nergens heb ik geschreven dat mensen die niet gevaccineerd zijn geen goede zorg zouden kunnen leveren, dat is helaas jouw persoonlijke invulling.
Blijkbaar heb je als zorgmedewerker ook nergens meer recht op als niet van de daken schreeuwt dat je gevaccineerd bent. En ja ik ben volledig gevaccineerd, maar zou niet daarop uitgezocht willen worden en dat hoef ik dus ook niet te delen met mijn patienten.
Ik wilde hier nog op reageren. Maar zo zie ik het inderdaad. En zo voel ik mezelf ook, een gevaar voor ouderen en risico groepen tot ik volledig gevaccineerd ben dus uit de buurt blijven van ouderen en risicogroepen. Mijn oma is nu volledig gevaccineerd en heeft een hele goede gezondheid. Die viel alleen door haar leeftijd in de risicogroep en daar kom ik nu wel weer binnen in huis ondanks dat ik niet gevaccineerd ben. Zelf had ik liever gewacht maar oma wilde absoluut niet meer wachten. Ze zat al een jaar te wachten en is erg ongeduldig . En mijn vriendin haar oma is vorige maand aan ouderdom overleden in haar slaap en daardoor heb ik besloten mijn oma haar zin te geven in deze situatie. In haar geval zou ik me wel schuldig voelen als ik niet langs zou gaan en ze overlijd tussen nu en een paar maanden aan ouderdom en daar gigantisch spijt van hebben.
Maar wat voor antwoord geef jij als een patiënt uit een risico groep jou zelf die vraag stelt? Dus niet via de telefoniste vraagt om een gevaccineerde zorgverlener maar al bij jou zit en je dan die vraag stelt?
Gelukkig vragen het er maar weinig. De meeste ouderen vinden het juist voor ons ‘gevaarlijk’ omdat we zoveel mensen zien. Daarnaast hebben ze daarvoor in een meestal overvolle wachtkamer gezeten, dus maakt het het feit of ik wel of niet gevaccineerd ben niet zoveel meer uit. Onze patienten zijn vrij nuchter wat dat betreft. We hebben een groep die niet komt, maar die kunnen we dus ook geen goede zorg verlenen. Soms zeg ik het wel, soms niet. Legt er aan of wat voor manier zo n gesprek gaat en meestal ga ik gewoon door met mn anamnese en onderzoek en kap ik het af als het te lang duurt, want daar is gewoon geen tijd voor.
Dat is misschien ook wel waarom ik met mijn vader er zo strikt op ben. Die is sinds februari 2020 niet meer van huis geweest. We sluiten echt elk risico dat we kunnen uit en al zijn artsen en behandelaars komen ook aan huis. Dus soms zeg je gewoon ja ik ben gevaccineerd? en op momenten dat je het niet wilt vertellen zeg je dan iets uit het rijtje die @Wondertje2020 opnoemde ? Of zeg je dan wat anders? - is privé / medisch geheim - niet relevant - daar hoef ik geen antwoord op te geven (vind ik zelf een heel aanvallend en onvriendelijk antwoord). En wat maakt het dat je niet ja wilt antwoorden? Tijd kan het niet zijn want elk ander antwoord van het rijtje neemt meer tijd in. Is het wanneer mensen het met een onderliggende reden of veroordelend vragen dat je niet wilt antwoorden? En antwoord je juist wel als de vraag uit pure interesse naar jouw veiligheid gesteld word?
Dan heb je geluk. Ik sprak van de week een verzorgende uit de gehandicaptenzorg op het schoolplein en die wilde zich niet vaccineren omdat ze eerst de kat uit de boom wilde kijken. Daar liepen onze meningen al uiteen, maar haar lijf, haar keuze. Maar haar antwoord op mijn vraag hoe dat dan zat met bijvoorbeeld kwetsbare cliënten met down syndroom vond ik ronduit schokkend. Ze gaf aan dat een familielid van haar anderhalf jaar geleden aan kanker was overleden en iedereen nou eenmaal ergens aan dood ging . Heel sneu natuurlijk dat haar familie zo'n verlies moet dragen, maar ik zou haar echt niet meer in de buurt willen hebben van mijn kwetsbare familieleden. Naar mijn mening was een antwoord in de trant van "op mijn werk nemen we voldoende veiligheidsmaatregelen" overigens prima geweest. Want nogmaals haar lijf, haar keuze.
Het feit dat specialisten aan huis komen is al een enorm luxe positie die veel mensen niet hebben en dus wel naar het ziekenhuis moeten. Want specialisten die huisbezoeken afleggen zijn op 1 hand te tellen. En meestal heb ik geen tijd voor, want het blijft vaak niet bij een simpel ja of nee en ga in dus gewoon verder met mn onderzoek, wat ik sowieso doe als mensen maar door blijven praten.