Hi meiden, ik zat nog weer eens wat te lezen over de ERA test om het optimale window van inplantatie te bepalen. Dat is weer wat anders dan de receptivity test toch? wie van jullie heeft die era test gehad en of heeft het wel eens overwogen?
Lief! Met mij gaat het goed. Gelukkig uit het eerste trimester! Blijf wel wat onzeker maar weet ook dat dat erbij hoort. Vrijdag gaan we met een echo kijken naar het geslacht, dan wordt het weer een stapje echter. En maandag krijg ik m'n eerste corona vaccinatie! Ook weer heel spannend. (Ook al wil ik het zelf en sta ik er ook achter).
Ik heb het onlangs wel overwogen. En samen met man besloten om het niet doen. Een soort 'stop' op wat er nog mogelijk is qua onderzoeken.
@bet Wat fijn om te horen dat het goed gaat! En dat je binnenkort weet of het een jongen of een meisje wordt! En welk vaccin krijg je? Pfizer of Moderna?
We hebben hier even een goed gesprek gehad.. kort maar krachtig.. we gaan alles op alles zetten om de punctie toch door te laten gaan. Ook al doet maar 1 kant mee, zeg maar. Anders is alles echt voor niks geweest.. Dus het blijft spannend, maar we hebben nu toch niks meer te verliezen.
Moderna! Maandag de eerste en 30 juni de tweede prik. Ik ook! Mijn gevoel zegt van wel! (Of althans, ik droom alleen maar over jongens baby's! ).
kun je dat ook bij C&C doen? Ik las wat over dat het bij repeated implantation failure nut kan hebben. @Kramertje ik kopieer jou ook even in. Jij weet ook altijd alles . Heb jij de ERA test gehad of overwogen om implantation window te bepalen?
@Do1981 : https://academic.oup.com/hropen/article/2021/2/hoab010/6225338 misschien heb je hier wat aan..
Ik zocht toen naar het woord maar het was idd diapauze. Bij mij ondanks iui was uitgerekende datum ook 5 dagen later dan verwacht. Blijft bizar verhaal. Wel fijn dat je nu fijne Gyneacoloog had en die maandag weer hebt. Leg die wensen ook gewoon op tafel. Stel dat je na maandag weer terug moet komen, eis dan gewoon weer dezelfde (al zal het hele team wel op de hoogte zijn van ‘het bijzondere geval’).
@Wondertje2020 thanks! Interessant om te lezen. toevallig had ik dat onderzoek gelezen waar in het artikel naar verwezen wordt. Die case study met 17 mensen. Dat klonk best interessant. Kan het artikel nu weer niet terug vinden, maar op basis daarvan dacht ik: ik vraag het hier eens. altijd interessant om ook kritisch tegengeluid te horen. En geloof zeker dat zo’n era test maar in heel klein percentage nuttig kan zijn. En idd: dan is het wel beetje geldklopperij om dat iedereen aan te bieden. Er zijn heel veel andere dingen die eerst moeten worden uitgesloten en behandelingen te proberen
Je kan het inderdaad bij C&c laten doen. Meen dat het iets van 800 euro kost. Het is inderdaad bedoeld om te onderzoeken op welke dag na ovultatie je het beste je embryo TP kan hebben. Ol welke dag je baarmoederslijmvlies het meest ontvankelijk is.
Ik voel helemaal niks meer in mijn lichaam.. gisteren nog 2 spuiten gehad, maar voelde niks en vandaag nog 2. Hopelijk morgen uitsluitsel over wel of geen punctie of toch escape IUI. Ik kan me niet voorstellen dat we nog een punctie krijgen. Ik ben de connectie met mijn lichaam volledig kwijt. Ook voel ik me heel naar over de gang van zaken in de kliniek terwijl ik de zorg altijd persoonlijk vond. Weten jullie hoe snel de menstruatie doorkomt als je stopt met stimuleren en geen Ovitrelle mag gebruiken? Want ik mag blijkbaar meteen weer door.. Ik heb geen idee of dat goed is? Is dat wel verstandig voor je lichaam na al die stimulatie om geen rust te nemen?
Wat vervelend meid. Ik zou denken dat het goed is even rust te nemen. Baseer ik op gevoel. Rationeel denk ik minstens 2 cycli Maar gevoelsmatig zou ik daar zelf ook zeer veel moeite mee hebben. Zou je die 2 maanden niet kunnen gebruiken om te kijken of je nog eens wat onderzoek kan doen. Heb jij die scratchings bij C&C bijvoorbeeld wel eens gehad? Weet niet of je die kunt doen zonder intake te hebben gehad, maar dan besteed je die maanden wel nuttig en is het mogelijk minder zwaar? heb met je te doen
@Do1981 deze punctie was eigenlijk ook als een soort van uitsluitsel dat het mis ging in België. We hebben nog een cryo daar, die kunnen we nog terugplaatsen. Denk dat we dat maar gaan doen. Komende cyclus terugplaatsen, dan is er een plan. En dan daarna weer een herstart voor punctie 4. Mocht de arts , tegen alle verwachtingen in, twijfelen over een punctie, dan doen we het wel gewoon. Of zou het beter zijn je verlies te nemen en dan eventueel een punctie 5 te doen? Want deze laten gaan en punctie 5 dan hebben we geld over van deze gecancelde punctie en kunnen we dan investeren in punctie 5. Hmm mijn gedachten gaan alle kanten op.. het gaat niet zo goed...
Ik denk dat het goed is een stap per keer te nemen. Eerst maar even morgen afwachten en kijken hoe het er dan uitziet. Op basis daarvan bepalen of je het wel of niet doorzet. De cryo terugplaatsing tussendoor als je de punctie cancelt klinkt als een goed plan. Even je lichaam iets van rust gunnen.
ERA test hebben wij niet gehad. Ik kreeg natuurlijk een verse terugplaatsing en in Spanje is een verse terugplaatsing altijd op dag 5. Wij hebben de test ook verder niet overwogen. Puur omdat wij in Nederland maar 6 terugplaatsingen hadden en daarvan 4x zwanger werden. De ERA test raden ze vaak pas aan bij herhaaldelijk mislukken van innesteling (geen innesteling of steeds biochemische zwangerschappen). Als ik in jouw schoenen stond met zoveel terugplaatsingen en geen resultaat zou ik het wel overwegen. Het is eigenlijk hetzelfde als een ReceptIVFty test (ook hier komt de microbiologische samenstelling van je baarmoeder uit) maar tevens welke dag je baarmoeder het meest ontvankelijk is voor een embryo. Normaliter wordt dag 5 aangehouden maar het kan zijn dat het bij jou beter pakt op dag 4 of 6. De kosten zijn niet mis. Tussen de € 800,- en € 1.000,-. Je gaat 1 maand proefdraaien, doet de test. Uitslag duurt ongeveer 3 weken en dan kan je starten voor een cryo terugplaatsing.