Hoe vertellen aan grote broer en zus?

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door prulletje2, 6 jun 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. prulletje2

    prulletje2 Fanatiek lid

    20 mei 2014
    4.047
    2.039
    113
    Hoe hebben jullie je zwangerschap verteld aan jullie kinderen die het al begrepen?
    Gewoon gezegd dat mama een baby krijgt of hebben jullie er nog wat leuks van gemaakt? Wat/hoe dan?
     
  2. Mammavantwee

    Mammavantwee Niet meer actief

    Ze waren hier 3.5 en net 2, ze het gewoon verteld en gefilmd :)
     
  3. Stokstaartje86

    Stokstaartje86 VIP lid

    4 jan 2013
    5.299
    1.769
    113
    Vrouw
    Hier 7 en 4 jaar en meegenomen naar de echo. Dan konden ze ook echt zien dat er met een apparaatje 'in' mijn buik gekeken werd en een bewegende baby zien
     
  4. Snoepjes

    Snoepjes Fanatiek lid

    26 mei 2018
    4.583
    3.942
    113
    Vrouw
    Hollandia
    Toen ik zwanger was van mijn jongste zoon heb ik een berenknuffel gekocht met een babybeertje op zijn schoot, en die aan mijn oudste zoon gegeven. Er ging een kaartje aan met 'grote broer' en ook gefilmd!

    Bij deze zwangerschap hebben we onze oudste een kraskaart gegeven met daarop dat er een broertje of zusje bij komt:)
     
    prulletje2 vindt dit leuk.
  5. bulakgirl

    bulakgirl Fanatiek lid

    4 aug 2013
    3.165
    2.544
    113
    Toen J 1,5 was en B in aantocht was heb ik hem gewoon verteld dat mama een baby in de buik had... En dat was het... Hij snapte er toch nog niet zoveel van...

    Nu zijn beide jongens 5 en 7 en snappen ze het een stuk beter, dus heb de eerste echo laten zien en verteld dat mama weer een baby in de buik heeft! Vonden ze heel leuk! Nu knuffelen ze graag met mijn buik en voelen ze haar schoppen... De oudste vertelde buikbaby dat het niet lang meer duurt voor ze naar de "echte" wereld mag komen!
     
  6. mamavantwee37

    mamavantwee37 Fanatiek lid

    10 aug 2020
    2.733
    2.045
    113
    Wij hebben dit keer uitgepakt. Mijn oudste is 8, dus die begrijpt het heel goed. De jongste van ruim 1,5 denkt nu dat iedereen een baby in zijn/haar buik heeft.

    Ik heb foto's gemaakt van verschillende plekken in ons huis en op die plekken de aanwijzing neergelegd naar de volgende plek (foto van bijvoorbeeld schuur) en op 4 van die plekken heb ik een cijfer ballon geplaatst. Die cijfers vormen samen 31-10 (uitgerekende datum), maar ook de code van een kluisje met "de verrassing". Mijn oudste ging als een speer door het huis, schoonouders waren erbij en we hadden hen verteld dat het een verrassing voor de oudste was (die wisten ook nog van niks en we wilden hen ook verrassen). Op enig moment was de code compleet en toen vond hij in de kluis een klein cadeautje. Daarin een lijstje met de echofoto.

    T mooiste was dat de oudste meteen snapte dat t een echo was en vroeg "heb je nieuwe baby in je buik?" We hebben ook het deel van het openen van het kluisje + uitpakken cadeautje en reactie gefilmd. Vooral de reactie van schoonmoeder was echt onbetaalbaar :D
     
    prulletje2 vindt dit leuk.
  7. prulletje2

    prulletje2 Fanatiek lid

    20 mei 2014
    4.047
    2.039
    113
    Oh dat klinkt wel heel leuk! Maar hoe vond je oudste het dat het alleen een foto was en dat het een baby was? Die van mij zijn bijna 5 en 6. Die zouden dus echt een verrassing voor henzelf verwachten en het een dikke teleurstelling vinden dat het eigenlijk niks voor hen is haha :roflmao:
     
  8. mamavantwee37

    mamavantwee37 Fanatiek lid

    10 aug 2020
    2.733
    2.045
    113
    Haha, die was heel blij met de kluis die hij mocht houden :roflmao: Had ik van te voren over nagedacht. Het lijstje met foto's werd overigens meteen geconfisqueerd door schoonmoeder. Die staat nu tussen zijn twee broers te pronken in hun woonkamer.
     
    prulletje2 vindt dit leuk.
  9. Sado

    Sado VIP lid

    16 mei 2016
    19.289
    17.351
    113
    Toen ik zwanger was van de jongste “gewoon” verteld, de oudsten waren toen 3 en 2 jaar.
    Zwanger van de middelste was ik toen de oudste nog geen 7 maanden was, dus toen hebben we niet verteld :p

    Toen ik zwanger was van onze oudste, waren mijn broertje en zusje 7 en 8 jaar. We hebben hen een (ingepakt) knuffelbeertje gegeven met daarbij een kaartje waarop iets stond van “Mijn naam is Beer en ik wil over een tijdje héél graag spelen met de baby in (mijn naam)’s buik. Willen jullie tot die tijd op mij passen en met mij knuffelen?”
    Vonden ze heel erg leuk :) Ze kwamen het knuffeltje ook heel trots brengen toen onze dochter was geboren.
     
    bluedrake en prulletje2 vinden dit leuk.
  10. Neilia

    Neilia Niet meer actief

    Wij hebben bij Sue design een aftelkalender gekocht.
    Daar zitten ook stickers bijv
    C kreeg de aftelkalender en N de stickers.
    Aan de hand van de stickers moesten ze raden waar ze voor gingen aftellen.

    duurde wel even voor het kwartje viel :p
    L zat er bij en verscheurde al het papier haha!
     
    prulletje2 vindt dit leuk.
  11. prulletje2

    prulletje2 Fanatiek lid

    20 mei 2014
    4.047
    2.039
    113
    Oh leuk. Ja ik vind een aftelkalender pas iets voor als het bijna zo ver is. Die maanden duren anders wel mega lang voor kinderen. Maar ik vind dat zij het eerder mogen weten dan de rest. We hebben overmorgen de eerste echo. Als die goed is mogen ze het weten. Maar hoeft niet per se meteen die dag. Kan ook later. Ik weet alleen totaal niet hoe ze zullen reageren. Misschien zitten ze helemaal niet op een baby te wachten :roflmao:.
    Iets van een knuffeltje geven om op te passen wat sado zegt is ook leuk! Weet alleen niet of ze die nog terug geven dan haha. Maakt ook niet uit.
    Volgens mij heb ik bij de wibra of zeeman ofzo wel eens van die babyflesjes met snoepjes erin gezien. Misschien die erbij doen. Maar nu weet ik natuurlijk niet meer waar dat was... o_O
     
    Sado vindt dit leuk.
  12. Neilia

    Neilia Niet meer actief

    hier vinden ze de aftelkalender geweldig.
    Ze zien dan elke week hoe groot de baby is.
    Heb overigens wel gezegd dat de baby pas komt na C der verjaardag. Dus dat duurde sowieso nog wel even :p
     
  13. prulletje2

    prulletje2 Fanatiek lid

    20 mei 2014
    4.047
    2.039
    113
    Ik heb even gekeken maar dat zijn die zwart wit dingen? Stylish voor ouders, maar vind het niet aantrekkelijk voor kinderen. Gelukkig vinden die van jou het wel leuk! Die van mij hebben beide al een kalender hangen naar hun verjaardag toe. We doen dit altijd als het dichtbij begint te komen. En ook vaak met sinterklaas bijvoorbeeld. Vind dat wel even genoeg haha.
    En ik vind het ook te abstract voor ze als ze elke week een sticker moeten plakken en niet elke dag. Ik zag ook kaarten waarbij het elke maand moet. Ze hebben nog bijna geen besef wanneer een maand voorbij is. Dan gaan ze straks alsnog iedere keer vragen wanneer het weer zover is. Of je moet er nog weer een kalender naast hangen die de dagen telt. Misschien is dat de kleuterjuf in mij, maar ik vind het niks haha.
     
  14. Mj89

    Mj89 Fanatiek lid

    28 nov 2011
    2.591
    655
    113
    Groningen
    Wij hebben het de kinderen een paar dagen geleden verteld met een kras kaart. Was een dikke hit hier! De oudste had het kaartje vd middelste ook voorgelezen.
     
    prulletje2 vindt dit leuk.
  15. Neilia

    Neilia Niet meer actief

    klopt! Hier hebben ze ‘m ingekleurd :p
     
  16. Nina Sanders

    Nina Sanders VIP lid

    1 aug 2016
    38.191
    45.331
    113
    Wij hebben er een feestelijk momentje aan de ontbijttafel van gemaakt met een klein gebakje en het toen gewoon verteld. O begon helemaal te glunderen..
     
    prulletje2 vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina