Liegen over ziekmelding. Wat zou jij doen?

Discussion in 'De lounge' started by Warboel, Jun 17, 2021.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Warboel

    Warboel Fanatiek lid

    Jan 8, 2014
    3,541
    625
    113
    Een voormalig vriendin van mij werkt toevallig nu op een sportvereniging waar ik dus zeg maar veel te vinden ben. Het is een fijne vereniging. Een beetje 'ons kent ons'. Deze voormalig vriendin is daar gaan werken. Op zich prima, we gingen elkaar uit de weg en ga zo maar verder.

    Ik zeg ook voormalig vriendin omdat er wat dingen zijn voorgevallen. Had voornamelijk te maken met roddelen en heel veel liegen. Desondanks schrok ik toen ik gisteren te horen te horen kreeg dat dit meisje in het ziekenhuis, aan de zuurstof met corona zou liggen.

    Vanzelfsprekend ben ik een beetje navraag gedaan doen binnen onze gemeenschappelijke vriendenkring. Wat blijkt? Madam heeft zich dus met dit, extreem bizarre verhaal ziek gemeld, omdat ze in de tussentijd bij haar tweede werkgever op de woning aan het passen is. Er is dus niets, echt 0,0 aan de hand. Ondertussen blijf ik wel berichtjes ontvangen of dat ik weet hoe het met haar gaat etc. Omdat ze zich natuurlijk wel onwijs zorgen maken op haar werk.

    Ik heb eigenlijk een beetje voor mezelf besloten dat ik niets ga zeggen, maar op het moment dat ik het op de man af gevraagd krijg van de eigenaar en of de persoon hieronder. Dat ik niet ga liegen over wat ik te horen heb gekregen. Desondanks blijf ik een beetje in dubio zitten. Ik vind het gewoon zo een bizar verhaal en zoiets heftig om mee te spotten dat ik het liefst gelijk aan de bel had getrokken daar (zeker omdat ik haar na alles niets verschuldigd ben), maar er is ook weer een kant van mij dat zegt dat ik (wat er ook gebeurd of wordt gevraagd) helemaal niets moet zeggen.

    Daarnaast ben ik ergens bang dat ze dit door gaat trekken naar de ziektewet en/of gewoon lekker doorbetaald krijgt via haar werkgever, omdat ze hier wel een contract heeft en het op de locatie waar ze nu bezig is vooral om zwart/grijs werk gaat.

    Vandaar mijn vraag aan jullie: wat zouden jullie in zo een geval doen? Ik weet vooralsnog niet wat ik hier mee aan moet.
     
  2. Aries

    Aries Niet meer actief

    Misschien een appje naar haar of haar man op welke kamer ze ligt zodat jullie een bloemetje kunnen sturen? ;) Verder zou ik me er buiten houden, zeker als je het echt alleen via via weet en dus niet 100% zeker.
     
    Athina, pluk, Novi and 1 other person like this.
  3. suus1983

    suus1983 VIP lid

    Oct 10, 2006
    50,210
    35,969
    113
    Ik zou bij haar zelf aangeven dat dit veel te ver gaat en dat ze dat niet kan maken.
     
    citroenrasp likes this.
  4. Mamafiets

    Mamafiets VIP lid

    Apr 22, 2019
    18,451
    30,822
    113
    Female
    :eek:
    Klikken is natuurlijk herl onpopulair. Maar in dit geval wel toegestaan zou ik denken.
    Dus bij een berichtje met de vraag hoe het met haar gaat zou ik eerlijk antwoorden wat je gehoord hebt.
    Mits je ook zeker weet dat dat ook de waarheid is.
     
    Nellie4 likes this.
  5. Warboel

    Warboel Fanatiek lid

    Jan 8, 2014
    3,541
    625
    113
    Geen man helaas. En ze antwoord ook niet op appjes of berichtjes vanuit de vereniging zelf. Ik kan zelf helaas geen 'contact' meer met haar opnemen. Na een flinke ruzie van een paar maanden geleden sta ik op de block.

    Het is inderdaad van 'horen zeggen'. Dat is wel iets waar ik dus heel voorzichtig mee ben, maar goed: wel horen zeggen in combinatie met een live foto van desbetreffende persoon in het zonnetje.
     
  6. Madelie

    Madelie VIP lid

    Jun 14, 2014
    11,473
    8,734
    113
    Je hebt via via gehoord dat ze dus niet in het ziekenhuis ligt. Je weet dus formeel niets. Ik zou dus tegen die werkgever zeggen dat je het niet weet, want dat is de waarheid. Maar dan ook niet meer bij mensen vissen naar wat er wel of niet aan de hand is.
    Het wordt een ander verhaal als je haar zelf ziet of spreekt. Dan zou ik zeggen, of jij spreekt de waarheid naar de werkgever of ik geef aan dat je niet in het ziekenhuis lag.
     
    Zuul, Mapje, Athina and 3 others like this.
  7. Madelie

    Madelie VIP lid

    Jun 14, 2014
    11,473
    8,734
    113
    Wat is een live foto? Je kunt toch niet zien of die op dat moment genomen is?
     
    Warboel likes this.
  8. Koekie1

    Koekie1 VIP lid

    Jul 31, 2013
    5,678
    2,001
    113
    Female
    Dit inderdaad.
     
    Warboel likes this.
  9. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    19,839
    18,590
    113
    Female
    Gewoon doen of je van niets weet en geen aandacht meer aan schenken. Het is wel echt slecht natuurlijk om dit te gebruiken als ziekmelding. Maar ik heb geleerd om mezelf niet (meer) druk te maken om zulke dingen.. vroeg of laat komt ze zichzelf wel tegen.
     
    dreumesje, Manana and Saartje33 like this.
  10. Lief of Stoer

    Lief of Stoer VIP lid

    Apr 25, 2011
    6,036
    2,900
    113
    't Gezellige Brabant
    Precies dit, iets met karma.....
     
  11. Cupcake01

    Cupcake01 Fanatiek lid

    Feb 8, 2016
    2,981
    1,320
    113
    Female
    Nou ja ze is natuurlijk wel ziek, dat kan je haar nageven.. in haar hoofd op t moment.. sorry hoor hoe haal je het in je harses om dat als smoes te gebruiken.

    Ik zou er verder niks mee doen, haar probleem, ze praat zich vanzelf wel vast.
     
    Vero0504, Manana and Warboel like this.
  12. MadeInUSA

    MadeInUSA VIP lid

    Dec 27, 2011
    9,179
    10,724
    113
    Tsja je bent haar vriendin niet meer en hebt geen contact. Dan kan en moet je er niks mee. En ook dat zeggen tegen je omgeving, jullie hebben geen contact meer dus je hebt geen idee hoe het met haar is. Niet jezelf hierin mengen.
     
    hummeltje5 likes this.
  13. Krulpeterselie

    Krulpeterselie Fanatiek lid

    Apr 27, 2015
    2,585
    1,247
    113
    Niet in mengen want welke kant het ook opgaat je bent altijd voor een van de partijen de boeman.
     
    Manana, Kanarie and Warboel like this.
  14. Emilie69

    Emilie69 Niet meer actief

    Ik vraag me allereerst of waarom haar werkgever aan jou zou vragen hoe het met haar gaat? Of heb jij aangegeven jullie vrienden zijn?
    Ten tweede als ze iets vragen, zeg je gewoon dat jullie geen contact (meer) hebben, dus dat je het niet weet.
    Wat ik via via heb gehoord, vertel ik niet door. Je geeft aan dat onder andere roddels jullie jullie vriendschap heeft gekost. Dan zou ik me daar ver buiten houden!
     
  15. Warboel

    Warboel Fanatiek lid

    Jan 8, 2014
    3,541
    625
    113
    True! Dat had ik zelf gelukkig ook wel ingeschat.

    Ik vind er wel iets van. Wat je vindt mag je gelukkig houden :p, dus ik heb mijn mening van 'kennis' inmiddels wel bijgesteld naar iemand waar je echt gewoon niets mee te maken wil hebben.
     
    Krulpeterselie likes this.
  16. Warboel

    Warboel Fanatiek lid

    Jan 8, 2014
    3,541
    625
    113
    Omdat er daar niet bekend is wat voor een dingen er gespeeld hebben. Dat gaat hen verder ook niets aan. Wat ik zei: we tolereren elkaar, maar er is verder geen directe ruzie meer. Het enige wat hun weten is dat we van dezelfde vereniging zijn gekomen. Rond dezelfde periode. Vandaar wss de vraag.
     
  17. Krulpeterselie

    Krulpeterselie Fanatiek lid

    Apr 27, 2015
    2,585
    1,247
    113
    dat sowieso! Maar de laatste tijd vind ik van heel veel mensen iets. Sind corona is de mensheid er niet op voorruit gegaan moet ik zeggen. Daarvoor al niet maar het lijkt nu een stap erger te zijn. En dat is echt iets typisch Nederlands. Andere nationaliteiten zijn heel anders.
     
    Warboel likes this.
  18. Beausecret

    Beausecret VIP lid

    Apr 26, 2016
    5,477
    6,092
    113
    Female
    Ik zou me er ook buiten houden. Als ze zich ziek meldt komt er ook een arbo aan te pas op een gegeven moment. Die heeft wel wat medische gegevens nodig. Ik denk dat het dan vanzelf wel uitkomt en ze zichzelf behoorlijk in de nesten werkt. Ik zou me echt afzijdig houden van deze sh*t.
     
  19. Maev

    Maev VIP lid

    Dec 4, 2014
    6,071
    5,553
    113
    Ik zou me proberen afzijdig te houden maar ook kenbaar maken dat jullie geen vriendschap of contact (meer) met elkaar hebben om jullie moverende redenen.
    Of je wijt er een blog aan ;)
    Als de situatie anders was geweest en jullie dus nog wel vriendschappelijk met elkaar om waren gegaan zou het voor mij einde vriendschap betekenen, aangezien ze je dan in een lastig parket zit. Vermoedt dat er dan toch ook wel ergens een opmerking tussendoor was gevlogen dat het niet helemaal klopt :|
     
  20. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    Oct 6, 2015
    16,382
    12,678
    113
    Ik zou er ook niet iets over zeggen, behalve dat jullie geen contact meer hebben en jij haar dus niet hebt gesproken. Als je je er in mengt, wordt het alleen maar ingewikkeld - en zo’n vette leugen gaat vanzelf wel uitkomen…
     

Share This Page