Wat vinden jullie? Mijn dochter gaat na de vakantie naar de middelbare school, afstand is 10 km enkele reis. Vrij rechte weg. Ze heeft niet veel personen waar ze mee mee kan fietsen wegens afwijkend niveau. Ze moet een nieuwe fiets, maar lopen we dan een elektrische of niet? Waarom wel of niet?
Voor die afstand zou ik een gewone fiets doen. Zo ver is 10 km ook niet. (En ik voel me dan altijd zo oud, ik moest altijd 15 km en was zo blij dat mijn fiets 3 versnellingen had!)
Ik zou ws wel kiezen voor de elektrische fiets. Tis toch best een afstandje die in weer en wind gefietst moet gaan worden. Misschien treft ze toch nog wel meerdere kids die toch grotendeels hetzelfde stuk fietsen, dan is het mazzel hebben. Maar als ze echt vaak alleen moet fietsen lijkt mij een elektrische fiets erg fijn.
Ik zou een gewone fiets nemen hoor. De afstand valt mi best mee, mijn dochter moet 11 km fietsen en is met 40min op school. En wie weet, komen er meer kinderen uit de klas uit de buurt, kan ze samen fietsen
Zoveel scheelt dat niet hoor. Mijn zoon doet over 9km 23 minuten als hij doortrapt, als het hard waait misschien 30min. Het is niet zo dat je met een elektrische fiets 2x zo hard gaat. Hier dus een gewone fiets voor 9km. Ook wel even getwijfeld, maar de meeste kinderen uit ons dorp die die kant opgaan, hebben een gewone fiets.
Voordeel van een gewone fiets is dat ze genoeg beweging krijgen (schijnt voor veel pubers een uitdaging te zijn). Mijn dochter moet straks 8 km fietsen, wij hebben een gewone fiets voor haar gekocht. (Ik ga met een elektrische fiets voluit wel het dubbele qua snelheid als met een gewone fiets. Maar ik zou niet graag hebben dat mijn dochter van 12 zo hard fietste. )
Maar je fietst toch niet maar 12km per uur met een gewone fiets? Mijn zoon zit altijd rond de 20, mijn elektrische gaat maar tot 25. Hier is de snelheid geen probleem overigens. 1 lang stuk fietspad. En verder qua beweging vind ik het zeker mee spelen, ook al zijn die van mij aardig sportief. Vooral de oudste lijkt zijn energie maar niet kwijt te kunnen.
@suus1983: Geen idee, mijn gewone fiets had geen snelheidsmeter, maar een snelle Google actie leerde mij dat 12 km/h gemiddeld was voor een vrouw, dus daar ging ik voor het gemak maar even vanuit. Met de elektrische haal ik als ik doortrap en geen tegenwind heb de 26/27 km/h. Op andere sites lees ik 17/18 kn/h gemiddeld met een gewone fiets. Scheelt nog altijd 1/3, op zich nog steeds wel de moeite waard. Neemt niet weg dat ik voor een (gezond) jong kind toch voorkeur heb voor een gewone fiets.
Ik zou kiezen voor een normale fiets. Alleen maar goed voor die pubers om een beetje in beweging te blijven. Als ze dan straks wel met iemand kan fietsen is dat alleen maar lastig met een elektrische fiets naast iemand op een gewone fiets. Hier fietst mijn dochter ook iedere dag 8 km op en neer maar die doet er wel 45 minuten over maar die kletsen teveel op de fiets met vrienden en vriendinnen waarmee ze fietsen Zelf doe ik er ongeveer 30 minuten over. Volgens mij fiets je gemiddeld op een fiets 15 km per uur tenzij je als een malle gaat zitten trappen om vooruit te komen.
10 km is niet ver. Onze kinderen fietsen niet het hele jaar. Zij fietsen van de zomervakantie tot de herfstvakantie en dan met de bus tot de voorjaarsvakantie. Dan fietsen ze weer tot de zomervakantie. Ze krijgen voor de bus dus een winterabonnement. Zij fietsen 23 km enkele reis. Op een gewone fiets. Wij vinden een electrische fiets niet nodig. En zo veel duurder dan een gewone fiets. Ze bouwen er een goede conditie mee op. Mijn zoon zit nu in de brugklas en was wel de enige uit zijn groep 8 die een gewone fiets kreeg. Hij fietst samen met een klasgenoot naar school, hij fietst dus met zijn gewone fiets naast een electrische. Zijn broer van 18 heeft ook altijd met electrische fietsen meegefietst. Ging prima.
23 km op een gewone fiets vind ik dan wel weer heel ver moet ik zeggen. Beetje sneu. Natuurlijk goed voor hun conditie, maar hoeveel tijd kost dat wel niet?
In het begin kost het ze vaak 1,5 uur, maar dat wordt al snel beter. Dan gaan ze richting de 5 kwartier. Na een/twee jaar kost het ze vaak iets meer dan een uur.
De heenweg is 's morgens, dus zit sowieso niet in de weg voor huiswerk of sport. Ze zijn op zijn laatst 16.10 uur uit. Dus met het eten thuis. Na het eten tijd voor huiswerk. Met de bus zijn ze ook best wat tijd kwijt. Dan zijn ze (bij 16:10 uur uit) ook pas tegen half 6 thuis.
Tja, met 13 jaar mag je nu eenmaal nog geen scooter. En tegen de tijd dat een scooter wel mag leggen ze hun geld liever opzij voor rijlessen Heel eerlijk: ik red zelf de 23 km ook niet hoor
Haha dat is dan weer jammer op die leeftijd. Hier heeft de oudste zijn mooie scooter een aantal maanden terug total loss gereden, aangereden door een auto en gelukkig er vanaf gekomen met enkel een gebroken pols. Geld is nu binnen van de verz maar hij gaat toch weer een andere scooter kopen. Nu wel een met geel kenteken en dan kan die een helm dragen. Wij zeiden ook al koop gewoon een voordelige gebruikte Zip en leg dat geld in voor je rijbewijs maar doet die dus niet. Hij wil wel starten met zijn theorie. Al zijn vrienden rijden scooter dus dat triggert aardig. Snap het ook wel, is ook leuk en een heerlijk gevoel van vrijheid.