Naaimachine advies

Discussie in 'De lounge' gestart door Michje, 22 jun 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Michje

    Michje Fanatiek lid

    27 jul 2010
    1.920
    2.101
    113
    Vrouw
    Mag ik hier om advies vragen? Volgens mij zitten hier best wat leden die kleding naaien.

    Ik ben me aan het oriënteren op de aanschaf van een naaimachine. Ik heb geen ervaring met naaien, maar het lijkt me ontzettend leuk om te doen. Ik wil graag een degelijk apparaat aanschaffen, maar uiteraard niet de hoofdprijs betalen voor een hobby waarvan ik niet weet of deze blijvend is.

    Welke merken/types zijn interessant om naar te kijken en bij welke merken blijf ik het beste weg?

    Ik had zelf mijn oog laten vallen op de Brother Innovis 15, de reviews lijken erg positief. Ik twijfel alleen of ik dit bedrag (€314) uit wil geven aan een testhobby (en met dat bedrag ben ik nog niet eens klaar natuurlijk), of dat ik beter voor een goedkoper apparaat kan gaan. Ik wil alleen geen kwaliteit inleveren. Tweedehands is ook een optie.

    Hopelijk hebben jullie goede adviezen!
     
  2. missle

    missle Fanatiek lid

    4 mrt 2010
    1.526
    1.073
    113
    Ik heb om te beginnen een Singer bij de Lidl gekocht voor 149 euro (hebben ze nu niet meer). Inmiddels ben ik de tel kwijt hoeveel kledingstukken ik al gemaakt heb er mee, zeker ruim meer dan 100.
    Ik denk nu na wat ik als volgende machine zou willen, dat mag dan een stapje professioneler worden, omdat ik het echt wel leuk blijf vinden ben ik achter gekomen.
    De Singer zorgt wel regelmatig voor wat ergernissen, zoals toch wel vaak de draad onderin "opeten" bijvoorbeeld, maar ik vind het nog steeds niet vervelend genoeg om direct naar de naaimachine winkel te gaan voor een andere.

    Ik kan je verder nog geen tips geven waar wel naar te kijken, want ik ben er zelf ook niet uit wat ik zou willen.
     
  3. Lafayette

    Lafayette Fanatiek lid

    13 okt 2012
    1.385
    1.568
    113
    Ik heb eerst ook een flinke tijd met een Singer van de Kruidvat gewerkt, daarna wist ik dat ik het echt een leuke hobby vond en dat ik graag een naaimachine met bepaalde opties wilde. Maar die Brother Innovis zal je je denk ik ook geen buil aan vallen hoor.
     
  4. Michje

    Michje Fanatiek lid

    27 jul 2010
    1.920
    2.101
    113
    Vrouw
    Singer heb ik, vanwege de betaalbaarheid, ook naar gekeken. Las daar helaas wel meer ergernissen over, dus dat zie ik niet zo zitten. Heb graag een kwalitatief wat beter apparaat. Alleen welke moet het worden?

    Misschien heb jij ook nog wat aan de adviezen als er meer reacties komen!
     
    missle vindt dit leuk.
  5. Anan

    Anan Fanatiek lid

    10 mei 2013
    3.005
    2.371
    113
    Ik heb nog steeds mijn eerste naaimachine. Een brother. Gewoon met draaiknoppen. Bevalt/beviel prima. Moet wel eerlijk zeggen dat ik nu alles met lockmachine (yuki) en coverlock (babylock) doe. Naaimachine gebruik ik alleen nog om elastiek aan te zetten of te rimpelen.
     
  6. riean

    riean VIP lid

    21 apr 2014
    5.779
    7.366
    113
    Mijn eerste machine was een Elna, geen idee of ze die nog maken. Was een prima starters machine.
    Daarna de Brother Innovis A15. Die was al een stuk beter. Het enige nadeel vond ik dat hij alleen guttermann garen pakte, goedkoper garen niet. Ik dacht dat dat een Brother probleem was maar na heel veel rondkijken, inlezen, advies vragen begreep ik dat het gewoon een misser was bij mijn machine.
    Nu heb ik een Brother Innovis A150 en die is heerlijk. Maar ik naai wel veel en ondertussen al 14 jaar.
    Als je het er voor over hebt zou ik voor de Innovis A15 gaan. Ik heb hem 2 jaar gebruikt en begin dit jaar voor ruim de helft weer verkocht. Dus als het niks is kun je hem vast weer verkopen.
    En de rest hoeft niet veel te kosten
    In het begin kocht ik op de markt stof voor max 3 euro per meter, dan meteen bij de kraam er naast garen in de goede kleur. Schaar van de Action, spelden ook, meetlint en je kunt aan de slag. Op internet vind je veel gratis patronen die makkelijk zijn om mee te starten.
    Het is zó verslavend :D
     
  7. Michje

    Michje Fanatiek lid

    27 jul 2010
    1.920
    2.101
    113
    Vrouw
    Brother lijkt wel een goede keuze dus! Mijn moeder heeft ook genaaid en die riep al meteen dat ik voor Gutermann garen moest gaan, dus daar zal ik maar braaf naar luisteren.

    Qua overige benodigdheden wil ik idd wel budget starten, haha! Mooie reden voor een bezoekje aan de Action lees ik al. Wat vervelend.
     
  8. Esther2901

    Esther2901 Fanatiek lid

    3 jul 2014
    2.073
    1.567
    113
    Ik heb een brother Innovis 27 special Edition en ben daar heel tevreden over.
     
  9. Siepie85

    Siepie85 VIP lid

    8 nov 2013
    8.330
    8.332
    113
    Amsterdam
    Hier op de oude machine van m’n moeder begonnen en singer. Uiteindelijk ging deze vorig jaar niet meer te repareren stuk. Toen via een winkel paar uitgeprobeerd. En ik wist ook niet goed of ik echt weer veel wilde gaan naaien. Toen voor 359 bij een husqvarna uitgekomen en bij daar echt super tevreden over. Naai inmiddels heel veel haha, net weer een verjaardagsjurk voor m’n dochter gemaakt. En nu heeft vriendin van me gevraagd of ik een jurk wil maken voor de verjaardag van haar dochter. Groter compliment kan je niet krijgen denk ik maar.
    Ik ga waarschijnlijk zelf einde dit jaar kijken voor een goede lockmachine.
    Voor mij is het heel ontspannend en kan zo ook heerlijk m’n hoofd leeg maken!
     
  10. Brigitte1985

    Brigitte1985 Fanatiek lid

    29 nov 2009
    1.018
    213
    63
    Ik heb een singer van de lidl van 90 euro ofzo. Gebruik hem al een jaar en helemaal prima zo. Katoen en rekbare stoffen, prima te doen. Hele dikke zoals jeans of jogging wat moeilijker maar ook dat gaat.

    Ook gedaan omdat ik wilde weten of het wel wat was voor mij en ga met de tijd een andere kopen maar voor nu helemaal goed. Heb het mijzelf aangeleerd, geen lessen en kan er goed mee uit de voeten
     
  11. zeilbootje

    zeilbootje Fanatiek lid

    15 jan 2014
    2.771
    1.363
    113
    Hier ook een Brother. Prima ding en je kunt het zo gek maken qua aanschafprijs als je wilt. Ik zou wel even zoeken of hij veel herrie maakt of niet. Mijn oudje maakt veel herrie en ik krijg steeds commentaar van mijn huisgenoten als ik door hun programma’s heen zit te hobbyen. ;)
     
  12. missle

    missle Fanatiek lid

    4 mrt 2010
    1.526
    1.073
    113
    En nog een kleine extra waarschuwing waar je helemaal niet om vroeg, de aanschaf van de naaimachine is peanuts bij wat je daarna kwijt kunt gaan zijn aan allemaal leuke stofjes. Laat ik maar niet optellen wat ik daar al aan heb uitgegeven, daar kon ik al een paar naaimachines voor kopen ondertussen :cool: Maar het hele gezin moet toch kleren aan, dus ik hou het er op dat mijn hobby vooral heel nuttig is. ;) Heel veel plezier met je nieuwe hobby alvast!
     
    Krily en Lafayette vinden dit leuk.
  13. Mamavandrie34

    Mamavandrie34 Fanatiek lid

    4 feb 2018
    2.140
    2.225
    113
    Vrouw
  14. NiekeKris

    NiekeKris VIP lid

    13 apr 2008
    23.132
    8.867
    113
    Ik ben begonnen met een Toyota jeans, nu sinds een paar jaar een Gritzner met differentieel transport. Ideaal, omdat ik vooral veel tricot naai.
     
  15. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    8 apr 2015
    5.989
    1.439
    113
    Ik zou geen singer meer kopen deze dagen.

    Vroeger was singer een goed merk. Maar sinds ze zijn overgenomen door Toyota is het waardeloos. De dames hierboven hebben er blijkbaar goede ervaring mee, maar ikwilde de mijne wel letterlijk uit het raam gooien (vooral misschien omdat ik goed kan naaien, en die goedkope singer mijn eerste eigen machine was en voorheen die van mijn moeder leende). Hij liep alleen maar vast! Altijd draadspanning geklooi etc. Toen ik op internet ging zoeken kwam ik idd meer drama tegen.

    Ik heb me georiënteerd en kwam uit op een husqvarna emerald.
    Ik wilde vooral iets wat "vergevingsgezind" was, na het drama met de singer. En inderdaad. Ik heb al flink wat meters genaaid, van satijn tot stretchstof tot meerdere lagen DIK katoen, met dezelfde instellingen, zonder problemen :)

    Kleine tip: orienteer je op wat je wil en wat het online kost, maar koop hem (voor max een paar tientjes meer) bij een fysieke naaiwinkel. Dan kan je altijd bellen met een vraag of even langskomen.

    Wat wil je ermee doen?
    Spijkerstof naaien, winterjas? Dat kon geloof ik niet met 1 van de machines die ik op het oog had. Niet dat ik dat direct van plan was om te naaien, maar als je een goede machine koopt gaat hij misschien wel 20+ jaar mee (die brother is een prima ding overigens). Ik wilde er eentje die gewoon kon wat ik al had (maar dan wel functionerend haha), en met een kleine upgrade ;) zodat ik zeker weet dat hij over 10 jaar nog steeds aan mijn wensen voldoet.
    Dus ik vind het heel goed dat je een Brother hebt uitgezocht, en geen modelletje van het kruidvat ;). Maar orienteer je (als je je dat kan veroorloven) op de machines tot 500,- bijv, en kijk dan wat er is. Want als eentje iets super handigs heeft wat je graag zou willen, en de naaimachine gaat 20j mee, wat is dan 100,- extra op 20 jaar? ;)

    Persoonlijk zou ik afgehaakt zijn op "alleen maar guthermann garen". Maar ik moet eerlijk zeggen dat ik een paar maanden terug een klosje van de hema direct in de prullenbak heb gegooid qua kwaliteit. Met dat specifieke klosje had geen een naaimachine kunnen naaien.
     
    Vero0504 en Mamavandrie34 vinden dit leuk.
  16. Vero0504

    Vero0504 VIP lid

    17 nov 2016
    18.943
    14.995
    113
    Ik heb een singer brilliance en zolang je geen gekke stoffen wilt doen maar gewoon simpel katoentje en tricootje is t te doen.

    Maar t eerste wat ik ga halen als ik deze door t raam keil is een Brother Innovis. Mijn moeder is heel dr leven al coupeuse met specialisatie bruidsmode (en bijv. ook postuurcorrecties) en het is echt een ideale huishoudmachine.

    Dochter hier is gek op organza rokjes (die houden t langer vol dan tulle) en dan van die lekker brede constructies ala cinderella als t even kan (maar mama houdt t wel een beetje bescheiden). Hoe je t ook probeert met welke trucen van patroonpapier etc dan ook. Singer vreet m op. Zal wel aan mij liggen....op naar de expert met 50 jaar ervaring....maaaaaaaaaam...nope Singer met honger.

    Brother van mn moeder...keurig nette afwerking en geen enkel probleem.

    Bij Matson zijn ze overigens geregeld in de aanbieding en mocht er een naaimachine winkel in de buurt wezen, je kan daar ook leuke gecontroleerde occasions voor een vriendelijk prijsje krijgen.

    De Singer van vroeger is helaas niet meer.

    Singer lockmachine begaf t hier al snel. Die verdraaide zich gewoon mid project. Complete timing aan gort terwijl er niks bijzonders was, geen spelden ofzo, echt doodsimpel katoentje dat t was geloof ik. Ik ben opgegroeid in een atelier dus "newbie" oepsjes waren in elk geval niet van toepassing daarbij. Repareren als dat soort dingen gebeuren bij een Singer is de moeite niet waard. T begint bij 1 en dan volgt t volgende als een kettingreactie.

    Nu een Lewenstein lockmachine en die houdt t al langer vol. Oh en de extra lockvoetenset... * love love love *

    Brother innovis zou duidelijk mijn keuze zijn boven een Singer!!!
     
  17. Krily

    Krily VIP lid

    20 jul 2017
    5.050
    3.780
    113
    Vrouw
    Ik heb een Singer brilliance 6199. Prima machine om mee te starten, ben wel aan het kijken voor een professionelere machine uiteindelijk. Ik heb een juki lockmachine en ben daar erg tevreden over. Juki is sowieso een erg goed merk, denk dat ik ook voor een juki kies als nieuwe naaimachine.
     
  18. vlinderCN

    vlinderCN VIP lid

    21 mei 2018
    5.335
    1.819
    113
    Vrouw
    Ik heb deze en ben er super tevreden over (ik moet zeggen dat ik er geen jeans oid mee naai maar bijv wel dikke wollen deken tot mandje en dat ging prima) nog nooit problemen en kan er tot nu toe alles mee, ben iers verder dan een beginner. Achteraf gezien had ik liefst een pfaff met ook boventransport gehad en dan 2e hands bij een bedrijf zoals matson of rijkers met garantie (dan ben je misschien 400 kwijt) omdat ik niet zo goed recht kan naaien op lange stukkeb :oops:
     
  19. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    8 apr 2015
    5.989
    1.439
    113
    Oh rechte stukken naaien. Dat moet ik ook nog leren hahaha
     
    vlinderCN vindt dit leuk.
  20. Michje

    Michje Fanatiek lid

    27 jul 2010
    1.920
    2.101
    113
    Vrouw
    Dank voor alle reacties. Ik vind het lastig om de knoop door te hakken, dus ik denk dat ik toch maar eens langs en winkel moet gaan voor advies.

    Dat stofjes heel verleidelijk zijn geloof ik gelijk. Heb stiekem al op wat webshops rondgeneusd en zoveel moois gezien dat ik denk dat we ook maar vast moeten verhuizen naar een woning met ruimte voor een naaikamer, haha. Ik moet nog eventjes geduld hebben, eerst de machine en dan mooie stofjes!

    Ik hou jullie op de hoogte van de ontwikkelingen!
     
    missle en Mamavandrie34 vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina