Wij gaan over 2 weken met de auto richting het Gardameer. Moeten we dan ook testen? Zo ja, gaan ze alle auto's die de grens overkomen controleren? Iemand toevallig al ervaring mee?
Op dit moment moet iedereen van 2 jaar en ouder een negatieve pcr test bij hebben die maximaal 48 uur oud is. Tevens moet je een Digital Passenger Locator Form (dPLF) ingevuld op zak hebben. Wat ik begrepen heb zijn er vaak grenscontroles.
Voor zover ik weet moet je testen ja, kinderen vanaf 2 jaar zelfs. Je moet het even opzoeken wat de regels zijn voor Italië, daar heb ik van de week naar gekeken namelijk maar wij gaan pas in augustus naar Italië dus tegen die tijd kijk ik wel wat de regels zijn. Verwacht niet dat ze bij de grens elke auto zullen controleren eigenlijk anders heb je overal enorme files ook maar misschien heb ik het verkeerd.
Ik denk niet dat er grens controles zijn... het is normaal al heel druk bij de grens met bijv Zwitserland, denk niet dat ze ook nog iedereen gaan controleren op corona papieren. Misschien random ofzo dus zou wel goed inlezen wat de regels zijn...... en misschien ook van de camping zelf wat ze van hun gasten vragen? (Als dit van toepassing is)
In italie zijn er ook per regio verschillen in maatregelen. Een pcr test va 2 jaar staat overal wel bij. Je zal ook vast zonder op pad kunnen gaan maar er staan vast boetes op. Of je kunt tegen gehouden worden?! De overheid heefthttps://www.nederlandwereldwijd.nl/landen/italie/reizen/reisadvies en ook via de website van de anwb kun je het een en ander lezen. https://www.anwb.nl/vakantie/reiswijzer/coronamaatregelen-italie
Wel vragen ze maar 2 weken naar eerste prik! Je hoeft dus niet volledig gevaccineerd te zijn! mijn kinderen laat ik testen op de heenreis.. terugreis niet eens.. Maar wij gaan pas 1 augustus dus kijk dan wel wat de regels zijn
wat bedoel je met je eerst zin? Op dit moment moet je ook al ben je volledig gevaccineerd nog steeds een negatieve pcr test kunnen tonen in Italië.
vanaf 1 juli.. ze gaan over twee weken naar italie dus ik ga even uit van de regels die vanaf donderdag gelden
Kijk dit snap ik niet? Je neemt de gok om naar een ander land te gaan en wilt jezelf niet aan hun regels houden? Doe het gewoon via de regeltjes ipv hopen dat ze je niet controleren. Even testen en klaar, uploaden naar de app en je kunt echt genieten van je vakantie. Of je vaccinatie uploaden en klaar.
Ik denk persoonlijk dat de in op nederlandwereldwijd.nl en op de site van de ANWB onjuist is over Italië. En wel op 2 punten. Namelijk over de leeftijd waarop kinderen getest moeten worden en over dat je na je eerste vaccinatie al gebruik kunt maken van de coronacheck. Ik baseer me op de volgende sites: https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioContenutiNuovoCoronavirus.jsp?lingua=english&id=5412&area=nuovoCoronavirus&menu=vuoto&tab=3 = Ministerie van Gezondheid van Italië en https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/entry-exit/eu-citizen/index_nl.htm Op beide sites staat testen vanaf 6 jaar ipv 2 en ook dat je volledig gevaccineerd moet zijn. Wat me ook logisch lijkt want met de coronacheck kún je niet eens eens een groen vinkje krijgen met 1 vaccinatie. Ik heb hierover contact gezocht met Buitenlandse Zaken en die zeggen het volgende: “Ik begrijp dat de informatie van het reisadvies niet overeenkomt met de informatie op de website van de Italiaanse autoriteiten. De informatie van de Italiaanse autoriteiten is leidend. Bedankt voor je oplettendheid. Ik zal een opmerking maken zodat ons reisadviesteam naar deze casus gaat kijken.”
Wat een aannames. Wie zegt dat ik me niet aan de regels hou? Ik stel een vraag. Ben alleen benieuwd of alles gecontroleerd wordt, dat worden lange files.
Ah mooi, daar hoopte/rekende ik al op! (Anders hadden we alsnog getest hoor) En dan maar hopen dat de situatie niet opnieuw uit de klauw loopt in juli. Wat dat betreft is het begin van seizoen meer zeker denk ik.
Oh top! Ik heb 3 dagen voordat we gaan een afspraak voor de tweede prik maar die til ik dan over de vakantie heen denk ik. Ik wacht het de komende weken even af. Als er wel 2 prikken nodig blijken te zijn dan laat ik die staan. Testen doen we de jongens sowieso dus dan laat ik mij ook wel testen.
Wij hebben bericht gehad van onze camping en zij zeiden ook dat als je 2 weken voor aankomst, de eerste vaccinatie gehad hebt, dat dat voldoende is.
Wat ik begrepen heb vinden er steekproeven plaats. Omdat de app voor veel landen niet altijd goed of volledig werkt accepteren ze in de praktijk ook het gele boekje of vaccinatiebewijzen. Daarnaast moet je een geldige test hebben voor iedereen. Iedereen controleren is geen cappaciteit voor in een land met open grenzen. Daarnaast zit men te springen om toeristen. Accommodaties vragen dus nergens naar.
Ik zou dat nog even checken want per vandaag is de info op nederlandwereldwijd aangepast in lijn met de info uit Italië en EU
Iemand trouwens een tip voor een leuke overnachting in Zuid Duitsland net voor de Zwitserse grens bij Bazel?