Onregelmatige cyclus

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door Lexa, 5 jul 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lexa

    Lexa Lid

    8 jun 2021
    68
    8
    8
    Vrouw
    Hallo,

    Een vraagje. Als je cyclus altijd 45 dagen zou bedragen, is dit dan een regelmatige cyclus ? Omdat je cyclussen wel altijd even lang zijn ? Of moet ik me toch zorgen maken en ben ik minder vruchtbaar als ik van die lange cyclussen heb ? Heb je dan meer of net minder vruchtbare dagen ? Zijn er mensen met een gemiddelde cyclus van 45 dagen die snel zwanger zijn geraakt ?
     
  2. Wistaire

    Wistaire Actief lid

    4 mei 2015
    400
    231
    43
    Het is inderdaad een vrij lange cyclus. Mijne was altijd rond de 35 dagen maar bleek wel PCOS te hebben en zijn 7 jaar bezig geweest.

    Je kunt eventueel naar de huisarts om het aan te kaarten en dan kan die je doorsturen om bloed te prikken en voor een echo, dat zal al meer duidelijkheid kunnen scheppen.
     
  3. Polpolp

    Polpolp Lid

    30 jul 2020
    46
    3
    8
    Vrouw
    Hoi, mag ik vragen of jij verder klachten hebt/had door PCOS?
     
  4. Wistaire

    Wistaire Actief lid

    4 mei 2015
    400
    231
    43
    Voordat ik de diagnose kreeg was mij niet per se iets opgevallen. Ik heb een gemiddeld Nederlands gewicht, soms een puistje maar echt geen acne, geen opmerkelijke haargroei.. ik heb nu alleen sinds een jaar (dus pas 6 jaar na de diagnose) haarverlies. Dat kan Pcos gerelateerd zijn maar ook door alle hormonen die ik al deze jaren heb gebruikt.
     
  5. Lexa

    Lexa Lid

    8 jun 2021
    68
    8
    8
    Vrouw
    Maar stel dat je pcos hebt waarbij je toch elke maand een cyclus hebt van 35 dagen gemiddeld, kan je wel perfect je vruchtbare dagen voorspellen en zwanger worden zoals iemand met een normale cyclus van 28 dagen bv? Want je hebt wel gewoon je eisprong?
     
  6. Wistaire

    Wistaire Actief lid

    4 mei 2015
    400
    231
    43
    Je kan een eisprong hebben, kan ook niet. Ik ben er altijd van wel uit gegaan, ookal is het op de natuurlijke manier niet geslaagd.

    Met ovulatietesten kon ik ook niks omdat die heel erg kunnen schommelen met pcos. Ik had op een gegeven moment wel door adhv rekbaar slijm etcetera dat de eisprong er aan zat te komen. Meestal wist ik pas achteraf (menstruatie en dan terugrekenen) zeker wanneer het was.
     
    Lexa vindt dit leuk.
  7. Chechi

    Chechi Niet meer actief

    Bij een cyclus van boven de 35 dagen is er best een aannemelijke kans dat je geen eisprong hebt. Ik zou als ik jou was gaan temperaturen om te kijken of je wel een eisprong hebt.. Ovulatietesten zeggen niet of je eisprong daadwerkelijk is geweest, dat weet je alleen als je temperatuurt. Dit is ook een van de eerste dingen die de huisarts van je zal vragen. Het hoeft geen probleem te vormen, maar het kan dus wel.
     
    Lexa vindt dit leuk.
  8. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.304
    17.198
    113
    Als het altijd 45 is is het regelmatig ;) op jaarbasis heb je minder kansen (want ipv 12/13x ongesteld nu zo'n 8x) maar dat wil niet zeggen dat je per ronde minder kans hebt

    Ik had een gemiddelde van 35, maar dat kon 28 maar ook 58 dagen zijn, geen peil op te trekken. Ovulatie merkte ik ook niet meer na kind 2.
    (Geef nu nog borstvoeding dus tel dit jaar niet mee).

    Merk je Ovulatiesymptomen?
     
  9. Lexa

    Lexa Lid

    8 jun 2021
    68
    8
    8
    Vrouw
    Ik hou mijn temperatuur wel bij sinds een maand nu om idd te achterhalen of de eisprong daadwerkelijk geweest is. Voor de rest check ik vruchtbaar slijm en cervix. Maar 'voel' de eisprong niet. Ben benieuwd voor deze maand, zit nu aan cyclusdag 11:)
     
    toch3 en Chechi vinden dit leuk.
  10. Lexa

    Lexa Lid

    8 jun 2021
    68
    8
    8
    Vrouw
    Mss ng een vraagje. Ik gebruik de app van fertility friend. Ik had 2 dagen heel licht bloedverlies (bruimachtig/donkerrood) en pas de 3de dag veel en helderrood bloedverlies. Is de 3de dag dan dag 1 van de cyclus of begin ik te tellen vanaf de eerste dag van het licht bloedverlies?
     

Deel Deze Pagina