Wie laat zich niet vaccineren?

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Helicryse, 1 jun 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Riverdale87

    Riverdale87 Fanatiek lid

    15 okt 2017
    4.151
    4.681
    113
    Vrouw
    De meeste leeftijdgenoten van mij, die komen niet op de IC. Wil niet zeggen dat het nooit gebeurd, maar niet vaak. Myocarditis en trombose is ook júist een risico na vaccinatie. Trombose gebeurt juist vaak bij jongere mensen dan bij ouderen.

    Ik ben zelf ziek geweest, op wat kortademigheid tijdens sporten na is er niets wat mij herinnert aan die week quarantaine. Dan zie ik persoonlijk niet in waarom ik zou moeten vaccineren. Zeker de 12+ers die ze nu doen, ik vind het maar eng.
     
    Cin85, 2littlemonkeys en Nikki23 vinden dit leuk.
  2. HappyRabbits

    HappyRabbits Fanatiek lid

    20 jan 2014
    4.891
    4.387
    113
    Ik hoor dit vaker. Mag ik daar de bron van?
     
  3. Ella1988

    Ella1988 Fanatiek lid

    7 jun 2018
    1.047
    674
    113
    Gewoon bij de ema te vinden. De main trials duren twee jaar. Die zijn sowieso nog niet om.
     
  4. Elsss

    Elsss Fanatiek lid

    26 jul 2013
    2.023
    3.257
    113
    GossipGirlxoxo, Gewooniemand en Maslov vinden dit leuk.
  5. Elsss

    Elsss Fanatiek lid

    26 jul 2013
    2.023
    3.257
    113
    GossipGirlxoxo en Maslov vinden dit leuk.
  6. Helicryse

    Helicryse Fanatiek lid

    8 jun 2020
    1.159
    869
    113
    Vrouw
    Dat lijkt me een goed plan. Dat was ook de insteek van mij om dit topic te starten.
     
  7. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.272
    8.717
    113
    Vrouw

    Bijgevoegde bestanden:

    Cin85 en Helicryse vinden dit leuk.
  8. Ella1988

    Ella1988 Fanatiek lid

    7 jun 2018
    1.047
    674
    113
    Het is wel waar. De onderzoeken uit de main trials duren twee jaar en die zijn nog niet om. Dat is gewoon bij de ema te vinden. De vaccins hebben een voorlopige goedkeuring nu. Omdat het belang van vaccineren en corona uitroeien zwaarder weegt dan het afwachten van de main trials.
     
    Nikki23 vindt dit leuk.
  9. Elsss

    Elsss Fanatiek lid

    26 jul 2013
    2.023
    3.257
    113
    Alle medicatie die op de markt komt, is uitgebreid getest op veiligheid en werkzaamheid. Alle medicatie wordt nog enkele jaren opgevolgd om zeer zeldzame bijwerkingen op te sporen en bij vaccinatie som te monitoren hoe lang ze werkzaam zijn.
    Maar ze zijn allemaal goedgekeurd op veiligheid en effectiviteit.
    De voorlopige goedkeuring houdt in dat ze rapporten en verslaglegging moeten blijven inleveren bij de EMA en bijzonderheden moeten melden. Ook dat is niet anders dan bij alle andere geneesmiddelen die nieuw op de markt komen.
    https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/safe-covid-19-vaccines-europeans/how-are-vaccines-developed-authorised-and-put-market_nl
    en
    https://www.knack.be/nieuws/factcheck/factcheck-coronavaccins-zijn-wel-goedgekeurd-door-de-europese-unie/article-longread-1695621.html (met meer links naar bronnen in het artikel)
     
    GossipGirlxoxo, Gewooniemand en Saartje33 vinden dit leuk.
  10. Mim89

    Mim89 VIP lid

    29 jan 2019
    10.272
    8.717
    113
    Vrouw
    Staat op de site van de ema.
     

    Bijgevoegde bestanden:

  11. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    13 sep 2014
    9.446
    4.241
    113
    Waar staat dat dan? Ik zie alleen dat vaccins onder de geneesmiddelen groep staan als sub kopje.. er staat nergens in je link dat het een medicijn is.

    beetje kinderachtig dat t moet maar hierbij de definities;

    medicijn; iets dat je gebruikt om weer beter te worden
    https://www.woorden.org/woord/medicijn

    Vaccin;
    Entstof om afweer op te bouwen.
    https://www.woorden.org/woord/vaccin

    En een link die uitleg geeft over de verschillen. Een inenting neem je op voorhand om niet ziek te worden en een medicijn krijg je wanneer je ziek bent.
    https://www.universiteitvanvlaanderen.be/college/wat-is-het-verschil-tussen-een-medicijn-en-een-vaccin-tegen-corona
     
  12. Riverdale87

    Riverdale87 Fanatiek lid

    15 okt 2017
    4.151
    4.681
    113
    Vrouw
    Kinderachtig? Ik pies in m'n broek.
    Je zegt het zelf al, het staat onder de geneesmiddelen. Wat denk je dat een geneesmiddel is?

    Je hoeft mij geen definities te geven, ik ken de termen uit mijn schoolboeken en mijn werk.

    Geneesmiddel = medicatie.
    Alles wat op het FK staat, is een geneesmiddel. Geneesmiddelen deel je onder in categorieën en subcategorieën.
     
    Elsss vindt dit leuk.
  13. Elsss

    Elsss Fanatiek lid

    26 jul 2013
    2.023
    3.257
    113
    Er staat 'confirm'= bevestigen. Om iets te kunnen bevestigen, moet het al bekend zijn. Oftewel: de vaccins zijn veilig en effectief, we volgen het nog twee jaar om dat te kunnen bevestigen.


    (Overigens vind ik een site die oproept tegen vaccinatie en tegen coronamaatregelen niet de beste bron, maar dat terzijde)
     
    Gewooniemand en HappyRabbits vinden dit leuk.
  14. Riverdale87

    Riverdale87 Fanatiek lid

    15 okt 2017
    4.151
    4.681
    113
    Vrouw
    Ansel en Elsss vinden dit leuk.
  15. Elsss

    Elsss Fanatiek lid

    26 jul 2013
    2.023
    3.257
    113
    Graag gedaan! En dit is dus precies de reden dat ik blijf posten. Nu kan je een eerlijke afweging maken.
     
  16. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    13 sep 2014
    9.446
    4.241
    113
    Goh dat een geneesmiddel hetzelfde is als een medicijn wist ik echt nog niet…

    Het staat onder geneesmiddel omdat het ergens onder gezet moet worden. Een vaccin is geen medicijn/ geneesmiddel het geneest nl niks maar voorkomt.

    Jammer dat je verwacht dat iemand jouw links leest en je die van een ander van tafel veegt. Waarin overigens duidelijk wetenschappelijke uitleg hierover gegeven wordt.

    Verder ga ik hierover niet in discussie want nutteloos nr 1 miljoen in dit topics.

    Ik denk dat ik dit topic maar eens ga laten voor wat het is…
     
  17. Riverdale87

    Riverdale87 Fanatiek lid

    15 okt 2017
    4.151
    4.681
    113
    Vrouw
    Omdat het ergens onder gezet moet worden?

    Ik veeg niks van tafel, zeg duidelijk dat ik bekend ben met definities. Verder geef ik aan dat het niet zo werkt zoals jij zegt, gezien alles gewoon geregistreerd staat als geneesmiddel.
    Wat er bedoeld wordt met 'medicijn tegen corona' is inderdaad niet het vaccin. Daarmee bedoelen ze een tabletje, injectie of voor mijn part een zalfje om te zorgen dat je geneest. Dit is er inderdaad nog niet, tenminste niet bewezen. Ze hebben toen bijvoorbeeld een onderzoek gedaan naar ivermectine.
    Een vaccin voorkomt ernstig ziek worden maar wordt alsnog geschaard onder geneesmiddelen. Ik snap de uitleg want als je verder niets met medicatie doet in het dagelijks leven, klinkt het ook vreemd.

    Ik vind het vooral jammer dat je zo volhardend bent in iets waar je duidelijk niet echt in thuis bent.
     
    Baloei en Elsss vinden dit leuk.
  18. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.462
    8.614
    113
    Vrouw
    Wat vind jij wel betrouwbaar dan? Knack?
     
  19. Want zonder vaccinatie ben ik minder in staat om mijn werk te doen?
    Ik vind deze vraag niet relevant als het om of ik goede zorg lever of niet.
    Werk jij ook in de zorg?
     
    SAARC en Riverdale87 vinden dit leuk.
  20. Ella1988

    Ella1988 Fanatiek lid

    7 jun 2018
    1.047
    674
    113
    Ik heb ook nergens gezegt dat het niet veilig is of niet werkt. Feit blijft dat de main trials nog bezig zijn. Dat we niks weten over lange termijn bijwerkingen. Ik snap best dat mensen dat nog een test fase noemen. Feit blijft dat het een voorlopige goedkeuring is. Als er geen pandemie was geweest had de goedkeuring er nog niet geweest, pas na de main trials.
     
    Mim89 en SAARC vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina