Kind vanaf 12 jaar laten inenten corona

Discussie in 'Gezondheid algemeen' gestart door Krabje, 6 jun 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.467
    8.617
    113
    Vrouw
    Maar vertel je hem dan ook dat niet zeker is of het vaccin gaat helpen? Dat hij ook nog ziek kan worden, dat hij wellicht niet klaar is na dit vaccin maar wellicht elk jaar moet geprikt worden? Dat hij alsnog anderen kan besmetten? Dat er kans is op bijwerkingen maar ze dit nog niet zeker weten omdat het vaccin nog maar net op de markt is? Dat er dus eigenlijk niet zo veel voor hem zelf veranderd, aangezien hij van corona zelf waarschijnlijk ook niet ernstig ziek zal worden en dan ook immuniteit opbouwt?
     
    Nikki23 vindt dit leuk.
  2. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.173
    35.837
    113
    Natuurlijk. Hij krijgt alle informatie die er is. Voor en nadelen, alleen dan kun je een eigen gedegen keuze maken. Overigens had hij zelf zich ook al ingelezen en zoals al eerder al gezegd, ik neigde eerder juist naar niet, vanwege bovengenoemde redenen.
    Maar hij vindt zelf dat als iedereen zo denkt, het nooit beter wordt.
    Maar al dat soort dingen weet hij ook al wel hoor. In zijn klas en met vriendjes wordt daar ook over gediscussieerd.
     
  3. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    29 mei 2008
    20.418
    3.298
    113
    Wat in de meeste gevallen gebeurd, er word namelijk in de meeste gevallen gewoon open over gepraat.
     
  4. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.173
    35.837
    113
    Mooi toch. Hoor je mij ook niet over. Ik heb het over de gevallen waarbij een ouder bij voorbaat voor een kind beslist dat het wel/niet gevaccineerd wordt.
     
  5. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    25 jan 2017
    4.873
    7.937
    113
    Nee daar is zo'n wet helemaal niet voor nodig, want deze wet beslaat alle kinderen en alle ouders. Voor situatie waarbij het welzijn van kinderen structureel in het geding zijn heb je jeugdzorg e.d.

    Daarnaast gaat het helemaal niet om de gezondheid van kinderen, maar om het behalen van een zo hoog mogelijke vaccinatie graad.
     
    tuc vindt dit leuk.
  6. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.173
    35.837
    113
    Wat nodig is omdat veel volwassenen ervoor kiezen om het niet te doen.
     
    nelta vindt dit leuk.
  7. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.467
    8.617
    113
    Vrouw
    En een tattoo? Die mogen ze enkel en alleen met toestemming van de ouders. Voor mij staat een vaccin in evenwicht tot een tattoo keuze; je kan namelijk nooit meer terug. Ik geef geen toestemming voor een vaccin, dus dan komt er ook geen vaccin in.
     
    Gewooniemand vindt dit leuk.
  8. Nellie4

    Nellie4 Fanatiek lid

    25 jan 2017
    4.873
    7.937
    113
    Is dat zo? Wie heeft jou dat wijs gemaakt?
     
  9. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.173
    35.837
    113
    Een tattoo mag bij wet vanaf 18 jaar, dus dan heb ik er niks meer over te zeggen. Vanaf 16 met toestemming denk ik? Maar dat zien we dan wel weer. Ik ben er geen voorstander van om het op die leeftijd al te doen, maar het is hun lichaam. Ze vinden tattoos overigens lelijk.

    Maar is dat de reactie die je maakt op mijn stukje? Waarom moet er altijd een punt achteraan komen. Je zegt dat je niks tegen mij hebt, maar al je reacties zijn zo vijandig, dat ik er moeite mee heb om dat te blijven geloven.
     
  10. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.173
    35.837
    113
    Dat is toch gewoon een kwestie van optellen? Of je nu wel of niet een voorstander bent, om een bepaald percentage te bereiken, zal een bepaald aantal mensen zich moeten laten vaccineren.
     
  11. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.467
    8.617
    113
    Vrouw
    Ja, omdat jij maar met die wet blijft komen en blijft zeggen dat een kind zelf keuzevrijheid heeft. Daarom geef ik je inzicht dat niet alles zo simpel is al het lijkt. En dat heeft helemaal niet met vijandigheid te maken, want dat had ik bij iedereen aangehaald. Een tattoo mag enkel en alleen met toestemming vanaf 12 tot 16. Nogmaals; voor mij staat dat gelijk aan een vaccin en dus is mijn stem doorslaggevend. Geen toestemming; geen vaccin.
     
  12. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.173
    35.837
    113
    Nou ja. Ik mis het punt bij de tattoo een beetje. Al zou ik daar ook nooit zo moeilijk over doen, maar een tattoo heeft nu niet bepaald medische voordelen (ongeacht hoe je over een vaccin denkt, een tattoo heeft dat zeker niet).

    Daarbij heb je voor een tattoo toestemming nodig van de ouders. Dat geldt niet voor een vaccin.
     
  13. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    28 mrt 2020
    9.467
    8.617
    113
    Vrouw
    Daar zeg je dus wat bij; ik zie geen medische voordelen bij dit vaccin bij een kind inderdaad.
    Een tattoo is wel iets wat je niet meer terug kan draaien, net als een vaccin. En daarom mag er dus niet zomaar voor gekozen worden door een kind. Ik vind het dus ook heel normaal dat een kind niet zelf kiest voor een vaccin. Dat is mijn punt.
     
  14. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.173
    35.837
    113
    Tja dat kan. Mijn kind ziet wel een voordeel van het vaccin en dat is waar het om gaat. Niet alleen om wat ik vind.
     
  15. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    Zal heus wel wat meer aan de hand zijn dan een verboden vaccinatieo_O
     
  16. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.173
    35.837
    113
    Uiteraard, maar het is toch nooit maar 1 ding? Het begint altijd ergens. En natuurlijk weet ik wel dat het niet altijd zo gaat, maar alles voor je kind willen bepalen pakt niet altijd goed uit.
     
  17. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    Oh verder mogen ze van alles hoor en ben ik best ruimdenkend… alleen tsja die prik komt er niet in
     
  18. Maev

    Maev VIP lid

    4 dec 2014
    6.071
    5.553
    113
    Wel eens bij stil gestaan dat kinderen ook andere ervaringen kunnen hebben dan jij? Kinderen die van dichtbij hebben meegemaakt wat corona doet bij zowel gezonde mensen als mensen met onderliggend lijden? Kinderen die broertjes/zusjes/nichtjes/neefjes/vriendjes af hebben moeten geven door het RS-virus, kinkhoest of een gewone verkoudheid/griep. Kinderen die voor het kleinste kuchje of snotneus niet zomaar bij broertjes/zusjes/nichtjes/neefjes/vriendjes langs mochten omdat een simpele verkoudheid al fataal kan zijn. Want ook dat soort dingen spelen mee bij kinderen.
    En ja, mijn zoon heeft die ervaring, heeft gezien wat de gevolgen zijn van zowel een mild als ernstig verloop van corona, bij een gezond iemand en bij mensen met onderliggend lijden. Heeft helaas ook de ervaring wat het is om zijn neefje te verliezen door een voor iedereen zo simpel uitgelegde verkoudheid, maar dus ook het verschil tussen de verkoudheid en corona. Hij is opgelucht dat zijn neefje corona niet heeft mee hoeven maken, want als hij nu overleden was had hij niet het afscheid kunnen krijgen wat hij verdiende. Vond het verschrikkelijk dat hij geen afscheid heeft kunnen nemen van zijn maatje, omdat de maatregelen dat niet toelieten. De persoon die er altijd voor hem was en waar hij zijn verhaal bij kwijt kon betreffende zijn bio vader. Heeft gezien hoe zijn gezonde klasgenootje en vriendje nog een schim is van zichzelf na een coronabesmetting terwijl datzelfde kindje amper last heeft gehad van de bekende symptomen. Kind kan nu eind van het jaar bijna de gewone tijden van school volhouden terwijl hij voor kerst al corona heeft gehad. En buiten die ervaring heeft hij informatie opgezocht, zowel voor als tegen en die informatie was al voorhande voor er sprake was dat 12 tot en met 17 zou worden ingeënt.
    Dus dat jij dat niet als dusdanig ervaart of überhaupt die ervaring hebt, betekent niet dat kinderen die ervaring niet kunnen hebben.

    Had het er vanmorgen toevallig over hoe hij er tegenaan keek met betrekking tot zelf beslissen, maar ook betreffende het weggooien van de brief zonder dat het kind erin mag beslissen.
    Hij vond het bizar dat ouders dat zouden doen, vroeg zich af of diezelfde ouders dan ook besluiten naar welke school en welk niveau het kind moet gaan op de middelbare. Qua zelf beslissen vond hij het juist prettig dat we dat open voor hem hebben gelaten of zoals hij het verwoordde, "zo leer ik tenminste zelf beslissingen te maken ipv alles voor gekauwd te krijgen en als jullie er ooit niet meer zijn in het diepe gegooid te worden daaromtrent" en "op school moet ik toch ook zelf beslissingen maken en dat is net zo goed voor mijn toekomst".
     
    Philou, Knuffelmonster, Zuul en 7 anderen vinden dit leuk.
  19. tuc

    tuc Niet meer actief

    Maar de vraag is al waarom je dat percentage wil bereiken, als je gevaccineerd bent kun je nog steeds corona krijgen en het doorgeven. Enkel zou je minder ernstig ziek worden. Nou dan is het vaccineren van de risicogroepen voldoende, net zoals met de griepprik.
     
    Biny en Nellie4 vinden dit leuk.
  20. tuc

    tuc Niet meer actief

    Wat heeft het RS virus hier nu weer mee te maken? Daar kunnen we niet eens tegen gevaccineerd worden? Dat zou ik nu wel eens een aanwinst vinden voor het RVP.
    En ja die kinderen die iemand dood hebben zien gaan aan Corona zijn er, maar even zoveel kinderen die hele andere erge dingen hebben mee gemaakt omtrent de veel te strenge maatregelen. Maar dat vinden we allemaal maar normaal, want Corona is veel erger.
     
    Gewooniemand vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina