Peter R. de Vries neergeschoten

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Adje, 6 jul 2021.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    10 aug 2016
    10.458
    11.973
    113
    Vrouw
    Noord Brabant
    Of het zegt wat over hoe beroerd het geregeld is voor kinderen die niet thuis of in een pleeggezin kunnen wonen. :(

    Dat het in een internaat of verzorgingstehuis slecht is geregeld betekend niet per definitie dat het gevangenissysteem dat we hier hebben te goed of te uitgebreid is.
     
    Saartje33, femkes en GossipGirlxoxo vinden dit leuk.
  2. Sunshine1993

    Sunshine1993 Niet meer actief


    Dat zou ook kunnen zijn. Mijn man mocht naar zijn 7 dagen weer naar huis. Zijn cel genoot was een veel pleger. Waarom...... Omdat hij toch geen thuis had was echt schreiend. Zat heel de dag op een PlayStation te roken met 0 toekomst perspectief. Voor zo iemand is het dus in de gevangenis fijner als er uit. Want ze hebben toch niks.

    Jongen was overigs ook een jaar of 21, maar dat laat weer meer over de reclassering zien. Beteren begeleiding en zorgen dat ze niet terug vallen in hun oude omgeving en gedrag.
     
  3. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    10 aug 2016
    10.458
    11.973
    113
    Vrouw
    Noord Brabant
    Dat was toch al vrij snel duidelijk, dat die kans heel groot was. En die twee jongens die op de beelden lopen lijken er ook wel wat mee te maken te hebben.
     
  4. Sado

    Sado VIP lid

    16 mei 2016
    19.047
    17.015
    113
    Geen idee? Ik heb het niet eerder dan vanmorgen gehoord.
     
  5. Ienemine

    Ienemine Fanatiek lid

    20 feb 2018
    1.514
    853
    113
    Vrouw
    Dit werd toen gelijk al gezegd op de avond van de aanslag :-s
    Echt triest wat een wereld leven we...
     
    Huismuisie vindt dit leuk.
  6. Featherr

    Featherr Fanatiek lid

    20 jun 2016
    3.690
    3.128
    113
    Vrouw
    Brabant
    Tuurlijk maar het kan dus wel he. En hoe groter de vis hoe meer geld er gegeven kan worden.
     
  7. Ysabella

    Ysabella VIP lid

    27 jan 2017
    9.041
    16.546
    113
    Het kan inderdaad wel, overal ter wereld.
     
  8. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.370
    21.748
    113
    Nou als ik dan dingen lees (in de link van Huismuisie) over studeren tijdens je straf, vind ik dat behoorlijk luxe.
    Maar ik heb dan ook andere ideeën over luxe, en een ander referentiekader gezien mijn woonland. Een schone cel voor jezelf, met tv, iedere dag genoeg te eten, allerlei activiteiten, studies volgen... Nou sorry, maar als dat geen luxe is weet ik niet wat het wel is!
     
    hummeltje5, Lisa2, NiVa0230 en 3 anderen vinden dit leuk.
  9. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.370
    21.748
    113
    Dit deed mijn oom vroeger (was destijds verslaafd en daardoor vaak dakloos) dus ook... Het beviel hem uitstekend in de gevangenis.
    Ben het met de rest van je post helemaal eens! Dat bedoelde ik dus vooral met luxe. Niet per se leuk maar zeker wel van alle gemakken voorzien.
     
    Lisa2 en Bellybell vinden dit leuk.
  10. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.370
    21.748
    113
    Koos Hertogs mocht kinderporno kijken in de EBI, de zwaarst beveiligde gevangenis van Nederland. Ik geloof dus niet dat dit soort "incidenten" op zichzelf staan.
     
  11. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Maar het merendeel van de gevangenen komt ooit weer buiten te staan. Dan willen we als samenleving graag dat ze niet weer terugvallen in criminaliteit en dan is het hebben van een opleiding en mogelijkheid tot werk gewoon heel nuttig. We kunnen als samenleving wel zeggen, helaas kans verpest, zoek het maar uit, maar daar hebben we alleen onszelf mee.
    Daarnaast vind ik de vergelijking met andere landen gewoon niet reëel. Omdat er in sommige landen kinderen doodgaan van de honger gaan we onze gevangen met zijn 10-en tegelijk in een cel proppen en op de grond laten slapen? En dan hebben we de illusie dat ze na vrijlating weer goed gaan functioneren in de samenleving?
     
  12. Wondertje2020

    Wondertje2020 Fanatiek lid

    6 aug 2020
    4.890
    5.127
    113
    Vrouw
    What the fuck.. dus vanuit een overheidsinstelling illegale en strafbare feiten / acties / gedrag gedogen. Was dit onderdeel van zijn therapie of zo? Totaal gestoord!
     
  13. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    10 aug 2016
    10.458
    11.973
    113
    Vrouw
    Noord Brabant
    Dat is omdat we willen dat mensen na hun straf weer goed in de maatschappij kunnen leven om zo te voorkomen dat ze gemakkelijk weer terugvallen in slecht gedrag. Het recidive cijfer in Nederland is om die reden veel lager dan landen waar iemand idd alleen in de vak zit zn tijd uit te zitten.
    Het ontnemen van je vrijheid is dus de straf, en de meeste mensen vinden dat toch echt niet heel erg tof.

    Hoe graag je ook wil dat iemand wegrot in een cel, door hetgeen hij/zij heeft gedaan. Je moet ook kijken naar het algemeen belang van veiligheid waarbij iedereen die iets vreselijks heeft gedaan maar levenslang opsluiten uiteindelijk ook geen uitkomst biedt.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  14. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.370
    21.748
    113
    Waar lees jij dat? Ik heb dat helemaal niet gezegd, wel heb ik gezegd dat een eigen cel een luxe is. De keren dat ik in het ziekenhuis lag in Nederland moest ik de kamer altijd delen, in het minst gunstige geval met 4 anderen. Dan valt het voor gevangenen nog best mee. Het kan best dat je het niet leuk vindt om te lezen dat ze het in andere landen veel slechter hebben, maar dat is nou eenmaal wel mijn referentiekader, omdat ik in een land woon waar het minder luxe is. Waarom zou je ook niet kunnen benoemen dat gevangenen in NL luxe leven vergeleken met het overgrote deel van de rest van de wereld?

    Overigens is studeren hier voor iedereen gratis, dus dat is weer een luxe vergeleken met Nederland. En dat zal ik ook zeker erkennen.
     
    Bellybell vindt dit leuk.
  15. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.370
    21.748
    113
    #655 citroenrasp, 29 jul 2021
    Laatst bewerkt: 29 jul 2021
    Er zit gelukkig nog een groot grijs vlak tussen wegrotten en de situatie in Nederlandse gevangenissen. :) Wegrotten is zeker niet de bedoeling.
     
    hummeltje5 vindt dit leuk.
  16. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Maar meestal lig je niet zo lang in het ziekenhuis. Daarnaast is mijn ziekenhuis aan het verbouwen en komen er alleen maar een-persoonskamers. Dat is ook in het ziekenhuis waar ik heen ga als ik ziek ben.
    Het gaat er niet om dat ik het niet leuk vindt, maar ik vind het een scheve vergelijking. Voor het ene land is het een luxe, voor het andere niet.

    Daarnaast raad ik iedereen aan om eens naar het gevangenismuseum te gaan. Geeft een goed beeld van de ontwikkeling van het gevangeniswezen in Nederland, verschillende visies hierop en je kunt naar een gesloten gevangenis gaan kijken. Deze is nog aardig representatief voor de huidige gevangenis. De rondleiding wordt verzorgd door een oud-bewaarder, ook heel inzichtelijk.
     
    Huismuisie vindt dit leuk.
  17. Huismuisie

    Huismuisie VIP lid

    10 aug 2016
    10.458
    11.973
    113
    Vrouw
    Noord Brabant
    Maar wat denk je dat er gebeurt met mensen als ze de hele dag niks kunnen doen en na 20 jaar weer op straat staan?
    En hoe zou jij een goede werksfeer voor het personeel van een gevangenis creëren?

    Kortom, hoe zou jij het voor je zien. En hoe zouden we het in kunnen richten dat het de maatschappij op de lange termijn het meeste oplevert?
     
    Ysabella en femkes vinden dit leuk.
  18. citroenrasp

    citroenrasp VIP lid

    12 mrt 2017
    16.370
    21.748
    113
    Dat weet ik niet, want iedereen is anders. Sommigen zullen goed terrchtkomen en anderen zullen (hoeveel ze ook kregen tijdens hun straf) toch weer terugkeren naar hun oude levensstijl.
    Maar mijn eerdere berichten gingen over een persoon die een levenslange gevangenisstraf uitzat. Als het goed is keer je daarna nooit meer terug naar de maatschappij, iig in Nederland niet.

    Ik weet wel dat mijn man een neef heeft die 30 jaar in de gevangenis heeft gezeten, en die is daarna weer gewoon gaan werken en zich als een "normaal" persoon gaan gedragen. Er zullen ook mensen zijn bij wie dat niet mogelijk blijkt.
    Overigens heb ik het idee dat mijn posts over luxe nogal uit hun verband worden gerukt: ik zeg (in tegenstelling tot wat er werd beweerd) nergens dat ze met z'n 8en op één cel moeten zitten, of moeten "wegrotten". Of dat ze niet zouden mogen studeren.

    Het enige dat ik benoemde was dat ze zich in een luxe positie verkeren. En ja ik vind het inderdaad niet kunnen dat een zedendelinquent/kindermoordenaar nota bene in de EBI kinderporno mocht bezitten! Sorry maar dan zit er gewoon iets niet goed.
     
    hummeltje5 en Bellybell vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina