Post een foto van jouw 2 laatste online aankopen

Discussie in 'De lounge' gestart door Nina Sanders, 25 dec 2019.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.879
    19.048
    113
    Vrouw
    En welke smaken zijn dat dan?
    Het ijssalon in onze buurt heeft gewoon belachelijk veel smaken :roflmao:
     
  2. Linda86

    Linda86 VIP lid

    Dan zegt mijn man waarschijnlijk dat er een goede reden voor is dat een ijssalon die smaken niet verkoopt :roflmao::roflmao:. Maar ooit komt 'ie er wel hoor! :D
     
  3. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Ik heb ook zo’n fantastische ijsmachine! En ik gebruik hem zeker 2x per zomer
     
    Zeebra, Nina Sanders en Linda86 vinden dit leuk.
  4. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.294
    25.760
    113
    Whahahaha dat zal ook wel opgaan voor sommige smaken :roflmao::roflmao::roflmao:
    Hoorde gisteren op de radio iets over gekke ijssmaken, zoals zuurkool ijs, en in Polen (geloof ik) hadden ze bij een bepaalde zaak rauw paardevlees ijs… Dus met dat in mijn achterhoofd snap ik dat best.

    Maar zo heb ik ooit via een vriendin een recept van een chefkok gekregen voor basilicum-mascarpone ijs. En dat is me toch lekker! En mijn dochters favoriet is beurre noissette roomijs.
    Ben beiden nog niet hier bij de ijssalon tegengekomen :D
     
    Poolvos en Linda86 vinden dit leuk.
  5. Linda86

    Linda86 VIP lid

    Haha, ik lust heel veel en ik probeer graag nieuwe dingen, maar zuurkoolijs zou ik toch niet kiezen. Beurre noissette en basilicum/mascarpone klinkt wel echt heerlijk inderdaad! :)
     
    Adje vindt dit leuk.
  6. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.294
    25.760
    113
    Kan vanalles bedenken. Ik weet natuurlijk niet wat ze bij jouw in de buurt hebben, maar hier hebben ze zo’n 20 bakken staan denk ik. En de meeste toch wel wat standaard en op kinderen gericht. Zoals smurfen- en suikerspinijs. En daarnaast natuurlijk bepaalde fruit, yoghurt en chocolade smaken en mokka e.d.

    Zelf kan je eindeloos variëren met smaken, bv gezouten karamel, of bepaalde kruiden. Ik heb ooit specerijen roomijs gemaakt (vanille, steranijs, kaneel en kardemom, etc.of fruitsmaken mengen, etc.
     
  7. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.294
    25.760
    113
    Ik ook niet hoor…
    Die gast op de radio zei nog dat hij over dat rauwe vlees ijs nog wel even moest nadenken. Dat vond ik al raar. Hoezo nadenken… Gewoon nooit nooit nooit proberen :roflmao:
     
    Linda86 vindt dit leuk.
  8. Nougat

    Nougat Fanatiek lid

    27 mei 2018
    2.982
    1.310
    113
  9. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.294
    25.760
    113
    Hahaha, best zonde dan eigenlijk…
     
  10. Poolvos

    Poolvos VIP lid

    9 jan 2016
    6.875
    12.390
    113
    Vrouw
    Tijd is altijd de issue. Maar de ambitie is er ;) En nu heb ik ook zin in ijsmaken. Dat recept van jou wil ik wel :o: beide trouwens *kwijl*
     
  11. Lief of Stoer

    Lief of Stoer VIP lid

    25 apr 2011
    6.047
    2.914
    113
    't Gezellige Brabant
    Is dit net zoiets als de ijsmaker voor bij de Kitchenaid? Die had ik er bij gekregen, maar nog niet gebruikt. Maar zelfgemaakt ijs is natuurlijk wel hemels :)
     
  12. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.879
    19.048
    113
    Vrouw
    Ahja hier de standaard en dan de iets specialer zoals cookies, rocher, snickers, en dan de extra speciale smaken (deze waren er gisteren )
    Violet, munt en chocolade, limoncello, appel/kaneel, Cocos, cuberdons/neuzekes, Rafaello,....
     
  13. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.294
    25.760
    113
    Heb ik voor je :)
    Het beurre noissette roomijs heb ik van internet en is eventueel terug te vinden (of andere versies van) als je googled op brown butter icecream.

    En het recept van het basilicum-mascarpone roomijs heb ik een beetje moeten aanpassen, aangezien het restaurant hoeveelheden waren in het originele recept (bv 1 kg mascarpone e.d.) en de basilicum pas ik eventueel altijd even aan door te proeven. Ik start dus met die 15 gram en eventueel maak ik nog wat meer melk-basilicum mengsel als de smaak niet prominent genoeg blijkt te zijn.
     

    Bijgevoegde bestanden:

    Eli05 en Poolvos vinden dit leuk.
  14. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.294
    25.760
    113
    Oeh, lekker zeg!
    Die speciale smaken variëren ze daar dan ook mee gedurende het seizoen? Ik stem in ieder geval op de limoncello versie :D Ik ga meteen eens googlen of ik een leuk receptje daarvan kan vinden :roflmao:
     
  15. xxmoixx

    xxmoixx VIP lid

    11 jun 2018
    5.314
    4.385
    113
    Vrouw
    Oehh! Dat is stiekem wel een heel goed idee. Even een vraagje aan jou: heb je enig idee of je er ook goed lactose vrij ijs mee kan maken? Of moet er in ijs teveel producten die niet lekker worden (of niet te vinden zijn) als je ze lactose vrij koopt ?
     
    Adje vindt dit leuk.
  16. Neuzeke

    Neuzeke VIP lid

    3 sep 2019
    13.879
    19.048
    113
    Vrouw
    Die bakken met speciale ijs zijn heel vaak anders
    De standaard en de iets specialer zijn er zo goed als altijd maar de speciale smaken wisselen.
    Zo was er onlangs salted caramel, granaatappel, chuncky, honing en popcorn.
     
    Adje vindt dit leuk.
  17. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.294
    25.760
    113
    Nee, niet helemaal denk ik. Ik neem even aan dat je daarbij een speciale kom in de vriezer moet bewaren en die op de kitchen aid kan gebruiken om dan ijs te maken. Met zoiets ben ik ook wel begonnen, maar het probleem is dat het dan niet snel en lang genoeg het ijs kan maken, waardoor je toch ijskristallen krijgt en het lastig is om het op tijd stevig genoeg te krijgen, voor je element ontdooit is zeg maar.

    Dit apparaat zorgt zelf voor de bevriezing en blijft ook vriezen tot het klaar is. En dit apparaat houdt het ook nog eens 2 uur op de juiste temperatuur nadat het klaar is.
     
  18. Lief of Stoer

    Lief of Stoer VIP lid

    25 apr 2011
    6.047
    2.914
    113
    't Gezellige Brabant
    Ja klopt, je moet 'm in de vriezer zetten. Ik ga 'm toch maar eens proberen 1 dezer dagen. Ik krijg lekkere trek van al jullie suggesties :D
     
    Adje vindt dit leuk.
  19. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.294
    25.760
    113
    In sorbetijs zit meestal geen lactose. Meestal alleen fruit en een suikersiroop. Dus dat kan altijd wel.
    Roomijs heb ik zelf nog nooit genaakt zonder lactose. Je hebt voor goed ijs in ieder geval een bepaalde hoeveelheid vet en suiker nodig voor de juiste structuur. Dus het kan wel zonder denk ik. Ik heb een kookboekje waarbij als basis ook bv kokosmelk gebruikt wordt, of cashewnoten en amandeldrink.
     
  20. Adje

    Adje VIP lid

    21 aug 2015
    16.294
    25.760
    113
    Zou ik ook doen :D
    Misschien als tip dan niet de kom te vol doen. Want hoe voller hoe meer vrieskracht je natuurlijk nodig hebt. En koel het mengsel vantevoren ook goed in de koelkast. Dat kan ook een hoop schelen.
     
    Lief of Stoer vindt dit leuk.

Deel Deze Pagina