zo zie je maar dat er geen 'standaard' is en gewoon kijken naar wat je kindje nodig heeft Heb trouwens een halfuur naast haar bedje gezeten, beetje uit het zicht, met rug naar haar toe en dan is ze toch in slaap gevallen haha.
Sorry was weer even afwezig. erg drukke periode. Nu eindelijk vakantie en dan beginnen bij mijn nieuwe baan! met r gaat het goed behalve haar verstopping! Maar iedereen merkt nu wel verschil sinds koemelkvrije voeding! Ze is meer zichzelf en een vrolijk meisje. Duurt ook niet lang meer voordat ze gaat kruipen. Binnenkort wordt ik weet gebeld door de kinderarts hoe verder. Want haar verstopping blijft een probleem ondanks 6 zakjes per dag… Soms harde ontlasting en soms zacht.. elke dag is anders. vorige week weer bij spoed geweest en haar darmpjes zijn gespoeld. Al kwam er niet veel uit maar heeft wel geholpen. Ze was veel vrolijker! Het is echt even een rare drukke periode! En daarbij krijg ik ook aanvragen om baby kleding en speenknuffels te maken. maar ben blij dat ik nu paar weken vakantie heb! Zal binnenkort even alles nalezen! Ik hoop dat het allemaal goed gaat bij iedereen ❤️
Gistermiddag stond E opeens vrolijk aan de box Ze éét de laatste ook, niet normaal. Maar ze leert opeens zo vreselijk veel (en oefent de hele dag), die heeft gewoon een soort bootcamp voor zichzelf gestart Ze eet nu sinds 2 weken ook met de pot mee als het iets is wat ze kan/mag eten (ik kook voor ons in principe nooit met pakjes/zakjes, maar iets als een broodje hamburger ofzo slaan we voor E natuurlijk nog even over ) en dat vind ik zo leuk! Ze at altijd al haar avondeten tegelijk met ons, maar dit voelt ergens toch gezelliger, haha. Vandaag even de rietjesbeker die @Maev linkte even in de stad proberen te zoeken. Online kan je nergens een kleur kiezen, nl, raar… Hopelijk heeft Etos oid ‘m.
@miikka Fijn dat het beter gaat! Hopelijk gaat het ook gauw beter met de ontlasting. Fijne vakantie! @Spectre Jullie hebben nu ook vakantie geloof ik? Geniet ervan!
@Sado dankjewel!! Wauw wat gaat ze snel ineens wat eet ze zoal mee met jullie qua avondeten? Wij eten niet vaak a-v-g. Als we nasi eten, kan ze wel wat rijst eten bijv, maar de nasi zelf lijkt me nog iets te gekruid? Hoe doen jullie het met vlees bijv, geef je dat in hele kleine stukjes? Hier voornamelijk nog potjes, omdat ik anders bang ben dat ze te weinig binnen krijgt ofzo haha slaat misschien nergens op, maar voelt voor nu nog goed. Denk dat we rond de 10 maanden beginnen met steeds wat meer met de pot mee eten. Pfft als ik dit zo zeg, 10 maanden.....(!!) Ik was afgelopen week bezig met foto's op de pc zetten, kwam ik nog foto's tegen van de kraamweek.. de tijd is voorbij gevlogen
Wij zijn geen a/g/v mensen, toevallig gisteren wel op, haha. Maar dat is zeldzaam, eten we niet vaker dan eens per 2 maanden, denk ik Ze vond het wel erg lekker Wij hebben meestal HelloFresh (3 vd 4 weken per maand, denk ik zo), daar zijn veel maaltijden waar ze bij mee kan eten: stoofpotjes, soepen, rijstgerechten, etc. Zo hadden we van de week Gado Gado met rijst en ei, vond ze zooooo lekker Maar kruiden, knoflook, gember, etc, allemaal geen probleem, eet ze gewoon mee. Heb ik eigenlijk bij alledrie zo gedaan: vanaf een maand of 7-8 ben ik kruiden enzo gaan toevoegen aan hun maaltijden, dus ze weten eigenlijk niet beter. De oudsten eten ook graag pittig mee, maar tot E een jaar is laat ik bijv sambal wel even achterwege. Zout voeg ik zelf ook al niet of nauwelijks (nu ivm E helemaal niet) toe ivm mijn bloeddruk Dus behalve patat, pizza, etc, is er eigenlijk maar weinig wat ze niet met ons mee kan eten. Vlees eet ze inderdaad gewoon in kleine stukjes. Net als alles, eigenlijk, als iets heel grof is is (bijv de taugé in de Gado Gado) haal ik even kort de staafmixer erdoor, maar verder geef ik het gewoon in kleine stukjes nu.
wow wat grappig om te lezen! J gaat gewoon nog giga lopen kokhalzen bij een iets te groot stukje brood. Hij heeft gisteren de groente curry uit opperdepop gegeten. EN MET SMAAK! Ondanks de doperwten
Hahaha, yes! Hij wordt nog eens dol op doperwten Jij hebt de nieuwe versie van Opperdepop he? Staat daar ook het kipkerrie recept in? Dat is zeker een aanrader!
Oké dan gaan we dat ook maar eens proberen hello fresh heeft wel lekkere maaltijden indd. Hebben daar nog wat recepten van bewaard dus kunnen we ook nog eens maken.. Zout voegen wij zelf ook nooit toe met koken. Ei gaat er hier ook goed in en vis vindt ze ook heerlijk. Kokhalzen doet ze gelukkig niet meer echt, alleen is ze soms wat gulzig haha.
Ik doe wel wat aanpassingen als het nodig is, hoor Krijg vandaag een nieuwe box met 5 gerechten bezorgd, er zitten deze keer maar 2 gerechten bij waar ze mee kan eten: (volgende week wel 5 vd 6, zie ik nu) Bak/grill hier wel een stukje kip voor haar bij. Biefstuk lijkt me voor nu nog iets te taai voor haar. En deze, maar dan eerst even zien hoe “pittig” het echt is, maar in mijn ervaring is HelloFresh meestal vrij goed in schromelijk overdrijven over hoe pittig iets is Nog even zien wat we de resterende 2 dagen van de week eten, maar ik probeer nu wel zoveel mogelijk te maken waarbij E mee kan eten. Heb in de vriezer nog een stuk of 25-28 ‘potjes’ staan en hoop eigenlijk dat het nu klaar is met het apart koken voor haar Vind het leuk om te doen, hoor, en ze eet alles zo graag dat het een dankbare taak is, maar het kost me al met al toch best wat tijd…. De oudsten aten (vlak) voor hun 1e verjaardag volledig ‘met de pot mee’, dus hopelijk gaat dat nu weer zo, dan moet ik goed uitkomen met de potjes die nog ingevroren staan
Hier gaat ie prima! We zijn nu een weekje op Texel geweest, morgen gaan we terug. Heerlijk genoten, F voor het eerst op het strand geweest en gezwommen in het zwembad, we hebben een echt waterratje. Slapen gaat hier onwijs goed ook, wat een mazzel. Mee uit eten ging ook goed, ze heeft meegesmuld van wat bloemkool en sperzieboontjes die wij als bijgerechtje hadden. En natuurlijk wat mee eten van het ijs. En het 1e tandje is door, whoop...whoop... de ontwikkeling gaat MEGA hard, kruipen en zelfs al staan .
F is een echt vreetzakje trouwens, die smult de croissants bij ons uit de handen... (vanmiddag tijdens midgetgolf) zal haar thuis eens wegen, ze is lang en slank. 7,5 kilo nu denk ik.
Voorbeeldje van vandaag dus Dit is die eerste HelloFresh maaltijd die ik hier ergens boven deelde. Voor E. met een stukje kip ipv biefstuk en voor haar de peultjes kleiner gesneden ipv heel gelaten. Dit eet ze qua stukjes dus prima. En “potjes” wil ze blijkbaar niet meer, booooos werd ze gisteravond toen ze iets anders dan wij kreeg Wij aten empanadas met een tomaten/komkommer salade (ook HelloFresh, haha) en dat leek me niet zo’n succes voor haar. Uiteindelijk toch het potje maar weggegooid en heeft ze de vulling van de empanada gegeten. En zelfs de salade at ze vrolijk op
@Sado , ziet er heerlijk uit! Mw hier kan vanuit buikligging gaan zitten, wow, dat hebben mijn jongens nooit gedaan.
Weet de richtlijnen niet, maar denk dat het voorlopig zeker niet “moet” hoor! Ik denk dat het een kwestie van opbouwen is maar dat het ook zéker per kind verschilt. Mijn zoon at op deze leeftijd ook dit soort stukjes, mijn oudste dochter helemaal niet. Hoewel ik het opbouwen van stukjes bij haar ook wel echt wat eng vond Merk dat ik - zeker bij E nu - met de tijd wel wat losser word wat betreft de kinderen.
Super goed! Hoe doet ze dat? Liggend op haar buik en dan gelijk gaan zitten? E. gaat eerst in kruiphouding zitten en laat zich dan op haar billen zakken.
Een soort planking en dan gooit ze 1 been naar voren en daarna haar andere beentje. Ze is mega flexibel door haar heupjesafwijking, dat schijnt vaker zo te zijn.